Latvijā
Ādažos piemin kritušos NBS karavīrus
Kā katru gadu novembra sākumā, arī šogad Ādažos tika pieminēti bojāgājušie Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri. Jau otro gadu līdztekus latviešu karavīru vārdiem svinīgās vakara jundas laikā izskan arī divu albāņu karavīru uzvārdi. Daudznacionālās kaujas grupas dalībnieki gāja bojā pirms pusotra gada nelaimes gadījumā Ādažu poligonā.
Rīgas brīvosta atstādina infrastruktūras direktoru un vēršas prokuratūrā
Pēc iekšējā audita par infrastruktūras projektiem Rīgas brīvostas pārvalde uz disciplinārlietas laiku ir atstādinājusi Infrastruktūras attīstības departamenta direktoru Ivo Dubkeviču, vēsta LTV raidījums "de facto". Lai gan Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš uzskata, ka tas nav nekas neparasts, brīvostas valde par auditā secināto vērsusies arī prokuratūrā.
Kuldīgā apskatāma izstāde «Dvēseļu putenis»
"Tā ir Kuldīgas novada muzeja dāvana Latvijai dzimšanas dienā," tā par jaunāko izstādi "Dvēseļu putenis" sacīja tās veidotāji. Lai šī izstāde taptu, muzejs sadarbojies gan ar vēsturniekiem, gan citiem muzejiem, gan filmas "Dvēseļu putenis" veidotājiem. Te atšķetināti sarežģītie vēsturiskie notikumi un karavīrus, kas izcīnījuši Latvijas brīvību, ieraugām arī kā radošus, izdomas bagātus un dzīvespriecīgus cilvēkus.
Vides dienests noraida makšķernieku bažas par kontroles trūkumu; šogad – teju 4000 pārbaužu
Kāds pieredzējušais makšķernieks Māris ceļ trauksmi par zivju resursu saglabāšanu un norāda – ja Latvijā netiks sakārtota zivsaimniecība iekšējos ūdeņos, tad drīzumā mēs varētu palikt arī bez zivīm. Vides dienests pārmetumus par kontroles trūkumu noraida un informē, ka, piemēram, ka šogad deviņos mēnešos konstatēti 76 pārkāpumi, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Rīgā sola domāt par arhaisko miskastes tvertņu nomaiņu pieturvietās
Daudzās Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās ir uzstādītas novecojušās un nožēlojama paskata atkritumu tvertnes, kuras “rotā” Rīgu kā centrā, tā Ķengaragā, Teikā un citviet, – betona monolīts uzstutēts uz kaut kādiem klucīšiem, viss šķībs un greizs, un novecojis. Prasībām gan tās atbilst, bet Satiksmes departaments sola meklēt labāku dizainu, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Sākoties aktīvai dzinējmedību sezonai, iedzīvotājus aicina mežā doties košās drēbēs
Sākoties aktīvai dzinējmedību sezonai, mednieki aicina iedzīvotājus ģērbties košās drēbēs dodoties mežā. Ik gadu ir situācijas, kurās iedzīvotāji pastaigājoties mežā vai skrienot ar suni, nokļūst medību procesa tuvumā. Taču arvien nav nekādu publisku medību norises vietu apziņošanas sistēmu, kā arī netiek izvietotas kādas brīdinošas zīmes pie mežu platībām medību laikā. 
Rēzeknes novadā uzstādītas jaunas robežzīmes
Rēzeknes novadā uzstādītas jaunas robežzīmes. Tā vizualizācijā izmantots novada logotips, ko veido saules zīmes un datora mātes plates atmiņas bloka stilizācijas apvienojums. Īstenojot pašvaldību teritoriālo reformu, Rēzeknes novada teritorija paplašināsies un nākamgad robežzīmes tiks uzstādītas vēl vairākās vietās. Jauno robežzīmju izgatavošana un uzstādīšana, kā arī veco zīmju demontāža Rēzeknes novada pašvaldībai izmaksās nepilnus 42 000 eiro.
Ko Covid-19 slimniekam pēc inficēšanās vaicā SPKC epidemiologi?
Ar ko jārēķinās cilvēkiem, kuri pēc pozitīvas Covid-19 analīzes gaida Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) zvanu? Vispirms jāsagatavo informācija. Sākot ar precīzu darba vietas nosaukumu un beidzot ar draugu telefona numuriem. Visas šīs ziņas būs nepieciešamas epidemiologam.
Skaistkalnē un Kurmenē iedzīvina viedā ciema ideju
Vecumnieku novada Skaistkalnē un Kurmenē nolemts iedzīvināt viedā ciema ideju. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji  vēlas ietekmēt savu nākotni un nebaidās ņemt iniciatīvu savās rokās. Nākotnes vīzijā iezīmēta sakārtota vide un attīstīts tūrisms, bet jau šodien skaistkalnieši ķērās pie Mēmeles upes krasta sakopšanas.
Latvijā atzīmē robežsardzes 101. gadadienu
Sestdien, 7. novembrī, aprit 101 gads kopš Latvijā izveidotas pirmās robežsargu vienības un uzsākta valsts robežas apsardzība. Šobrīd to dara tikai uz austrumu robežas un iebraucēju kontroli inspektori pastiprināti veic valsts iekšienē. Pēdējos gados gan robežsargu rindas sarūk, bet jaunie speciālisti klāt nenāk.
Covid-19 laikā sociālajos tīklos daudz negatīvisma. Kas to izraisa?
Saistībā ar otrreizējās ārkārtas situācijas izsludināšanu sociālos tīklus piepilda daudz negatīvu, nosodošu, pat ļaunu komentāru, adresētu valdībai. Lai arī tie atspoguļo kopumā nelielas Latvijas sabiedrības daļas viedokli, tomēr rodas jautājums – kas ir iemesli, kas liek cilvēkiem reaģēt tik agresīvi? Vai tā ir vienkārši pirmā spontānā reakcija vai tā atspoguļo kādus dziļākus zemūdens akmeņus, kurus nebūtu vēlams ignorēt?
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt