Latvijā
Skolotāju algām atrasti 1,7 miljoni eiro; arodbiedrība paralēli sarunām neizslēdz streiku
No vajadzīgajiem deviņiem miljoniem eiro algu paaugstinājumam, atrasti 1,7 miljoni eiro, un atlikušo naudu valdība piedāvā meklēt kopīgā sadarbībā līdz maijam, trešdien pēc sarunām ar valdības un Saeimas pārstāvjiem informēja Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga. Arodbiedrība piekrīt sadarbībai, taču vienlaikus aizvien pieļauj iespēju rīkot streiku.
Petraviča uzdevusi VSAA nekavējoties novērst kļūdas datos par pensijām
Saistībā ar kļūdainiem datiem pensionāru ienākumu deklarāciju apstrādē labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") uzdevusi Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūŗas (VSAA) direktorei Inesei Šmitiņai nodrošināt kļūdu novēršanu un divu dienu laikā veikt atkārtotu datu iesniegšanu Valsts ieņēmumu dienestā (VID).
Saullēkta sagaidīšana ievada Lielo dienu
Arkādijas parkā Rīgā šorīt jau plkst 6 tiek svinēti pavasara saulgrieži. Katru gadu šajā laikā cilvēki pulcējas, lai sagaidītu saullēktu. Pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti, lai dziedātu dziesmas, mazgātos Mārupītē, šūpotos šūpolēs un vienkārši labi pavadītu laiku.
Pielaides valsts noslēpumam vēl gaida četri ministri (papildināts)
Divus mēnešus pēc valdības apstiprināšanas pieci ministri vēl gaida pielaidi valsts noslēpumam. Tas nozīmē, ka ministri šobrīd nevar piedalīties tādu lēmumu pieņemšanā, kas ir saistīti ar slepenu informāciju. Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ministru pārbaudes nekomentēs, līdz tās nebūs noslēgušās.
Ministrs: 4 miljonu ES fondu izkrāpšanas lietā iesaistīti arī LIAA darbinieki
Valsts policija aizturējusi piecas personas, kuras tur aizdomās par 4 miljonu eiro izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) Reģionālās attīstības fonda. Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka tas saistīts ar pievadķēžu ražošanas rūpnīcu “Ditton Chain”. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”) LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja, ka lietā iesaistīti arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras darbinieki (LIAA).
Valmierā vecāki ceļ trauksmi par zelējamās tabakas izplatību pusaudžu vidū
Vairāku skolēnu vecāki Valmierā satraukušies par zelējamās tabakas izplatību pusaudžu vidū. Esot dzirdēti vairāki gadījumi, kad pie skolām tā tiek tirgota un izplatīta, un to pamēģinājuši pat bērni vecumā no 12 gadiem. Šī informācija nonākusi arī Valsts policijas rīcībā. Tai, sadarbojoties ar izglītības iestāžu pedagogiem, vienā gadījumā izdevies arī šo faktu konstatēt. Pie kāda jaunieša tika atrasts iepakojums ar zelējamo tabaku, ko bija paredzēts tirgot tālāk.
Direktore: Nav metodes mazākumtautību skolēnu apmācībai latviešu valodā
Nav izstrādāta metode mazākumtautību skolēnu apmācībai latviešu valodā, uzskata Rīgas 34. vidusskolas direktore Natālija Rogaļeva. Viņa bija viena no ekspertiem, ko otrdien uzklausīja Satversmes tiesa lietā par to, vai likuma grozījumi, kas nosaka pāreju uz mācībām valsts valodā, atbilst konstitūcijai.
Vai jaunie betona ekspertīžu rezultāti ietekmēs Zolitūdes tiesas iznākumu? Viedokļi atšķiras
Pabeigta papildu ekspertīze Zolitūdes traģēdijas krimināllietā. Vesels mēnesis bija vajadzīgs, lai divi neatkarīgi eksperti pārrēķinātu uz jumta esošā virsbetona slāņa biezumu. Secināts, ka jauno aprēķinu rezultāti nedaudz atšķiras no iepriekšējā ekspertīzē secinātā. Apsūdzēto aizstāvji uzskata, ka tas parāda - apsūdzība ir nepamatota. Savukārt prokurors ir pretējās domās.
Arodbiedrība un valdība tomēr nespēj vienoties par pedagogu algu celšanu
Kompromiss pedagogu algu jautājumā vēl nav panākts. Valdība piedāvā arodbiedrībai sākumā veikt reformas izglītības jomā un tad, ja arī valsts budžets nepiedzīvos kādu pēkšņu satricinājumu, runāt par algu celšanu jau no šī gada 1. septembra. Izglītības darbinieku arodbiedrība šādu piedāvājumu neuzskata par drošu. Lai arī arodbiedrības un politiķu diskusijas turpināsies trešdien, vienlaikus pedagogi neatkāpjas no saviem solījumiem rīkot piketu pie Saeimas nama.
Jaunais skolu tīkla optimizācijas modelis būs gatavs aprīļa vidū
Aprīļa vidū Izglītības un zinātnes ministrija plāno nākt klajā ar savu skolu tīkla optimizācijas piedāvājumu. To otrdien Saeimas Budžeta komisijā, kur tika apspriests ministrijas 2019. gada valsts budžets, pavēstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija). No viņas teiktā izriet, ka par vienu no risinājumiem tiek uzskatīta saimes skolu izveide.
Jaunākie
Interesanti