Latvijā
No pirmdienas ne visiem apmaksās Covid-19 testus
No nākamās nedēļas Covid-19 testus bez maksas veiks vien tiem cilvēkiem, kurus uz testu nosūtīs ģimenes ārsts vai kāds cits medicīnas speciālists. Tādējādi prioritāri iecerēts testēt saslimušo kontaktpersonas un pacientus ar Covid-19 raksturīgiem simptomiem, kā arī cilvēkus, kuriem tests vajadzīgs pirms ieplānotas operācijas. Savukārt pārējie, kas vēlēsies pārbaudīties, gaidīs garākā rindā un par analīzēm arī paši maksās. 
Atšķirīgu Covid-19 risku dēļ Pūcem – karantīna, Rinkēvičam – nē
Ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") bijis saskarsmē ar Covid-19 pozitīvu cilvēku, tāpēc atrodas karantīnā, politiķis informēja tviterī. Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") karantīnā nav devies, kaut arī pagājušajā nedēļā pabija Eiropas Savienības valstu ministru samitā, kur pēc tam  tika atklāti Covid-19 gadījumi. Speciālisti Rus.Lsm.lv skaidro, ka dažādā rīcība saistīta ar epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātiem.
Latvijā atklāti vēl 188 Covid-19 gadījumi
Latvijā aizvadītajā diennaktī atklāti vēl 188 Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Tas ir atkārtots vienas dienas laikā saslimušo skaita antirekords. Iepriekš tik daudz jauni saslimšanas gadījumi fiksēti pagājušajā piektdienā.
Valsts kontrole rāj valsts pārvaldi par algu celšanu pirms reformām; Valsts kanceleja pārmetumus noraida
Pēc nesaprašanās koalīcijas partneru vidū valdība šonedēļ izšķīrusies tomēr vēl nelemt par valsts un pašvaldību amatpersonu atlīdzības likumprojektu. Ar to paredzēts darba samaksas sistēmu valstī padarīt vienkāršāku. Taču valsts pārvaldi sagaida būtisks algu kāpums, būtībā legalizējot daudzās piemaksas un prēmijas, ar ko noturēja darbiniekus. Tāpēc tādu rīcību asi kritizē Valsts kontrole, kas no publiskā sektora vispirms sagaida solīto štatu samazināšanu un efektīvāku strādāšanu, bet tikai pēc tam algu kāpināšanu.
Sejas maskas nedzirdīgajiem rada papildu problēmas sazināties
Noteikumi valkāt sejas maskas sabiedriskās vietās ir objektīvs traucēklis cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidente Inese Immure skaidroja – gan tiem, kuri sazinās, lasot no lūpām, gan zīmju valodā runājošajiem, seja un mīmika ir svarīgs informācijas iegūšanas avots, tādēļ, apmeklējot gan ārstu, gan jebkuru citu iestādi, nedzirdīgajiem cilvēkiem šobrīd ir ļoti apgrūtināta saziņa.
Slimnīcām cīņā ar pacientiem-parādniekiem atšķirīgas sekmes
Daļa Latvija slimnīcu aptuveni gadu parādu atgūšanai pievērš pastiprinātu uzmanību. Tiek sūtīti atgādinājumi, kā arī piedāvājumi parādu maksāt pa daļām, bet, ja tas nepalīdz, tiek lūgta arī parādu piedzinēju palīdzība. Kā slimnīcas kārto rēķinus ar pacientiem-parādniekiem?
Tieslietu ministrija spiesta skaidrot pašas izteikumus par dievkalpojumiem
Sašutuma vētru sociālajos tīklos trešdien, 21. oktobrī, izpelnījās kādas Tieslietu ministrijas (TM) amatpersonas paziņojums, ka uz reliģisku organizāciju rīkotajiem dievkalpojumiem valstī noteiktie Covid-19 pulcēšanās ierobežojumi neattiecas, jo "dievkalpojumi nav uzskatāmi par privātu vai publisku pasākumu. Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") šo paziņojumu nosaukusi par kļūdu, tāpēc arī TM dabūja taisnoties par aplamajiem izteikumiem.
Nacionālā apvienība onkoloģijai prasa 30 miljonus eiro; rosina straujāk celt akcīzi tabakai
Nacionālā apvienība (NA) rosina piešķirt papildu finansējumu dzemdes kakla vēža skrīningam un prostatas vēža skrīningam, kā arī noteiktiem medikamentiem onkoloģijas ārstēšanai. Attiecīgajiem skrīningiem 2021. gadā būtu nepieciešami vairāk nekā 750 000 eiro, savukārt zāļu kompensācijai – 28 miljoni eiro, informēja NA. Nepieciešamo finansējumu NA piedāvā rast, ceļot akcīzes nodokli tabakai un tās izstrādājumiem.
VIDEO: «Darīt digitāli» – nodarbinātības diena
No 19. oktobra līdz 25. oktobrim notiek ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kam šogad izvēlēts vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”. Semināru trešajā dienā eksperti stāstīs kā efektīvi meklēt darbu tiešsaistē, kādas iespējas var izmantot darba meklētāji – kursi, testi, datu bāzes u.tml. 
VM pārstāve: Covid-19 testēšanas nosacījumus varēs ātri mainīt atkarībā no situācijas
Veselības ministrija plāno mainīt Covid-19 testēšanas kārtību, bez maksas testējot tikai personas ar ārstu nosūtījumiem, lai mazinātu rindas, bet, ja pie šādas kārtības testu skaits strauji kristos, algoritmu atkal varētu operatīvi mainīt, LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Antra Valdmane.
Jelgavas domes «alkoholisko ziedu» lietā trauksmes cēlēja uzvar tiesā; lietu pret domi policija izbeidz
Pēc vairāk nekā divus gadus ilgušas izmeklēšanas Valsts policija ir izbeigusi kriminālprocesu par iespējamām nelikumībām Jelgavas domē un tās grāmatvedībā. Proti, likumsargiem neesot izdevies savākt pietiekamus pierādījumus vietējā ziedu veikala pārdevējas celtajai trauksmei, ka domes darbinieki privātai lietošanai puķu veikalā pasūtina alkoholu, ko vēlāk rēķinos noformē kā domes vajadzībām piegādātus ziedus un par ko samaksā pašvaldība. Tikmēr pati pārdevēja, kas cēla trauksmi, pēc atlaišanas no darba ir taisnību panākusi tiesā.
Ziņojumus par bezvēsts pazudušiem saņem ik dienu; meklēt palīdz suņi un tehnoloģijas
Valsts policijā katru dienu tiek saņemti ziņojumi par bezvēsts pazudušām personām. Daļa no viņām atgriežas pašas. Tomēr nereti ir jāuzsāk meklēšana. Latvijā to dara ne tikai policija, bet arī Zemessardze un brīvprātīgo organizācijas. Pazušanas iemesli ir dažādi – aizbēg no ģimenes vai aprūpes nama, apmaldās mežā, aizbrauc uz ārzemēm un nevēlas tikt atrasti. Visbiežāk pazudušos atrod, un nereti to izdara brīvprātīgie.
Liepājas reģionālajā slimnīcā šobrīd septiņi Covid-19 slimnieki
Liepājas reģionālajā slimnīcā šobrīd ārstējas septiņi pacienti, kuriem konstatēta Covid-19, tāpēc nācies paplašināt to daļu, kas paredzēta šo pacientu uzņemšanai. Kaut arī šobrīd situācija ir stabila un notiek plānveida operācijas, tomēr saistībā ar vīrusa izplatīšanos mediķi savos izteikumos ir piesardzīgi. Ar Covid-19 viens inficētais konstatēts arī Liepājas reģionālās slimnīcas medicīnas personāla vidū, līdz ar to izolācijā atrodas vēl trīs slimnīcas darbinieki.
Jaunākie
Interesanti