Centrāleiropā auto industrija varētu kavēt atkopšanos no Covid-19 krīzes
Automobiļu rūpniecība, kas jau sen ir ekonomiskās izaugsmes virzītājspēks Centrāleiropā, iespējams, būs viens no galvenajiem kavēkļiem reģiona centienos šogad atgūties no Covid-19 krīzes. Vīrusa dēļ valstīs noteiktie ierobežojumi smagi skāruši rūpniecības nozari. Automašīnu ražošana rūpnīcās vēl kādu laiku neuzņems pirmskrīzes apgriezienus, un tās nav labas ziņas tādām Centrāleiropas valstīm kā Čehija, Ungārija un Slovākija.
Dailes teātrī priecājas par distancēšanās ierobežojumu mīkstināšanu
Kultūras un pasākumu nozari Covid-19 dēļ ieviestie pulcēšanās ierobežojumi vēl joprojām skar īpaši smagi. Tiesa, šīs nedēļas beigās groži tiks palaisti vaļīgāk. Telpās, kas mazākas par 1000 kvadrātmetriem, varēs pulcēties ne vairs 100, bet 250 cilvēku, savukārt ārā – pat veseli 3000 līdzšinējo tūkstoš personu vietā, tiesa, vēl joprojām saglabājot divu metru distanci. Šis noteikums gan mīkstināts attiecībā uz dažādām kultūrtelpām, piemēram, kino, teātriem un koncertzālēm.
Mudina iesaistīties aptaujā par Covid-19 ietekmi uz seksuālo un reproduktīvo veselību
Kā Covid-19 izplatības laikā dažādās valstīs noteiktie ierobežojumi ir ietekmējuši pāra attiecības un iedzīvotāju piekļuvi seksuālās un reproduktīvās veselības pakalpojumiem – šie ir jautājumi, uz kuriem atbildi meklēs starptautiskais projekts ‘’I-SHARE”. Projekts noritēs vienlaikus 33 valstīs, un to īstenos sabiedrības veselības speciālisti no teju 40 partnerorganizācijām, tostarp arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki Sabiedrības veselības institūta vadībā, informēja RSU pārstāve Ieva Nora Gediņa. Latvijā pētnieki darbu jau uzsākuši, un aicina atsaukties iedzīvotājus vecumā virs 18 gadiem.
Sāksies NBA sezona: Porziņģa pārstāvētā «Mavericks» būs «melnais zirdziņš»
Jau piektdien pasaules sportā noslēgsies sava veida apļveida kompozīcija – atsāksies Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezona, ko pārtrauca martā. NBA bija pirmais pasaules komandu sporta čempionāts, ko pārtrauca koronavīrusa pandēmija. Pēc gandrīz pusgada regulārā sezona turpināsies Orlando „Disnejlendā” izveidotā „burbulī”, kas jau ne reizi vien nodēvēta par šobrīd drošāko vietu pasaulē.  
Mobilo lietotņu izmantošanai cīņā pret Covid-19 ir atšķirīgas sekmes
Daudzās valstīs ir radītas mobilās lietotnes, kuru uzdevums ir brīdināt iedzīvotājus par kontaktēšanos ar Covid-19 inficētajiem. Šāda lietotne ir pieejama arī Latvijā. Daļai no tām ir atklāti dažādi nopietni trūkumi, bet pat tehniski veiksmīgas lietotnes nav spējušas apliecināt savu potenciālu, jo tās izmanto pārāk maz cilvēku.