Trīs mēnešus Covid-19 laupīja dzīvības paretam; aizvadītajā nedēļā – 4 mirušie

Pēdējo trīs mēnešu laikā Latvijā bija septiņas nedēļas, kurā Covid-19 nelaupīja nevienu dzīvību, bet citās nedēļās mira viens, divi vīrusa upuri. Savukārt aizvadītajā nedēļā miruši četri Covid-19 slimnieki.

Atvērto datu portālā publiskotie Slimību profilakses un kontroles (SPKC) dati liecina, ka kopš šā gada jūnija sākuma līdz pat aizvadītās nedēļas beigām, 24. septembrim, Latvijā miruši 22 ar Covid-19 sasirgušie. Visvairāk mirušo vasarā bija nedēļā pirms Jāņiem – 6 cilvēki.

Turpmākā vasara bija mierīgāka, septiņas nedēļas šim vīrusam nelaupot nevienu dzīvību. Bet citās nedēļās Covid-19 upuru skaits bija viens, dažos gadījumos – divi un vienā nedēļā jūnija vidū – trīs.

Savukārt aizvadītajā nedēļā mira četri Covid-19 slimnieki.

Vasarā arī turpinājās cilvēku valsts apmaksāta testēšana, taču tā bija būtiski ierobežota – skrīninga testēšana turpinājās ārstniecības iestādēs. Tomēr jau septembra sākumā tika ziņots par novēroto saslimstības pieaugumu. Tā kā līdz ar skolas gada sākumu klasēs kopā sanāk skolēni un arī pieaugušie vairāk uzturas telpās, vīrusam ir lielākas iespējas vērsties plašumā.

To, ka Covid-19 inficēto skaita datiem šobrīd pārāk nevar uzticēties ierobežotās testēšanas dēļ, atzina Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis. Vienlaikus, viņaprāt, šobrīd masveida testēšanai nav pamata.

Briģis norādīja, ka par saslimstības pieaugumu labāk liecina ar infekciju stacionēto skaits.

KONTEKSTS:

Jaunais Covid-19 omikrona paveids "Eris" Latvijā ir parādījies vēlāk nekā citās valstīs un lēnām izplatās valsts teritorijā, tas vērojams notekūdeņu monitoringa datos. Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati rāda, ka "Eris" izplatība ES valstīs sasniedz vidēji 60%, taču nav pierādījumu, ka šis paveids izraisītu smagāku slimības gaitu par iepriekšējiem omikrona paveidiem.

Septembrī Latvijā vakcinācijas kabinetos pieejamas jaunās pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 omikrona apakštipu, kurš Latvijā pašlaik ir dominējošs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti