Latvijā
Burovs izdevis rīkojumu īstenot prioritātes bez budžeta pieņemšanas
Lai nodrošinātu Rīgas pašvaldības iestāžu darbību un iedzīvotājiem sniedzamos pakalpojumus laikā, kamēr nav pieņemts galvaspilsētas budžets, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") pirmdien, 10. februārī, izdevis rīkojumu par Rīgas pilsētas pašvaldības finanšu resursu vadību 2020. gadā, informēja domē. Tādējādi varētu nodrošināt vismaz daļu no šā gada plāniem, kas ir vērtējami kā jaunas programmas un tādēļ nepieņemta budžeta apstākļos nebūtu īstenojami.
Rīgas mērs no amata atstādinājis būvvaldes vadītāju Vircavu
Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") atstādinājis no amata Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Ingusu Vircavu, Latvijas Televīzijai apstiprināja Burovs. Vircavs uzskata, ka mērs šādā veidā atriebjas par "Z-Torņu"  (''Z-Towers'') nepieņemšanu ekspluatācijā pagājušā gada nogalē.
Poligona «Meža Mackeviči» paplašināšana: Līdzsvara meklējumi starp valsts drošību un iedzīvotāju ērtībām
Kā sadzīvot lauku cilvēkiem un valsts drošībai? Savstarpēja neizpratne izveidojusies pirmajā publiskajā apspriešanā starp Daugavpils novada Vaboles pagasta iedzīvotājiem un plānotā militārā poligona "Meža Mackeviči" paplašināšanas iniciatoriem. Lai nokļūtu uz darbu, skolu un novāktu graudu ražu, vietējiem iedzīvotājiem nepieciešamas iespējas pārvietoties, taču Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) vajadzīga apmācību vieta - jauna un moderna militārā bāze. Vaboles iedzīvotājus arī satrauc savas mājas un zemes vērtības samazināšanās, kā arī iespēja, ka gaismas raķetes un šāvienu skaņas baidīs bērnus.
Austrumu slimnīcas vadītājs: Onkoloģijas centrā esošie ārstēšanas apstākļi ir nepieņemami
Latvijas Onkoloģijas centrā esošie ķirurģiskās ārstēšanas apstākļi ir nepieņemami un neatbilstoši mūsdienīgas medicīnas prasībām un tādēļ tiek apsvērta iespēja daļu operāciju vienību pārcelšana uz "Gaiļezera" jauno bloku, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.
Pretēji likumam zemju īpašnieki Lielā Baltezera ūdenī ceļ žogus un aizšķērso tauvas joslu
Zvejniecības likumā ir nepārprotami noteikts, ka gar publisku ezeru krastiem ir desmit metru tauvas josla, kas jāatstāj brīvai piekļuvei ikvienam interesentam. Turklāt likums arī paskaidro, ka tauvas josla mainās, ja dabiski mainās ūdenslīnija. Taču Lielā Baltezera krastos zemju īpašniekiem ir cits viedoklis, un ar Garkalnes domes svētību viņi ezera krastā sacēluši žogus, būtībā liedzot gar ezeru pārvietoties sausām kājām.
Gobzems gada laikā plāno izveidot savu partiju
Pie frakcijām nepiederošais Saeimas deputāts Aldis Gobzems šā gada laikā plāno izveidot jaunu partiju. To Gobzems pavēstīja intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma".
Liepājā divos gados renovētas 225 daudzdzīvokļu ēkas – «jo vairāk darbu, jo vairāk kļūdu»
Liepājā pēdējo divu Eiropas Savienības (ES) plānošanas periodu laikā renovētas jau vairāk nekā 200 daudzdzīvokļu ēkas. Projektu īstenošanas gaitā atklājas arī dažādi klupšanas akmeņi un pieļautās kļūdas, ar kurām nākas saskarties gan būvniecības procesā, gan vēlāk jau māju uzturēšanas laikā, piemēram pietiekami nevēdinot savus dzīvokļus. Namu apsaimniekotāji min steigu, resursu trūkumu un kļūdas jau projektēšanas laikā.
Uz ģenerālprokurora amatu kandidēt varētu arī Lemberga krimināllietas prokurors Juriss
Gada vidū beidzas ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera amata pilnvaru termiņš. Tas ir viņa otrais termiņš, tāpēc saskaņā ar likumu ir jāmeklē jauns ģenerālprokurors. Visticamāk, šis process notiks pēc jaunas kārtības, jo Saeima šonedēļ otrajā lasījumā atbalstīja attiecīgos grozījumus Prokuratūras likumā. Līdz šim ģenerālprokurora amata kandidātu Saeimas balsojumam virzīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs viens pats, bet tagad to darīs Tieslietu padome, izvēloties piemērotāko no atklātā konkursa dalībniekiem.
No skolotāju izglītošanas naudas vērienīga daļa – komunikācijai un publicitātei
Jaunās darba vidē balstītās skolotāju izglītības programmas izdevumos salīdzinoši liels uzsvars likts uz komunikāciju, mediju kampaņu un atlasi. No nepilniem trim miljoniem eiro trīs gados 1,3 miljoni veltīti komunikācijai un atlasei, no tiem ap 600 tūkstošiem eiro – komunikācijas stratēģijai un mediju kampaņai, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
«De facto»: Vai NEPLP aizslēgs «Pirmo Baltijas kanālu»?
Valsts drošības dienesta šīs nedēļas kratīšanas “Pirmā Baltijas kanāla” īpašnieka birojā saistītas ar darījumiem, kuros ar finanšu resursiem nodrošināts Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņa, miljardieris Jurijs Kovaļčuks. Viņš jau gandrīz sešus gadus atrodas Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā, bet mediju uzraugs skaidro, ka viņa saistība ar Krievijas televīzijas kanāliem pierādīta tikai nesen, ziņo LTV raidījums “De facto”.
Jaunākie
Interesanti