Ķekavas domes opozicionāri ar trešo piegājienu panāk neklātienes sēžu rīkošanu
Ceturtdien, 2. aprīlī, varētu tikt sasaukta Ķekavas domes ārkārtas sēde, lai nu jau neklātienē lemtu par jautājumiem saistībā ar ārkārtējo situāciju un Covid-19 ierobežošanas pasākumiem. Atšķirībā no citām pašvaldībām, kas domes sēdes jau līdz šim rīko attālināti atbilstoši nozares ministrijas aicinājumam un norādēm, Ķekavā tas nebija iespējams saspīlēto koalīcijas un opozīcijas deputātu attiecību dēļ.
Latvijas uzņēmumi ar savu artavu iesaistās Covid-19 krīzes risināšanā
Dzeramais ūdens, silta pārtika, veselīgas uzkodas un arī speciālais aprīkojums ir tikai dažas no lietām, ko Covid-19 izraisītās krīzes laikā mediķiem un pacientiem bez maksas sagādā Latvijas uzņēmumi. Dzeramo ūdeni neatliekamās palīdzības dienesta brigādēm piegādā “Cido”, bet ēdienu Bērnu slimnīcā – veikalu tīkls “Maxima”.
Covid-19 un tiesas: Lemberga lieta starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām
Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 epidēmija un ar to saistītie ierobežojumi ir skāruši arī tiesas. Tiesās gandrīz vairs netiek ielaisti apmeklētāji, un arī lietu skatīšana klātienē notiek tikai izņēmuma gadījumos. Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” noskaidroja, ka viena no retajām krimināllietām, kurā procesu ir iecerēts turpināt pēc iepriekš sastādītā grafika, ir Ventspils mēra Aivara Lemberga lieta. Tiesu vismaz pagaidām neizbiedēja pat tas, ka viens no apsūdzētajiem – politiķa dēls Anrijs Lembergs – marta vidū pabijis ārzemēs.
«airBaltic» plāno atlaist apmēram 700 darbinieku; sola vēlāk ņemt atpakaļ
Nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” plāno atbrīvot no darba aptuveni 700 darbinieku, kas ir gandrīz trīsreiz vairāk, nekā kompānija paziņoja pirms pāris nedēļām. Šādu rīcību uzņēmuma “ieziemošanai” atbalsta Satiksmes ministrija. “airBaltic” prezidents sola gada laikā atlaistos pieņemt atpakaļ darbā, tomēr izskan arī prognozes, ka aviācijas nozare tik ātri pēc krīzes neatkopsies, svētdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Drīzumā cer Latvijā piegādāt vairākus miljonus masku un respiratoru
Šobrīd medicīnas iestādēs Latvijā pietrūkst tādu individuālās aizsardzības līdzekļu kā ķirurģisko masku un respiratoru, lai varētu droši strādāt ar pacientiem. Nacionālais veselības dienests (NVD) ir noslēdzis līgumu ar vienu piegādātāju, bet vēl vairāki līgumi ir fināla stadijā, lai jau tuvākajā laikā Latvijā nonāktu vairāki miljoni masku, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Kā pārtraukt Covid-19 izplatības ķēdes? Ar ikviena personiski atbildīgu rīcību
Būtisks pavērsiens Covid-19 epidēmijas laikā bija jauni saslimšana gadījumi, kuriem vairs nevarēja noteikt izcelsmi. Tas nozīmē, ka slimības izplatības kontrole kļuvusi daudz grūtāka. Tas arī visdrīzāk nozīmē to, ka kāds, kuram bija jābūt izolācijā vai karantīnā, to nav ievērojis. Gājis iepirkties vai braucis sabiedriskajā transportā, tādējādi turpinot saslimstības ķēdi.
Apmeklētāju skaits būtiski pieaug arī dabas takās Latgales pusē
Jaundomes muiža un netālu no tās nesen labiekārtotā dabas taka ir viens no 13 Dagdas Tūrisma informācijas centra mājaslapā atrodamajiem populārākajiem tūrisma objektiem Dagdas novadā. Dagdas Tūrisma informācijas centra vadītājs Juris Viļums pastāstīja, ka pēdējās dienās atpūtnieku pie dabas skaits ir strauji audzis.