Skaitļi un fakti: Pandēmijas laiks ieviesīs arī paliekošas izmaiņas
Covid-19 pandēmija visā pasaulē ir izraisījusi pamatīgu ekonomisko krīzi. Ja atceramies teicienu, ka katra krīze ir arī iespēju laiks, tad arī šoreiz dažādu jomu eksperti jau spriež, kas pēc šīs krīzes mainīsies. Ir skaidrs, ka izmaiņas būs. Taču kā vienmēr, citiem šīs izmaiņas nāks par labu, citiem – ne. Tāpat katrai labajai lietai ir arī sava ēnas puse.
Krievijā un Baltkrievijā Covid-19 izplatās strauji
Baltijas valstīs ik dienu reģistrē pāris jaunu Covid-19 gadījumu. Lietuvā pēdējā diennaktī reģistrēti septiņi jauni saslimšanas gadījumi. Pieci no inficētajiem cilvēkiem vīrusu atveduši no ārzemēm. Igaunijā inficēšanās apstiprināta vienam cilvēkam, bet Latvijas austrumu kaimiņos vīruss izplatās straujāk.
Zinātnieki pēta, kādus ilgtermiņa veselības traucējumus atstāj Covid-19
Covid-19 daudzus pārsteidza ar bieži vien ļoti atšķirīgajiem simptomiem, ko saslimušie izjuta. Zinātnieki visā pasaulē turpina pētīt – kāpēc tā un vai vīruss pārslimušajiem rada arī kādas ilgtermiņa veselības problēmas. Dānijas zinātnieki nākuši klajā ar secinājumu, ka daudziem saslimušajiem pat pēc izveseļošanās no Covid-19 saglabājas līdzīgi simptomi kā pēc smadzeņu satricinājuma.