Latvijā
Levits oficiāli aicina Kariņu veidot valdību (papildināts)
Valsts prezidents Egils Levits parakstījis rīkojumu par valdības veidošanas uzticēšanu 14. Saeimā visvairāk balsu ieguvušās "Jaunās Vienotības" līderim Krišjānim Kariņam. Viņš ir pārliecināts, ka jau dažu nedēļu laikā spēs piedāvāt pilnu valdības sastāvu apstiprināšanai Saeimā.
VID liedz pārvietot pāri robežai nedeklarētu skaidru naudu 195 000 eiro apmērā
Veicot kontroles pasākumus uz Latvijas–Krievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa divus pārkāpumus saistībā ar skaidras naudas pārvietošanu. Vienā gadījumā robežas šķērsotājs nedeklarējot ieveda skaidru naudu vairāk nekā 50 400 eiro apmērā, otrā gadījumā personas mēģināja izvest no Eiropas Savienības (ES) 144 610 eiro, informēja VID.
VUGD šodien plkst. 10 visā Latvijā pārbauda trauksmes sirēnas
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) otrdien, 22. novembrī, visā Latvijā pārbauda trauksmes sirēnas, iedarbinot tās uz trim minūtēm, kā arī pārbauda starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi, informēja dienestā.
Krievijas armija turpina uzbrukumus Donbasā
Neraugoties uz auksto laiku un sniegu, Krievijas armija Donbasā turpina uzbrukumus Ukrainas vienībām. Pretinieks arī veido jaunus nocietinājumus okupētajos rajonos.
Darbu pie valdības deklarācijas cer pabeigt nākamnedēļ (papildināts)
Trīs potenciālie valdošās koalīcijas partneri – “Jaunā Vienotība”, “Apvienotais saraksts” un Nacionālā apvienība – par valdības deklarācijas tekstu varētu vienoties nākamās nedēļas sākumā. Šodien “Jaunā Vienotība” Krišjāņa Kariņa vadībā ir sākusi apkopot un apstrādāt visus partneru priekšlikumus, bet jau trešdien koalīcijas partneriem tiks prezentēts valdības deklarācijas pirmais variants. Par spīti sarunās panāktajam progresam atsevišķi jautājumi paliek atvērti.
Pēc Dobeles slimnīcas neļaušanas mātei būt blakus «mūžīgajam bērnam» vietvarā sola jaunas vadlīnijas
Vai "mūžīgo bērnu" jeb personu ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem tuviniekiem ir tiesības atrasties viņiem slimnīcā blakus, lai aprūpētu? Ar šādu jautājumu nedēļas nogalē Dobeles slimnīcā saskārās invalīda Mārtiņa Bisenieka mamma. Lai gan vīrietis ir pilnībā kopjams, Internās nodaļas vadītājs licis mammai slimnīcu atstāt. Viņa to darīja kopā ar dēlu, jo bez aprūpes viņš nevar palikt. Stāvoklim pasliktinoties, abi atkal atgriezās slimnīcā. Tur beidzot saņemta valdes priekšsēdētāja atļauja palikt, ja māte neaizņem atsevišķu gultu. Tikmēr vietvarā sola veidot jaunas vadlīnījas šādiem gadījumiem.
Ar svecēm un ziediem piemin traģēdiju Zolitūdē
Zolitūdē ar ziediem un svecēm pieminēja pirms deviņiem gadiem notikušajā traģēdijā bojāgājušos un cietušos. 2013. gadā šajā dienā, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl ļoti daudzi tika ievainoti.
Daļa latviešu ziemu pārlaiž siltajās zemēs. Kā viņiem tas izdodas?
Latvijā ir daļa iedzīvotāju, kuri ziemu izlēmuši pavadīt siltajās zemēs – kāds tur uzturas ilgāk, kāds tikai mēnesi. Daudziem no viņiem ir iespēja strādāt attālināti, kā arī ir darba devēji, kuri ļauj darbiniekiem strādāt no citas valsts. Daži uzskata, ka pārziemot ārzemēs ir lētāk, ņemot vērā gaidāmos lielos apkures rēķinus Latvijā, citi norāda – tas nav lētāk, bet ir piedzīvojums.
Pēc svētku brīvdienām slimnīcās Covid-19 pacientu skaits gandrīz nemainīgs
Latvijā aizvadīto četru diennakšu laikā nav saņemti ziņojumi par mirušiem Covid-19 slimniekiem. Tikmēr slimnīcās ar Covid-19 kā pamatdiagnozi ārstējas 80 pacienti, kas ir par vienu cilvēku mazāk, salīdzinot ar pagājušās nedēļas piektdienu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un Nacionālā veselības dienesta dati.
Kopš Zolitūdes traģēdijas – 9 gadi. Vien retais aptaujātais rīdzinieks atceras šo datumu
2013. gada 21. novembris bija diena, kad Zolitūdē, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Šo traģēdiju nespēj aizmirst bojāgājušo tuvinieki un cietušie. Taču vai pēc deviņiem gadiem arī sabiedrībai šie notikumi šķiet neaizmirstami? Latvijas Radio devās Rīgas ielās, lai noskaidrotu cilvēku atmiņas par traģēdiju.
Latvijas iedzīvotājiem oktobrī izkrāpti 1,4 miljoni eiro
Oktobrī izkrāpto līdzekļu apmērs četru lielāko Latvijas banku klientiem reģistrēts 1,4 miljonu eiro apmērā, savukārt novērsto krāpšanas gadījumu apmērs aizvadītajā mēnesī mērāms 500 000 eiro, liecina Finanšu nozares asociācijas dati.
Svarīgākais šobrīd