Latvijā
Koalīcija domās par Krievijas propagandas TV kanālu ierobežošanu
Nacionālā apvienība (NA) aicina koalīcijas partnerus vienoties par kopīgu plānu Krievijas propagandas televīzijas kanālu ierobežošanai Latvijas teritorijā. Nekādus konkrētus priekšlikumus gan NA pagaidām nav piedāvājusi, un koalīcija vienojusies pie jautājuma atgriezties pēc tam, kad Saeimas Nacionālās drošības komisijā būs apspriesti konkrēti risinājumi.   
Saeimā rosina par luteriskās baznīcas tiesību pārmantotāju noteikt vienīgi LELB
Saeimas deputāti, kuri pārstāv visus parlamentā ievēlētos politiskos spēkus, ir iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940.gadam. Vēlāk gan "Vienotības" pārstāvis nolēmis atsaukt parakstu LELB likumprojektam.
Skolēns protestē pret eksāmeniem divas dienas pēc kārtas; gatavs doties uz Satversmes tiesu
Eksāmeni divas dienas pēc kārtas bez nevienas dienas pārtraukuma ierobežo skolēna iespējas parādīt savu labāko sniegumu, uzskata 12.klases skolēns Ņikita Kovaļovs, kurš pret valdības noteikumos noteikto eksāmenu grafiku iestājas jau kopš pērnā gada rudens. Centralizētais valsts eksāmens latviešu valodā un izvēles eksāmens informātikā gaidāmi jau pēc mēneša. Jaunietis daudzu mēnešu garumā sūtījis vēstules virknei iestāžu, uzsācis parakstu vākšanu sabiedrības iniciatīvu platformā “manabalss.lv”, un pagājušajā nedēļā viņa iesniegumu saņēma Tiesībsarga birojs, kurš kritizē noteikto eksāmenu grafiku.
Atliek KNAB virzītos darba ierobežojumus bijušajām amatpersonām
Lai izvairītos no situācijām, kad tiesvedībās starp valsti un komersantu valsts intereses pārstāvošā amatpersona pēkšņi pāriet pretējā pusē, sagatavoti likuma grozījumi, ar kuriem turpmāk šādām amatpersonām vismaz trīs gadus būs liegts ieņemt amatus uzņēmumos, pret kuriem tiesā aizstāvētas valsts intereses. Likuma grozījumu skatīšanu valdības komiteja gan pirmdien, 16.aprīlī, atlika.
Latvijas armija saņems deviņus bezpilota lidaparātus (precizēts)
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) nākamgad saņems trīs bezpilota lidaparātu sistēmas, kas tiks iegādātas ar ASV finansiālu atbalstu 3 miljonu ASV dolāru (2,4 miljonu eiro) apmērā. Katrā sistēmā ir trīs bezpilota lidaparāti, līdz ar to kopumā tiks saņemti deviņi bezpilota lidaparāti*, informē Aizsardzības ministrijā.
Ģimenei apbedīšanai atdod svešu mirušo
Aprīļa sākumā traģiskus notikumus piedzīvoja kāda ģimene Jūrmalā. Pagaidām neskaidru iemeslu pēc viņi apbērēja svešu vīrieti, domādami, ka zemes klēpī gulda savu pēkšņi mirušo tēvu. Notikušā izmeklēšanā ir iesaistīta policija.
Arodbiedrību savienība: Darba likums ir jāizmaina šai Saeimai
Darba likuma grozījumi, par ko pagājušajā nedēļā vienojās darba devēji un darba ņēmēji, ir jāapstiprina vēl šī sasaukuma Saeimai, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” pirmdienas, 16. aprīļa, rītā sacīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadītāja vietniece Irēna Liepiņa.
Latvijā joprojām 13 pilsētās ir Pionieru iela
Vēl joprojām 13 Latvijas pilsētās ir atrodama Pionieru iela. Dažiem nosaukums izraisa nepatīkamas asociācijas ar PSRS laiku, savukārt citi norāda uz vārda pionieris dažādajam nozīmēm – pionieris ir arī celmlauzis, kaut kā aizsācējs.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti