Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl četri bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
Pēdējo 12 stundu laikā no Siguldas reģiona uz Bērnu slimnīcu atvesti vēl četri bērni ar aizdomām par zarnu nūjiņas izraisītu infekciju. Divi no viņiem jau devušies mājās. Tomēr kopumā slimnīcā nu jau 14 bērniem ir aizdomas par bīstamo baktēriju. Tāpat slimnīcā nonācis viens pedagogs un divi pedagoga palīgi, kuri bijuši saskarsmē ar vienu no slimajiem bērniem, informēja Siguldas pašvaldība.
Kamēr māju īpašnieks un apsaimniekotājs tiesājas, kanalizācijas ūdeņi turpina izplūst virszemē
Rīgā, Ezermalas ielā, mājas renovācijas laikā aizbetonēta kanalizācijas aka, pie kuras bija pieslēgta blakus māja, rezultātā kanalizācijas ūdeņi izplūst virszemē. Kamēr renovējamās mājas īpašnieks un blakus esošās ēkas apsaimniekotājs tiesājas, situāciju neviens neatrisina, un kanalizācijas ūdeņi turpina plūst un traucēt apkaimes iedzīvotājiem, šonedēļ vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Zemessargi Rīgā mācās aizturēt nemiera cēlājus
Šajā nedēļas nogalē vairākās Rīgas apkaimēs notiek zemessargu militārās apmācības “Rīgas zobens 2019”. Šodien zemessargi vingrinājās Bolderājā, kur izspēlēja scenāriju nemiera cēlāju apturēšanai. Mācības turpināsies līdz septembra beigām un tajās piedalīsies aptuveni četri tūkstoši zemessargu.
Ar mozaīku mākslu izdaiļo parku Gulbenes novadā
Gada sākumā Spānijā dzīvojošās latviešu mozaīkas mākslinieces Lindas Riņķes un Gulbenes puses Šķieneru apkaimes jauniešu veidotā pietura ieguva sabiedrisko mediju gada balvu “Kilograms kultūras 2018” un kļuva par pirmo apbalvoto kultūrvietu Latvijā. Šogad sperts solis tālāk.
«Progresīvos» vadīs Cepurītis un Ņenaševa
Partijai "Progresīvie", kurai līdz šim nav izdevies pārliecināt vēlētājus un iekļūt parlamentā, kā savus galveno uzdevumu likusi gatavošanos pašvaldību vēlēšanām un saskaņas vēlētāju balsu piesaistīšanu. Partija šodien ārkārtas kongresā pārvēlēja vadību un analizēja arī līdzšinējo veikumu.
Par trokšņošanu skaļus kaimiņus Rīgā vairs nesoda, bet var sākt lietu par huligānismu
Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem nereti nākas sastapties ar situācijām, kad trokšņojošu kaimiņu dēļ neizdodas vakarā bērnus nolikt savlaicīgi gulēt, kā arī izgulēties pašiem. Rīgā par trokšņošanu pēc plkst.23.00 jau vairākus gadus sodīt nevar, taču policija trokšņotājus brīdina un var sākt lietu par sīko huligānismu. Savukārt novados, kur nav pašvaldību policijas, bērnu tiesību eksperti iesaka vērsties pie Valsts policijas, noskaidroja LTV raidījums “4. Studija”.
Rīgas parku apsekojums: 30 teritorijas - avārijas stāvoklī
Katastrofāla aina atklājusies Rīgas parku un skvēru apsekojumā, ko pavasarī uzdeva veikt tobrīd vēl mēra pienākumu izpildītājs un nu jau Rīgas mērs Oļegs Burovs("Gods kalpot Rīgai" (GKR)). Trīsdesmit parku teritorijās celiņi un cita infrastruktūra ir avārijas stāvoklī. Taču Rīgas domes budžetā nav atsevišķa finansējuma šādiem remontiem. To rosina veidot Mājokļu un vides departaments, nākamā gada budžetā pieprasot 300 tūkstošus eiro. Taču skaidrs, ka naudas nolaisto parku atjaunošanai vajadzētu daudz vairāk.
Zarnu nūjiņas infekcijas skarto bērnu stāvoklis joprojām smags
Trīs zarnu nūjiņas infekcijas skarto bērnudārznieku veselības stāvoklis joprojām ir smags – viņi arvien atrodas Bērnu slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā. Kopumā ar līdzīgiem simptomiem slimnīcā nonākuši desmit bērni. Četri no viņiem pašlaik devušies mājup.
VARAM valsts sekretāra vietnieku Draudiņu plāno pārcelt zemākā amatā
Kopš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) vada Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”), tajā nomainīti gandrīz visi vadošie ierēdņi. Tuvākajā laikā ministriju, visticamāk, pametīs arī valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš, kuru plānots pārcelt uz civildienesta hierarhijā krietni zemāku amatu.    
Salacgrīvas pusē ugunsgrēkā bojāgājušās meitenes vectēvs pārmet glābējiem neizdarību
19. augustā Salacgrīvas pusē garāžas ugunsgrēkā bojāgājušās astoņus gadus vecās meitenes Samantas Nikolas vectēvs Māris Graumanis uzskata, ka ugunsdzēsēji glābēji nepietiekami daudz darīja, lai glābtu bērna dzīvību. Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš pārmetumus noraida, sakot – glābēju ierašanās brīdī garāža pilnībā bijusi liesmās, tajā mēģināts iekļūt, taču nesekmīgi.
Ķekavas novadā privātmāju iedzīvotājus mudina šķirot atkritumus
Mudinot privātmāju iedzīvotājus nevis izmest atkritumus daudzdzīvokļu māju konteineros, bet gan tos šķirot, tādējādi ietaupot, Ķekavas novadā sākta dalīto atkritumu savākšanas punktu izveide. Šķirošanas punkts tiek izveidots vietā, par kuru vienojušies vismaz piecu privātmāju saimnieki, no kuriem viens kļūst par punkta koordinatoru.
Čakstes dzimtas mazmazmeita: Viņš zināja, ka nekas nebūs par brīvu
Par prezidentu nepiedzimst. Pirmā Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes dzīvesstāsts ir par prasmi uzņemties atbildību, uzticību ideāliem, kalpošanu sabiedrībai un latviskās pašapziņas veicināšanu. Ievērojamajam valstsvīram sestdien, 14. septembrī, 160. dzimšanas diena. Čakstes jubileja piektdien tika atzīmēta arī viņa agrākajā darbavietā parlamentā. 
Zema alga un liela slodze. Aptauja par augstskolu mācībspēku darba apstākļiem Latvijā
Zemas algas, neapmaksāti darba pienākumi, īstermiņa līgumi, liela slodze un bieža vērtēšana, kas noved līdz "izdegšanas sindromam" – tā savus darba apstākļus Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības aptaujā raksturo augstskolu mācībspēki. Ar aptaujas rezultātiem piektdien tika iepazīstināti konferences dalībnieki, kurā arodbiedrības, ministrijas un augstskolu pārstāvji sprieda par to, kādas ir šīs jomas galvenās problēmas un kā situāciju uzlabot.
Jaunākie
Interesanti