Apmeklētājiem durvis atkal vērs Luvras muzejs
Pirms nepilnām divām nedēļām Francijā interesentiem tika atvērts pasaulē plaši pazīstams un tūristu iecienīts objekts - Parīzes Eifeļa tornis. Tagad, pēc vairāku mēnešu pauzes, apmeklētājiem no šodienas durvis atkal vērs arī slavenais Luvras muzejs. Tiesa, koronavīrusa dēļ daļa muzeja joprojām būs slēgta un apmeklētājiem jāievēro dažādi piesardzības pasākumi.
Eiropā dažviet atkārtoti Covid-19 uzliesmojumi
Kaut arī visās Eiropas valstīs mīkstina Covid-19 pandēmijas laikā ieviestos ierobežojumus, dažviet reģistrēti vīrusa uzliesmojumi. Tāpēc dažu valstu pilsētās karantīna ieviesta atkārtoti.
ASV Neatkarības dienas svinības pagājušas koronavīrusa un protestu zīmē
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) vakar notikušās Neatkarības dienas svinības pagājušas koronavīrusa un pret rasismu vērsto protestu gaisotnē. ASV prezidents Donalds Tramps savā runā Vašingtonā kārtējo reizi apsūdzēja Ķīnu mēģinājumā noslēpt vīrusa uzliesmojumu. Tāpat Baltā nama saimnieks pievērsās valstī notiekošajiem protestiem, apsolot sakaut “radikāli kreisos”.
Diasporas latvieši – nozīmīgi Latvijas veselības un darījumu tūrisma popularizēšanai
Brīdī, kad tūrisma joma pamazām atgūstas no pandēmijas un ārkārtējās situācijas sekām, atbalstīt dzimteni un darboties Latvijas vārda popularizēšanā var arī diaspora. Īpaši nozīmīga loma latviešiem ārvalstīs ir Latvijas veselības un darījumu tūrisma popularizēšanā. Uz to diskusijā Latvijas Radio raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts” norādīja nozares ekspertes un pārstāves.
Kanādā pakāpeniski atceļ Covid-19 ierobežojumus
ASV kaimiņvalsts Kanāda ir viena no valstīm, kuru Brisele šonedēļ iekļāva drošo valstu sarakstā. Tas nozīmē, ka teorētiski kanādiešiem ļauts ieceļot Eiropas Savienībā. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz jauno Covid-19 gadījumu skaitu pēdējās 14 dienās, vispārējo slimības izplatības tendenci, kā arī valdības rīcību krīzes situācijā. Kanāda gan savas robežas vēl stingri sargā. Tur ierobežojumus mīkstina pakāpeniski.