Latvijā
Pierobežā IZM plānu par minimālo vidusskolēnu skaitu vērtē kritiski
Pierobežā IZM plānu par minimālo vidusskolēnu skaitu vērtē kritiski
Minimālais izglītojamo skaits vidusskolas posmā – 60 – pierobežā un lauku reģionos pielīdzināms spriedumam par iznīcību – tik skarbi kvantitatīvo kritēriju Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informatīvajā ziņojumā vērtē Latgalē. Skolu vadītāji uzsvēra – zaudējot vidusskolēnus, lauku reģioni pierobežā kļūs vēl mazāk apdzīvoti, un tas savukārt rada apdraudējumu gan valsts ekonomikas izaugsmei, gan arī drošībai.
Pārbaudot 159 trauksmes sirēnas, darbības traucējumi konstatēti 21
Pārbaudot 159 trauksmes sirēnas, darbības traucējumi konstatēti 21
Otrdien, 28. novembrī, pārbaudot valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamos bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 138 no 159 pārbaudītajām trauksmes sirēnām, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
Tiesa par likumīgu atzīst Ušakova atstādināšanu no Rīgas mēra amata pirms četrarpus gadiem
Tiesa par likumīgu atzīst Ušakova atstādināšanu no Rīgas mēra amata pirms četrarpus gadiem
Četrus ar pusi gadus pēc toreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra  Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") rīkojuma par Nila Ušakova ("Saskaņa") atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas šis rīkojums nu ir stājies spēkā. Ušakovs tolaik bija apstrīdējis ministra lēmumu, un nu savu vārdu teikusi Augstākā tiesa jeb Senāts, atstājot spēkā ministra rīkojumu.
Latvijā sniega dēļ buksē satiksme un kavējas sabiedriskais transports; uz ceļiem 3 cietušie
(papildi...
Latvijā sniega dēļ buksē satiksme un kavējas sabiedriskais transports; uz ceļiem 3 cietušie (papildināts)
Otrdien sniegs un apledojums lielākajā daļā Latvijas teritorijas apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC). Tikmēr Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem, iespēju robežās strādāt attālināti vai arī savlaicīgi plānot izbraukšanas laiku un maršrutu. Apgrūtināto braukšanas apstākļu dēļ kavējas arī sabiedriskais transports. 
«Apeirons»: Latvijā liels pieprasījums pēc vides pieejamības vērtēšanas; apmāca 17 speciālistus
«Apeirons»: Latvijā liels pieprasījums pēc vides pieejamības vērtēšanas; apmāca 17 speciālistus
Tā kā par Eiropas Savienības (ES) finansējumu celtajiem projektiem nepieciešami apsekojumi un atzinumi par vides pieejamību, Latvijā radusies nepieciešamība palielināt šo ekspertu loku. Tāpēc invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" sadarbībā ar Labklājības ministriju un Eiropas Pieejamības resursu centru "Accessible EU" apmācīja pašvaldību darbiniekus.
Visā Latvijā šodien pārbauda trauksmes sirēnas
Visā Latvijā šodien pārbauda trauksmes sirēnas
Otrdien, 28. novembrī, laika periodā no plkst. 10 līdz 10.20 visā valstī uz trim minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu agrīnās brīdināšanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Atkārtoti virza atteikšanos no nosacītajiem sodiem; reformā vairāki zemūdens akmeņi
Atkārtoti virza atteikšanos no nosacītajiem sodiem; reformā vairāki zemūdens akmeņi
Jēdziens "nosacīta brīvības atņemšana" jau nākamgad varētu pazust no Latvijas sodu sistēmas un tiks aizstāts ar citu soda veidu – "probācijas uzraudzība", kas līdz šim pastāvēja lielākoties tikai kā papildsods. Šādus grozījumus sagatavojusi Tieslietu ministrija (TM) un otrdien, 28. novembrī, tie atkārtoti tiks virzīti skatīšanai Ministru kabinetā. Kaut arī pirmajā acu uzmetienā izmaiņas šķiet tīri kosmētiskas, šajā reformā ir vairāki zemūdens akmeņi, par ko vēl pirms izmaiņu apstiprināšanas būs jādiskutē parlamentā.
Par iebraukšanu Jūrmalā šogad vēl nebūs jāmaksā
Par iebraukšanu Jūrmalā šogad vēl nebūs jāmaksā
Pēc Satversmes tiesas (ST) sprieduma, kurā secināts, ka noteikumi par iebraukšanas maksas Jūrmalā paaugstināšanu ir apturēti nepamatoti, Jūrmalas domei faktiski ir ļauts iekasēt 3 eiro par iebraukšanu pilsētā, kas būs jāmaksā visu gadu. Pašvaldībā norādīja, ka iebraukšanas maksas izmaiņas nebūs šogad, bet par konkrētu termiņu otrdien lems Jūrmalas domes deputāti. 
Bijušajai Rīgas domes darbiniecei Stabiņai par kukuļņemšanu piespriež divus gadus cietumā un naudas...
Bijušajai Rīgas domes darbiniecei Stabiņai par kukuļņemšanu piespriež divus gadus cietumā un naudas sodu
Rīgas pilsētas tiesa pirmdien, 27. novembrī, bijušo Rīgas domes amatpersonu Āriju Stabiņu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā un izmantošanā, kā arī par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā un piesprieda viņai cietumsodu uz diviem gadiem, kā arī naudas sodu 14 087 eiro apmērā, informēja Tiesu administrācijā.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd