Lietuvas tuvumā esošajā Rucavā Covid-19 dēļ noteiktās prasības sagādā neērtības
Pagājusi nedēļa, kopš stājusies spēkā prasība, iebraucot Latvijā no Lietuvas, ievērot 10 dienu pašizolāciju. Līdz ar izmaiņām daļa pierobežā esošā Rucavas novada iedzīvotāju dzīve ir kļuvusi grūtāka. Viņiem vairs nav iespēju lētāk un ātrāk saņemt Lietuvā pieejamos pakalpojumus un iegādāties pārtikas produktus. Turklāt Lietuvas pilsēta Palanga atrodas par aptuveni 20 kilometriem tuvāk novada centram nekā Liepāja.
Skolas piesardzība pret vecāku rakstītiem kavējuma attaisnojumiem Covid-19 laikā ģimenes ārstiem rada papildu slodzi
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) noteiktā norma paredz, ka vecāku rakstīts attaisnojums par mācību stundu kavēšanu skolā pieņemams līdz trīs dienu ilgam kavējumam. Arī šobrīd, Covid-19 izplatības laikā, norma saglabāta nemainīga, taču skolas gan pašas, gan sekojot epidemioloģiskās piesardzības noteikumiem nereti kļuvušas krietni striktākas un ārsta zīmi pieprasa jau pēc pirmās kavējuma dienas. Tas rada sarežģījumus gan ģimenes ārstiem, gan vecākiem, tomēr kārtību, kad pieņemamas vecāku zīmes, var noteikt katra skola pati.
Francijā pastiprinās Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus
Francijā pēdējā laikā būtiski pieaudzis inficēšanās gadījumus skaits ar Covid-19, tāpēc varas iestādes plāno būtiski pastiprināt ierobežojumus. Īpaši sarežģīta situācija ir Marseļā, un šajā pilsētā plānots slēgt kafejnīcas, bārus un restorānus.