Latvijā
Medzes pagasta bērnudārzā notiek vērienīgi remontdarbi
Pagājušā gada nogalē Grobiņas novadā Medzes pagasta bērnudārzā sākti remontdarbi, kuru izmaksas ir gandrīz miljons eiro. Kaut arī mācību iestādē ir neliels bērnu skaits, pašvaldība ieguldījumu atzīst par lietderīgu.     
Kalnciema ielas degušās ēkas nojaukšana – finiša taisnē
Jaunnedēļ plānots pabeigt Kalnciema ielas nodegušās ēkas nedrošo konstrukciju demontāžu, lai pirmdien, 14. janvarī, varētu atvērt satiksmei vēl vienu no pašlaik slēgtajām brauktuves joslām Raņķa dambī.  Īpašnieki par saviem nākotnes nodomiem nerunā, bet pašvaldībā mierina – 12 stāvu apbūve tur nebūšot.
Brīdina par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un ceļu apledojumu
Sniegotie laika apstākļi apgrūtinājuši braukšanas apstākļus lielā valsts daļā. Autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, braucot pa valsts un reģionālajiem ceļiem, un arī galvaspilsētā pārvietošanās ir krietni lēnāka nekā parasti. Turklāt sinoptiķi sola, ka vakarā laiks skaidrosies un slapjie ceļi apledos.    
No amata atstādina dzērumā pie stūres pieķerto tiesnesi
Piektdien, 11.janvārī, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) atstādināja no amata Zemgales rajona tiesas tiesnesi Ivetu Silicku, pret kuru Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja ierosināja disciplinārlietu par administratīvo pārkāpumu - transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.
Iespējams, politisku nesaskaņu dēļ simtiem jelgavnieku trūkst futbola laukumu
Visticamāk, politiskas ambīcijas un nesaskaņas ir iemesls tam, ka Jelgavas domes vadība nesteidzas izpildīt vietējās futbola sabiedrības lūgumu iznomāt pāris hektāru pašvaldības zemes jauna futbola laukuma izveidei. Domei šajā lietā varētu nepatikt vairākas lietas – pirmkārt, futbola klubs «Jelgava» pēdējā laikā kļuvis neatkarīgāks no domes un pametis Zemgales Olimpisko centru, bet, otrkārt, kluba vadībā ir vietējās varas oponenti.
Kariņš grib iegrožot tēriņus topošās valdības plāniem
Bažās par to, ka visiem valdības deklarācijā atzīmētajiem priekšlikumiem naudas varētu nepietikt, premjerministra amata kandidāts Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") vēlas noslēgt fiskālo paktu, kurā visas valdībā esošās partijas apņemsies izpildīt un turēties pie vidējā termiņa budžeta prognozēm savu plānu īstenošanā.
Kuldīgā durvis ver Latvijā otrā senioru skola
Kuldīgā trešdien, 9.janvārī, atklāta senioru skola, kas ir izpelnījusies lielu senioru atsaucību - skolas atklāšanas pasākumu apmeklēja aptuveni 100 seniori, Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Kurzemnieks" galvenā redaktore Baiba Biteniece.
VUGD: Arvien vairāk negadījumu «sarkano gāzes balonu» dēļ
Pārdroša rīcība un kontroles trūkums – tā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) vērtē šonedēļ notikušo gāzes sprādzienu kādā mājā Valkas novada Lugažos. Eksplozijas iemeslu gan vēl izmeklē Valsts policija, bet, visticamāk, to izraisīja neprasmīga rīcība, nomainot gāzes balonus. Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā arī vērtē, ka pēdējos divos, trijos gados arvien vairāk ir negadījumu, kas saistīti ar tautā tā saukto sarkano gāzes balonu ekspluatāciju un ar to, ka mājsaimniecībās trūkst kontroles šīm gāzes iekārtām.  
Uz VDK izpētes komisijas pamatiem grib veidot jaunu iestādi
Savu darbu izbeigušās VDK zinātniskās izpētes komisijas pārstāvji iecerējuši veidot jaunu iestādi – Nacionālās atmiņas institūtu, kurš pastāvīgi nodarbotos ar padomju totalitārisma dokumentārā mantojuma izpēti. Saeimā jau iesniegts aicinājums piešķirt vairāk nekā 280 000 eiro šādas iestādes izveidei. Politiķi un zinātnieki par šo ideju nav sajūsmā.
Atkārtoti «I love eco» medū atklājot kancerogēnu vielu, «Rimi» pilnībā pārtrauks šī produkta tirgošanu
Pēc LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” izpētes par medus kvalitāti veikalu tīkls “Rimi Latvija” no tirdzniecības izņēma zīmola “I love eco” medus partiju, kurā raidījums atklāja normai neatbilstošu kancerogēnās vielas līmeni. Pašlaik Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veic pārbaudes arī citām šī medus partijām. Veikala pārstāvji sola – ja viela būs pāri normas robežām atkārtoti, to no tirdzniecības varētu atsaukt pilnībā.
Zemgalē piedāvā reģionu lēmējinstitūcijas novadu reformas vietā
Latvijā norisinās diskusijas par veiksmīgāko modeli reģionālajai reformai, lai tiktu apvienotas gan uzņēmēju, gan iedzīvotāju intereses. Zemgales pirmajā diskusijā izskanējis priekšlikums veidot reģionu lēmējinstitūcijas uz plānošanas reģionu pamata, nevis jaunu novadu reformu.
Jaunās valdības veidotāji demonstrē atšķirīgus uzskatus par neuzticības izteikšanu Ašeradenam
Ekonomikas ministrs Arvils Ašerdens (“Jaunā Vienotība”) kļuvis par pirmo aizejošās valdības ministru, kam izdevies izturēt neuzticības balsojumu Saeimā. Tā kā Saeima atbalstīja pieprasījumus Māra Kučinska valdības finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai un veselības ministrei Andai Čakšai no Zaļo un Zemnieku savienības, nav izslēgts, ka parlamenta darba kārtībā vēl pirms jaunās valdības apstiprināšanas var nonākt jautājums par neuzticības izteikšanu vēl kādam ministram.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti