Latvijā
«Senioru dārziņš» Kuldīgā svin piecgadi – pieskatīšana, kopābūšana un nodarbības
«Senioru dārziņš» Kuldīgā svin piecgadi – pieskatīšana, kopābūšana un nodarbības
Pirms pieciem gadiem Kuldīgā durvis vēra dienas centrs "Pūces". Tā ir vieta, kur pa dienu uzturēties tiem senioriem, kuri mājās bez pieskatīšanas dažādu iemeslu dēļ palikt nedrīkst. Šī pakalpojuma nodrošināšana uzticēta Latvijas Samariešu apvienībai. Darbinieki neslēpj, ka pieprasījums pēc šādām vietām ir daudz lielāks, nekā iespējas to nodrošināt.
Kāpēc Latvijā ir tik vienkārši deklarēt dzīvesvietu svešā īpašumā?
Kāpēc Latvijā ir tik vienkārši deklarēt dzīvesvietu svešā īpašumā?
Kad persona maina dzīvesvietu, likums paredz, ka 30 dienu laikā sava jaunā dzīvesvieta ir jādeklarē. To var izdarīt pašvaldībā, kur dzīvesvieta atrodas, vai arī portālā "Latvija.lv". Šis e-pakalpojums nodrošina ātru un ērtu dzīvesvietas deklarēšanu vien ar pāris klikšķiem, tomēr ar zināmu birokrātiju nākas saskarties pavisam citiem cilvēkiem, ja pēkšņi atklājas, ka īpašumā deklarējusies kāda cita persona bez īpašnieka ziņas. 
Mazie projekti pašvaldībās atklāj iedzīvotāju vides un kultūras vajadzības
Mazie projekti pašvaldībās atklāj iedzīvotāju vides un kultūras vajadzības
Jogas nodarbības, atjaunota daudzdzīvokļu mājas fasāde, rotaļlaukums vai atpūtas vieta. Tie ir tikai daži projekti, kuri pērn realizēti ar nelieliem līdzekļiem, kas iegūti pašvaldību izsludinātajos projektu konkursos. To galvenais ieguvums – uzlabot apkārtējo vidi un līdz ar to savas dzīves kvalitāti, bet šo projektu pievienotā vērtība – iedzīvotāji ir gatavi realizēt arvien jaunas idejas.  
Mazo skolu pļauja – bez lielas iedziļināšanās to piedāvātajā izglītības kvalitātē
Mazo skolu pļauja – bez lielas iedziļināšanās to piedāvātajā izglītības kvalitātē
Lai gan pēdējo 25 gadu laikā Latvijā ir likvidētas vairāk nekā 400 skolas, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) nav pētījumu par to, kāds ir bijis ieguvums no mazo skolu slēgšanas un vai izglītības kvalitāte valstī ir palielinājusies. Tieši izglītības kvalitāte un vienādu iespēju nodrošināšana katram bērnam ir galvenais sauklis, ministrijai izveidojot jauno reorganizējamo mācību iestāžu sarakstu, kurā iekļautas 73 skolas. Ata Kronvalda fonds, kas jau gadiem veido skolu reitingus, apliecina, ka tā rīcībā nav pietiekošu datu, lai apgalvotu, ka mazajās lauku skolās izglītības līmenis ir ievērojami zemāks.
Koalīcijā nav vienprātības par skolu tīkla reformu
Koalīcijā nav vienprātības par skolu tīkla reformu
Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) pēc tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu ("Jaunā Vienotība") joprojām nepauž skaidru atbalstu izmaiņām skolu tīklā. Arī "Progresīvie" saredz neskaidrus jautājumus, tomēr koalīcijas partneri ir pārliecināti, ka kopsaucēju izdosies atrast. Tālākas sarunas gaidāmas pirmdien koalīcijas sadarbības sanāksmē. Čakša jau piekāpusies, paužot, ka reformu sākotnēji varētu ieviest brīvprātīgā kārtā un līdz obligātām izmaiņām varētu būt zināms pārejas periods. 
Robežsargi Baltkrievijas robežu īpaši uzmanīs arī pēc speciālā režīma beigām
(papildināts)
Robežsargi Baltkrievijas robežu īpaši uzmanīs arī pēc speciālā režīma beigām (papildināts)
Baltkrievijas radītā nelegālās migrācijas spiediena dēļ pagājušais gads robežsardzei bija izaicinošs – novērsta 13 863 cilvēku nelikumīga iekļūšana Latvijā. Tas prasīja ļoti daudz resursu. Šobrīd robežpārkāpēju plūsma ir pierimusi, tāpēc no 10. februāra tiks izbeigts pastiprinātās robežapsardzības režīms, tomēr robežsardze turpinās darbu pastiprinātā režīmā, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.
Drošības eksperti par Putina interviju Karlsonam: Tā nav žurnālistika, bet diktatora apkalpošana
Drošības eksperti par Putina interviju Karlsonam: Tā nav žurnālistika, bet diktatora apkalpošana
Caur ASV komentētāju Takeru Karlsonu veiksmīgi īstenota Kremļa informācijas operācija – tā interviju ar Kremļa saimnieku Vladimiru Putinu, kuru pašlaik plaši apspriež gan medijos, gan citviet, raksturo NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru vadītājs Jānis Sārts. Eksperti norāda – intervija būtu jāuztver nevis kā žurnālistika, bet diktatora apkalpošana.   
Tirgus vai elektroauto uzlādes stacijas? Apkaimes biedrība un «Latvenergo» nevienojas par Grīziņkaln...
Tirgus vai elektroauto uzlādes stacijas? Apkaimes biedrība un «Latvenergo» nevienojas par Grīziņkalna skvēra nākotni
Ar vienu roku Rīgas dome atbalsta kājāmgājējiem domāta skvēra izveidi, kurā notiek arī mājražotāju tirdziņi, bet ar otru – tajā pašā teritorijā dod atļauju iekārtot četras elektroauto uzlādes stacijas. Šāda situācija izveidojusies Grīziņkalnā, radot neizpratni apkārtnes iedzīvotājos. Piektdien skvērā Jāņa Asara un Pērnavas ielas stūrī notika Grīziņkalna apkaimes biedrības, Rīgas domes un uzlādes staciju ierīkotāja – "Latvenergo" – tikšanās, kurā netika rasts kompromiss. 
Dienvidkurzemes novadā skolēnu autobusos pašiem mazākajiem – īpaši pavadoņi
Dienvidkurzemes novadā skolēnu autobusos pašiem mazākajiem – īpaši pavadoņi
Ik rītu no lauku teritorijām ar skolēnu autobusu uz izglītības iestādēm dodas arī pirmsskolas vecuma bērni. Likums nosaka, ka ar viņiem ir kopā jābūt vēl kādai personai, ne jaunākai par 13 gadiem, kas brauciena laikā bērnu var pieskatīt. Ja nu mazajam braucējam nav ne vecāku brāļu vai māsu un arī vecākiem nav laika, pašvaldībās ir dažādi risinājumi. Dienvidkurzemes novads ir viens no tiem, kur skolēnu autobusā nodrošina bērnu pavadoņa pakalpojumu.
Kijivas dāvināto digitālo civilās aizsardzības sistēmu Latvijā plāno izmantot pašvaldību līmenī
(pap...
Kijivas dāvināto digitālo civilās aizsardzības sistēmu Latvijā plāno izmantot pašvaldību līmenī (papildināts)
Ir pagājis gads, kopš pateicībā par plašo atbalstu karā pret Krieviju pērn Ukrainas galvaspilsēta Kijiva gatavojās bez atlīdzības nodot Latvijai tās izstrādāto digitālo civilās aizsardzības sistēmu, kas pieejama lietotājiem viedierīcēs. Šobrīd sarunas par to noklusušas, un Kijivas dāvināto digitālo civilās aizsardzības sistēmu Latvijā plāno izmantot pašvaldību, nevis valsts līmenī.
Eiroparlamenta vēlēšanas: «Tautas varas spēks» iesniedz sarakstu; līderi – Jeremejevs un Smans
Eiroparlamenta vēlēšanas: «Tautas varas spēks» iesniedz sarakstu; līderi – Jeremejevs un Smans
Partija "Tautas varas spēks" piektdien, 9. februārī, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegusi partijas kandidātu sarakstu un programmu gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Saraksta līderi – uzņēmēji Valentīns Jeremejevs un Aivars Smans, kā arī Rīgas valstspilsētas pašvaldības Zemes pārvaldības nodaļas vadītājs Uldis Freimantāls.
Viltvāržu īsziņām pērn noticējuši vairāki simti iedzīvotāju; izkrāpti ap 375 000 eiro
Viltvāržu īsziņām pērn noticējuši vairāki simti iedzīvotāju; izkrāpti ap 375 000 eiro
2023. gadā trešais izplatītākais krāpšanas veids uzreiz pēc krāpnieciskiem telefonzvaniem un investīciju krāpšanām bijusi smikšķerēšana jeb krāpniecisku īsziņu sūtīšana, informēja Valsts policija (VP). Pērn tādējādi apkrāpti vismaz 394 iedzīvotāji, kuriem izkrāpti kopumā vairāk nekā 375 600 eiro. Arī šogad viltus īsziņu sūtītāji ir aktīvi un novērots jauns krāpšanu vilnis – noziedznieki sūta īsziņas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vārdā.
Rīgas sabiedriskās tualetes sāk aprīkot ar maksājumu termināļiem
Rīgas sabiedriskās tualetes sāk aprīkot ar maksājumu termināļiem
Lai ierobežotu bezpajumtnieku uzturēšanos Rīgas sabiedriskajās tualetēs un novērstu inventāra bojāšanu, pašvaldība sākusi vairāku galvaspilsētas sabiedrisko tualešu aprīkošanu ar maksājumu karšu (POS) termināļiem, tādējādi labierīcībās varēs iekļūt tikai ar maksājumu kartēm vai viedierīcēm, liecina pašvaldības informācija.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd