Latvijā
Covid-19 pacientiem negatavas slimnīcas un pārslogoti mediķi. Vai Latvijas medicīna ir gatava «stundai X»?
Mediķiem vairs nav lūgumu, ir pavēles – kā karā. Tā pēdējās nedēļās pieredzēto raksturo veselības aprūpē strādājošie. Savas ierastās rutīnas vietā viņi saņem komandas strādāt tur, kur akūti trūkst darbaroku. Pacientus ieved vienu pēc otra, vēl un vēl. Lai tiktu galā ar Covid-19 sērgas skarto pacientu plūsmu, Latvijas slimnīcas pārveido savas nodaļas, bet inficēto skaits turpina augt. Raidījums „Atvērtie faili” skaidro, vai veselības aprūpes sistēma spēj tikt galā ar milzīgo Covid-19 pacientu pieaugumu.
Kad gaidāma vakcīna pret Covid-19?
Visā pasaulē zinātnieki cenšas radīt Covid-19 vakcīnu, kas pasauli varētu atgriezt ierastajā ritmā. Zāļu valsts aģentūrā stāsta – Eiropas līmeņa zāļu reģistrāciju koordinējošajā iestādē šobrīd sākta vismaz divu vakcīnu reģistrācija, bet vismaz 30 uzņēmumi izrādījuši interesi par reģistrācijas sākšanu. Tikmēr Latvija gaida vakcīnu. Eksperti kā ātrāko iespējamo laiku min nākamā gada sākumu.
Pedagogu arodbiedrība neapmierināta ar Šuplinskas reformām un attieksmi; iespējams, prasīs demisiju
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir neapmierināta ar izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (Jaunā konservatīvā partija) virzītajām reformām un komunikāciju ar sociālajiem partneriem. Arodbiedrība tiksies ar ministri un uzstādīs vairākas prasības, kas viņai jāizpilda, – piemēram, atvainošanās nozarei un finansiāls atbalsts reformu ieviešanai. Ja šāda rīcība nesekos, tad arodbiedrība pieprasīs demisiju. 
Datu valsts inspekcija aicina cilvēkus atpazīt robežu starp vārda brīvību un privātumu
Vairāk nekā 20% no visām Datu valsts inspekcijā (DVI) saņemtajām sūdzībām šā gada 10 mēnešos ir par situācijām, kur kāds publicējis fotogrāfijas vai citu informāciju, kas ļauj identificēt indivīdu, bez šīs personas piekrišanas. Robežu starp vārda brīvību un privātumu DVI skaidros kampaņā “Balts uz melna”, ar kuru LTV raidījumā "Rīta panorāma" iepazīstināja inspekcijas direktore Jekaterina Macuka.
18. novembrī gaidāmas izmaiņas gandrīz 400 reģionālo autobusu maršrutos
Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, 18. novembrī, gaidāmas izmaiņas gandrīz 400 reģionālo autobusu maršrutos visā Latvijā. Daļā maršrutu tiks atklāti jauni reisi, bet daļā tie tiks slēgti, informēja Autotransporta direkcija, kas aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusu kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā "Kustības saraksti" vai portālā 1188.
Pašvaldības: Attālinātas mācības joprojām nav pieejamas daudziem maznodrošinātajiem
Attālināts mācību process joprojām nav pieejams daudzām maznodrošinātajām ģimenēm, norāda Latvijas Pašvaldību savienība. Attālināti patlaban mācās 7. līdz 12. klašu skolēni. Izglītības ministrija pirms pāris nedēļām noslēgusi datoru iepirkumu, taču konkrētu laiku, kad skolām un skolēniem tehnoloģijas piegādās, vēl nenosauc. Tikmēr pašvaldības prognozē, ka ar to tehnoloģiskā nodrošinājuma problēmas vēl netiks atrisinātas.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt