Latvijā
Karantīnas dienasgrāmata: Kukaiņu ģimenei pašizolācija ļāvusi pārdomāt savu devumu sabiedrībai
Visiem, kas atgriezušies no ārzemēm, 14 dienas jāievēro pašizolācija. Tas ir svarīgi, lai cīnītos pret Covid-19 uzliesmojumu. Diemžēl nākas arī dzirdēt par bezatbildīgiem līdzpilsoņiem, kuri no veselības aprūpes darbiniekiem slēpj savus nesenos ceļojumus vai to, ka ir tikušies ar kādu, kurš ir Covid-19 pozitīvs. Tāpat daudzi neievēro karantīnu vai pašizolāciju. Latvijas Radio veidotajā rubrikā “Karantīnas dienasgrāmatas” iedvesmojam cilvēkus ar stāstiem par atbildīgiem cilvēkiem, kuri rūpēs par līdzcilvēkiem paliek mājās. Pašizolāciju nu jau aizvadījusi ir Kukaiņu ģimene, bet dienasgrāmatas "lapaspuses" par otro karantīnas nedēļu uzticējusi Katrīna Kukaine.
Ļaušanās, lai kāds atbalsta. Intervija ar Covid-19 riska grupas brīvprātīgajiem palīgiem
Tapusi jauna brīvprātīgo iniciatīva "Paliec mājās", lai palīdzētu piegādāt pārtiku jaunā koronavīrusa riska grupas iedzīvotājiem vai izvestu pastaigā dzīvniekus. Beāte Andersone ir viena no pagaidām 200 brīvprātīgajiem visā Latvijā un intervijā plašāk stāsta par pieredzi izpildot nelielus uzdevumus, lai atvieglotu savas pilsētas senioru ikdienu ārkārtas situācijā.
Atpūtniekus aicina ziņot par kāpu izbraukātājiem
Krīzes laikā aktīvāk staigājot pa mežiem, cilvēki var pieķert kāpu izbraukātājus, uz to cer Papes dabas parkā. Netālu no jūras piekrastes Kolkas pusē iesniegumu par pārkāpumu saņēmusi Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Ir ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība par braukšanu ar kvadriciklu Slīteres nacionālajā parkā.
Latgalē visvairāk kūlas ugunsgrēku – Daugavpilī; dedzinātājus pieķert neizdodas
Latvijā ik gadu, iestājoties siltākam laikam, uzdarbojas pērnās zāles dedzinātāji. Par kūlas dedzināšanu draud sods no 280 līdz 700 eiro, taču vainīgos ir grūti pieķert un noskaidrot. Tādēļ tas cilvēkus īpaši neattur no dedzināšanas. Arī šogad ugunsdzēsējiem situācija nemainīga – ik dienu vairāki izsaukumi. Latvijā dzēsti jau vairāk nekā 560 kūlas ugunsgrēki, no kuriem 171 – Latgalē.
Uztrauc mājas drošība blakus Skultes pārvada būvniecībai Sarkandaugavā
Viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības projektiem šogad ir 42 miljonus eiro vērtā pārvada būvniecība Sarkandaugavā pār dzelzceļa līniju Rīga–Skulte. Pārvads vajadzīgs, lai samazinātu sastrēgumus, taču blakus esošās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus uztrauc ēkas drošība būvniecības laikā.
Covid-19 atklāta arī četrām personām Onkoloģijas centra stacionārā
Covid-19 infekcija sasniegusi arī Latvijas Onkoloģijas centru. Tur vīruss konstatēts diviem pacientiem un diviem stacionāra darbiniekiem. Atrastas 62 personas, ar kurām kontaktā bijuši inficētie. Divas nodaļas – Endokrinoloģijas un Pulmonoloģijas – ir slēgtas un tur veikta vispārēja dezinfekcija. Visiem Onkoloģijas stacionāra darbiniekiem, skaitā vairāk nekā 400, ir veiktas analīzes uz Covid-19.
Jēkabpils vecāki atbalsta skolēnu brīvpusdienu kuponu sistēmu
Valsts kopīgas norādes par bērnu ēdināšanu attālināto mācību laikā nav, bet daļa pašvaldību šo jautājumu jau risina. Pēc saviem ieskatiem bērniem tiek nodrošināta ēdiena piegāde mājās vai izsniegtas pārtikas pakas, piešķirti kuponi vai atbalstītas mazturīgās un daudzbērnu ģimenes. Jēkabpils vecāki atbalsta kuponu sistēmu, kas ļauj nodrošināt lielāku izvēles iespēju.
Sociālās aprūpes centros Covid-19, visticamāk, ienes darbinieki
Vairākās sociālās aprūpes iestādēs ar Covid-19 saslimušie klienti, visticamāk, inficējušies no darbiniekiem, kuriem pašiem slimības simptomu nav. Sociālās aprūpes namos ir īpašam riskam pakļauta iedzīvotāju grupa, tāpēc jau kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas tajos aizliegta klientu pārvietošanās ārpus teritorijas un arī tuvinieku vizītes nav atļautas.
Līdz vasarai atjaunos Jēkaba katedrāles gaili
Lai gan pret debesīm vērsti skatieni un fotoobjektīvi Jēkaba katedrāles tuvumā nav nekas neierasts, piektdien, 3. aprīlī, tie pie torņa smailes kavējās daudz ilgāk nekā citkārt. Jo zelta gailim bija uzradās kompānija – vesels bariņš celtnieku, kas sagatavoja dievnama lepnumu nocelšanai. Līdz vasarai gailim jāatgūst savs mirdzums un spēja rādīt vēja virzienu.
Kurš Covid-19 pacientus vedīs mājās? Ne valsts, ne pašvaldības nav gatavas to darīt
Cīņa ar koronavīrusu ik dienu rada jaunus uzdevumus, kas prasa līdz šim nepielietotus risinājumus. Viens no tādiem – Covid-19 pacientu droša nogādāšana mājās pēc ārstēšanās stacionārā. Taču ne valsts, ne pašvaldības šobrīd nav gatavas sniegt šādu palīdzību, tādēļ pacientiem atliek paļauties uz tuviniekiem un saviem spēkiem.
Premjers uzdod veicināt ķirurģisko sejas masku ražošanu Latvijā
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") piektdien, 3. aprīlī, uzdevis Ekonomikas ministrijai (EM) veicināt individuālo aizsardzības līdzekļu, tostarp ķirurģisko masku ražošanu Latvijā, informēja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.
NVD: Uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst
Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar Covid-19, Nacionālais veselības dienests (NVD) atkārtoti aicina iedzīvotājus gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms sazināties ar ģimenes ārstu vai ārstniecības iestādi telefoniski vai elektroniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst, tostarp gadījumos, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums pie speciālista.
Jaunākie
Interesanti