Igaunijā konstatēts atkārtotas inficēšanās gadījums ar Covid-19
Igaunijā apstiprināts atkārtotas inficēšanās gadījums ar jauno koronavīrusu. Inficēšanās notikusi ar sešu mēnešu starpību. Piektdien pirmo šādu gadījumu apstiprināja Zviedrija. Līdzīgi ziņojumi jau iepriekš bijuši no vairākām vietām – Honkongas, Nīderlandes un Beļģijas. Cīņā pret Covid-19 viens no aktuālākajiem jautājumiem ir, vai pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu var saslimt atkārtoti, cik ilgi saglabājas un cik noturīga ir imunitāte. 
Diametrāli pretēju Covid-19 analīžu dēļ atliek operāciju; par spīti negatīvam testam – karantīna
Naurim Bērziņam vienā laboratorijā Covid-19 apstiprināts, bet nākamajā dienā citā laboratorijā tests izrādījies negatīvs. Taču sākotnēji pozitīvās analīzes dēļ viņam un ģimenei noteica karantīnu, turklāt vīrietis netika pielaists divus mēnešus gaidītajai pleca operācijai. Tagad gan Nauris ir saņēmis atkārtotu negatīvu analīzi, taču atgriezties ierastajā dzīves ritmā nemaz nebija tik vienkārši.  
Laukos daudzkārt lietojamās sejas maskas – deficīts
Kopš trešdienas sejas maskas vai sejas vairoga lietošana ir obligāta ne vien sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos un citviet iekštelpās, kur pulcējas daudz cilvēku. Līdz ar to pieprasījums ir strauji audzis un nopirkt daudzkārt lietojamu sejas masku jau pilsētās ir gandrīz neiespējami, bet lauku veikalos pārdošanā nav nekādu sejas aizsegu.
Veselības inspekcija brīdina par neatbilstošu Covid-19 testu
Beļģijas tirgū konstatēta in vitro diagnostikas medicīniskā ierīce „COVID-19 Rapid Test Kit”, kam nav veikta nepieciešamā atbilstības novērtēšanas procedūra. Veselības inspekcijā brīdina, ka prece tādējādi nav atbilstoša medicīnisko ierīču attiecināmajām prasībām. 
Sporta federāciju padome aicina nepakļaut nozari neproporcionāliem ierobežojumiem
Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) valdības pēdējos lēmumus cīņā pret Covid-19 uzskata par nesamērīgi ierobežojošiem salīdzinājumā ar izklaides nozari. LSFP piektdien informēja, ka nekādi neapšauba ierobežojumu nepieciešamību sabiedrības veselības nodrošināšanai, tomēr aicina ievērot samērību, kas tiek attiecināta uz citām nozarēm.
Lidojumi aizliegti uz 6 Eiropas valstīm; pašizolācijas sarakstā nav tikai 5 valstis, arī Igaunija
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis, ka turpmāk pašizolācija būs jāievēro, ieceļojot no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 61,9. Līdz ar to var bez pašizolācijas ieceļot no piecām Eiropas valstīm, tai skaitā no Igaunijas. Savukārt starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz sešām valstīm.
Oktobris, 2020
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8