Latvijā
Uzņēmēju iebilžu dēļ Rīgas atkritumu apsaimniekotāju konkurss atkal draud izgāzties
Līdz ceturtdienai, 16. janvārim, Rīgas dome ir aicinājusi pretendentus pieteikties konkursā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā. Par iepirkumu saņemtas jau divas sūdzības, kuru izskatīšanas termiņš vēl pat nav noteikts. Rātsnams ir pārliecināts, ka kļūdas konkursā nav pieļāvis un atkritumu izvedēju drīz noskaidros, tomēr sūdzību iesniedzēju argumenti liek domāt, ka arī šoreiz konkurss draud izgāzties. Lietā pavīd aizdomas arī par to, ka Rīga nav atteikusies no domas par daudzgadu monopolu.
Latvijas iedzīvotāji nelegālās cigaretes smēķē mazāk
Aizvadītā gada 4. ceturksnī nelegālo cigarešu īpatsvars Latvijā bija 16,8%, kas ir samazinājums 2,9% apmērā, salīdzinot ar situāciju gadu iepriekš, atsaucoties uz tirgus pētījumu kompānijas "Nielsen" veiktu pētījumu, informē Tabakas izstrādājumu ražotāju nacionālā asociācija.
Daugavpils un Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas uz apvienošanos raugās cerīgi
Šobrīd Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca nodrošina ilgstošu psihiatrisko palīdzību, taču cilvēkresursu trūkuma dēļ ārstniecības iestādē ir apgrūtināta pakalpojumu nodrošināšana nepieciešamajā apjomā un kvalitātē. Veselības ministrija reorganizēs Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas, tās apvienojot.
Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana – finiša taisnē
Lieliem soļiem izskaņai tuvojas Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana. Noslēdzoties vairākus mēnešus ilgušajām tiesu debatēm,  prokuratūra šodien beidzamo reizi tiesai pamatoja katra apsūdzētā vainu 54 cilvēku bojāejā. Tikmēr apsūdzēto puse  vainu noliedz un uzskata, ka izmeklēšana veikta pavirši, bet pieprasītie sodi ir neadekvāti bargi.
Traģiskajā avārijā uz Daugavpils šosejas iesaistītajam ugunsdzēsējam jāizcieš nosacīts cietumsods
Stājies spēkā vainīgo notiesājošais spriedums ugunsdzēsēju auto vadītājam, kura vadītais ugunsdzēsības auto 2015. gada sākumā iekļuva negadījumā ar diviem bojāgājušajiem. Saskaņā ar spriedumu šajā lietā apsūdzētajam ugunsdzēsējam būs jāizcieš sods – nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu, informēja Augstākās tiesas (AT) pārstāve Baiba Kataja.
Valdība nosaka 2020./2021. mācību gada garumu un brīvlaikus
Ministru kabinetā otrdien, 14. janvārī, apstiprināts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts par 2020./2021. mācību gada garumu, mācību semestru un skolēnu brīvlaiku sākuma un beigu laikiem, informēja IZM.
Latvija varēs palielināt kontingentu Irākā līdz 30 karavīriem
Latvija varēs palielināt kontingentu Irākā līdz 30 karavīriem, paredz Ministru kabinetā otrdien, 14. janvārī, apstiprinātais Aizsardzības ministrijas sagatavotais Saeimas lēmumprojekts, kas paredz pagarināt termiņu Latvijas dalībai pret teroristisko organizāciju “Daesh” vērstās starptautiskās koalīcijas vadītājā operācijā “Inherent Resolve” Irākā līdz 2022. gada 1. februārim.
Juhansone apstiprināta par Eiropas augstāko ierēdni
Kādreizējā vēstniece Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Ilze Juhansone apstiprināta Eiropas Komisijas (EK) ģenerālsekretāra amatā. Iepriekš Juhansone bija komisijas ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāja.
NEPLP Sabiedriski konsultatīvā padome par labākajiem kandidātiem atzinusi Šlāpinu, Putni, Kalderausku un Eglīti
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) Sabiedriski konsultatīvā padome starp NEPLP locekļu amatiem pieteiktajiem kandidātiem par labākajiem atzinusi bijušo "Satori.lv" galveno redaktoru un bijušo NEPLP locekli Ilmāru Šlāpinu, kādreizējo Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju, Latvijas Kultūras akadēmijas vieslektoru Robertu Putni, žurnālisti Ievu Kalderausku un SIA "E Komunikācijas" valdes locekli, žurnālistu Jāni Eglīti.
Jaunākie
Interesanti