Latvijā atklāti 148 jauni Covid-19 gadījumi; miris pacients vecumā līdz 35 gadiem

Latvijā aizvadītajā diennaktī atklāti 148 jauni Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pēdējās 24 stundās veikti 4759 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 148 jauni inficēšanās gadījumi. 3,1% no visiem veiktajiem testiem uzrādījis koronavīrusa klātbūtni. Tas ir būtiski, jo, pārsniedzot 3% robežu, var uzskatīt, ka slimība izplatās strauji un nekontrolēti. Šis ir lielākais diennakts inficēšanās skaits Latvijā līdz šim. Iepriekšējais antirekords bija 9. oktobrī – 137 jauni Covid-19 gadījumi.

SPKC rīcībā esošā informācija, ka 71 inficējies no zināmiem infekcijas avotiem, 8 inficējušies ārvalstīs – viens gadījums ASV, viens Somijā, 4 gadījumi Krievijā, 2 -Baltkrievijā, pārējiem inficēšanās apstākļu precizēšana turpinās.

Šodien saslimušie reģistrēti 33 novados. Visvairāk saslimušo Rīgā  - 54, Vecpiebalgas novadā - 22, Daugavpilī - 8, Krāslavas novadā - 6.

Pēdējā diennaktī mirusi kāda 34 gadus veca sieviete,

kas bija inficējusies ar Covid-19, un tas ir līdz šim jaunākais pacients, kam Covid-19 maksāja dzīvību.

SKPC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijiem pastāstīja, ka ar šo cilvēku epidemiologi ir runājuši divas reizes. Saskaņā ar saņemto informāciju no pacienta, viņam nav bijušas kādas blakus slimības.

Sākotnēji pacientei simptomi bijuši viegli, taču situācija strauji pasliktinājās. Un jau otrajā reizē bija grūtības komunicēt ar pacienti.

“Covid-19 infekcija dažreiz arī veseliem cilvēkiem – retāk, bet tomēr var – beigties ar smagāku klīnisku norisi,” sacīja Perevoščikovs.

Latvijā līdz šim veikti 382 949 izmeklējumi, saslimušas 3204 personas, 1329 izveseļojušās.

Nacionālais veselības dienests ziņo par sešiem jauniem Covid-19 gadījumiem stacionāros. Kopumā stacionāros ārstējas 63 pacienti, tostarp deviņi ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 277 pacienti.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un cilvēki bez simptomiem jau ir aicināti uz pārbaudi nepieteikties.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13. oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā - 300.

Made with Flourish

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti