Latvijā
«Gemius»: Latvijā pērn viens lietotājs mēnesī internetā pavadīja vidēji 27 stundas
Latvijā pagājušajā gadā viens lietotājs no visām ierīcēm kopā mēnesī internetu pārlūkojis vidēji 27 stundas, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma "Gemius" apkopotā informācija. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pagājušogad lietotāji visos vecumos biežāk pārlūkojuši internetu no mobilajiem telefoniem, kamēr apmeklējumā no datoriem pieaugusi gados jaunākā un vecākā lietotāju grupa. 
Covid-19 Latvijā prasījusi jau 1012 cilvēku dzīvību
Latvijā aizvadītajā diennaktī apstiprināti 812 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi un saņemti ziņojumi par 29 mirušiem Covid-19 slimniekiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Kopš pandēmijas sākuma – mazāk nekā gada laikā – koronavīrusa izraisītā Covid-19 Latvijā prasījusi  jau 1012 cilvēku dzīvību. 
Dažās mazajās slimnīcās vēl ir gultasvietas Covid-19 slimniekiem
Ņemot vērā stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugumu, no pērnā gada decembra pacientu aprūpes sniegšanā iesaistītas arī zemāko līmeņu slimnīcas, tostarp Ludzas slimnīca, Aizkraukles slimnīca, kā arī Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība. Pašlaik Covid-19 pacientiem paredzētās nodaļas slimnīcas ir noslogotas, taču vietu vēl pietiek.
Latvijas skolās joprojām trūkst datoru; IZM visus neplāno apgādāt (precizēts)
Latvijas skolās joprojām trūkst datortehnikas attālinātā mācību procesa organizēšanai. Nesen izglītības iestādes saņēmušas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) solītos 6200 datorus, taču arī ar to vēl nav pietiekami, informēja Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS). Ministrija lūgusi skolām datus par trūkstošajām ierīcēm precizēt, taču datoru katram skolēnam šogad nesola.  
Ministrs Plešs pieprasa Ikšķiles vadītājam Trapiņam skaidrojumus par iespējamiem pārkāpumiem
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!”) pieprasījis paskaidrojumus Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam (Zaļā partija) par ministrijas konstatētajiem iespējamiem pārkāpumiem, viņam vienpersoniski pieņemot visas domes kompetencē esošus lēmumus, par neatbilstošu procesu pārraudzību, bezdarbību saistībā ar pašvaldības būvniecības procesa tiesiskuma kontroli, kā arī par pārkāpumiem vides jomā. 
Sāk robežšķērsošanas vietas «Grebņeva» modernizāciju
Sākta Latvijas–Krievijas robežšķērsošanas vietas "Grebņeva" modernizācija, kas padarīs robežas šķērsošanu ērtāku un ātrāku, informēja valsts akciju sabiedrībā "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ). Infrastruktūras uzlabošanai izbūvēs četrus kontroles paviljonus, kā arī autobusu pasažieru pārbaudes terminālu.
Valsts kontrolieres Krūmiņas divi pilnvaru termiņi: spoža vadītāja, bet līdz amatpersonu sodīšanai netika
19. janvārī ir pēdējā darba diena valsts kontrolierei Elitai Krūmiņai, kurai mūsu valsts augstākajā revīzijas iestādē noslēdzas otrais pilnvaru termiņš. Krūmiņu nomainīs Rolands Irklis, kuru valdība plānojusi atcelt no Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītāja amata un kuru pavada šaubu ēna par politisku angažētību. Krūmiņai politiskas simpātijas pārmest nevarēja, saka Latvijas Radio aptaujātie eksperti.
Maksas rezidentūras ēnas puse – pabalsts pēc saslimšanas ar Covid-19 nepienākas
Kādas rezidentes saslimšana ar Covid-19 – visticamāk, dežūras laikā slimnīcā – no jauna aktualizēja Latvijā jau gadiem neatrisināto jautājumu par sociālajām garantijām. Ārsti, kuri par medicīnas studijām maksā paši, ir sociāli pilnīgi neaizsargāti, jo par darbu slimnīcā nesaņem atalgojumu. Un tad, kad slimība skar pašus, viņi nevar pretendēt uz slimības pabalstu.
Covid-19 vakcinācijas birojā sola divreiz lielāku algu, nekā paredz normatīvi
Līdz otrdienai, 19. janvārim, var pieteikties darbam topošajā Vakcinācijas projekta birojā. Lai gan birojs būs Veselības ministrijas struktūrvienība, biroja vadītājam  paredzēts divreiz augstāks atalgojums, nekā valsts iestādēs pieļauj normatīvie akti. Ministrija skaidro, ka tādā veidā iecerēts piesaistīt augsta līmeņa profesionāļus.  
Baušķenieku atmiņas par barikāžu laiku apkopo grāmatā
Pirms trīsdesmit gadiem šajās dienās ap pusmiljons cilvēku pulcējās Rīgā, lai veidotu barikādes un aizsargātu atgūto Latvijas brīvību. Bauskas puses Atmodas laika dalībnieku atmiņas kāds iecavnieks, kurš tolaik vēl nemaz nebija dzimis, apkopo grāmatās. Pirmā grāmata izdota, atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 30. gadskārtu, un pašlaik sākts darbs pie otrās grāmatas. 
Rēzeknē sūdzas par nepienācīgi notīrītām ietvēm 
Rēzeknē jau atkal pēc intensīvas snigšanas ir saņemtas sūdzības par ietvju tīrīšanas kvalitāti. Vairākus gadus par to stāvokli ziemā ir atbildīgs uzņēmums “Clean R”. Šī nav pirmā reize, kad iedzīvotāji, kā arī pašvaldība publiski pauž savu neapmierinātību. Uzņēmumam piemērotas pirmās sankcijas, darbu pastiprināti ik dienu uzrauga pilsētvides speciālisti.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt