EM vēlas 10 dienu pašizolāciju aizvietot ar Covid-19 testēšanu lidostā
Ekonomikas ministrija (EM) vēlas panākt, lai noteikto 10 dienu pašizolāciju pēc atgriešanās no tām valstīm, kas iekļautas "pašizolācijas valstu sarakstā", aizvietotu ar plašu Covid-19 testēšanu. To Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" atzina EM valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.
Covid-19 vakcīnas vispirms sasniegs bagātākās valstis
Kaut arī vairāku valstu līderi, kā arī paši farmācijas uzņēmumi sola, ka Covid-19 vakcīnas būs pieejamas aptuveni gada laikā, ne viss ir tik vienkārši. Starptautiskā labdarības organizācija "Oxfam" izpētījusi, ka vairākas bagātās valstis, kurās dzīvo vien aptuveni desmitdaļa no pasaules iedzīvotājiem, jau noslēgušas darījumus par vairāk nekā pusi no solītajām vakcīnu dozām.
Septiņās mācību iestādēs šobrīd attālināti mācās un strādā vairāki desmiti skolēnu un pedagogu
Vairākās mācību iestādēs šobrīd attālināti mācās un strādā vairāki desmiti skolēnu un pedagogu. Lai arī attālinātās mācības pēc pavasara pieredzes grūtības nesagādā, tomēr skolās vēlējās ilgāku laiku aizvadīt normālā režīmā. Pēc pirmajiem saslimšanas gadījumiem drošības pasākumus mācību iestādes pastiprināt neplāno un atzīst, ka šobrīd atbildība gulstas uz katru indivīdu.