Pasaulē arvien jauni Covid-19 inficēšanās rekordi. Daudzviet spriež par karantīnu
Ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits turpina pieaugt, un aizvien vairāk valstu sāk spriest par karantīnas ieviešanu vai atjaunošanu. Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) saslimušo skaits diennakts laikā pirmo reizi pārsniedzis 100 tūkstošus, bet Lietuvā – pirmo reizi tūkstoti. Tikmēr Slovākija pirmā pasaulē uzsāk visu vairāk nekā piecu miljonu valsts iedzīvotāju pārbaudi.
Covid-19 pārslimošana maina Ligitas skatījumu – sazvērestību piekritēja tagad mudina neizaicināt vīrusu
“Arī es vēl pirms mēneša ticēju sazvērestības teorijām par Covid-19, līdz saslimu pati,” saka Ligita Liniņa, kas koronavīrusu ir pārslimojusi un jaunnedēļ beidzot drīkstēs atgriezties darbā. Tieši darbā sieviete arī inficējusies, un četras dienas nogulējusi Infektoloģijas centra stacionārā. Tagad viņa mainījusi savas domas un aicina visus būt atbildīgiem pret sevi un līdzcilvēkiem. 
Viltus ziņas par Covid-19 – dažiem arī peļņa. Vai to varētu sodīt kā negodīgu uzņēmējdarbību?
Jo vairāk ieilgst koronavīrusa izraisītā pandēmija, jo vairojas arī ar slimību saistītā dezinformācija. Bieži vien atklāti meli tiek izplatīti ar nolūku gūt popularitāti vai pelnīt no interneta reklāmām. Kā nelietīgo rūpalu apturēt? Veselības ministrijā uzskata, ka pret apzināti nepatiesas informācijas izplatītājiem ir jāvēršas nevis kā pret huligāniem, bet kā pret negodīgas uzņēmējdarbības veicējiem. Tad cīņa sekmētos labāk nekā līdz šim.
Vai kontaktpersona drīkst pastaigāties? Covid-19 pozitīva bērna mamma saņem pretrunīgas norādes
Zvans no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), kurā kontaktpersonai ļauj doties pastaigās, neejot uz sabiedriskām vietām. Pēc četrām dienām zvans no Veselības inspekcijas, kura to pēkšņi aizliedz. Kāda Covid-19 pozitīva bērna mamma pauž neizpratni par to, kāpēc vienas valsts institūcijas teiktais ir pretrunā tam, ko saka otra. Veselības inspekcijā to sauc par kļūdu komunikācijā. Dienā tiek apzvanīti vismaz 250 koronavīrusa skartie, un var gadīties pārpratumi. Pastaigas svaigā gaisā nav liegtas.
Londonā priecājas par latviešu skolas darba atsākšanu
Par spīti pandēmijai pēc septiņu mēnešu pauzes Daugavas vanagu fonda Londonas namā atsākusi darbu Londonas latviešu skola, pulcējot latviešu bērnus un vecākus. Lai arī Londonā patlaban  ieviests otrais trauksmes riska līmenis, tomēr izglītības iestādes un pulciņi strādā. 
Kā Slovākijā veic Covid-19 testus visiem valsts iedzīvotājiem
Slovākijā sākas bezprecedenta pasākums, kura nolūks ir ierobežot straujo saslimstības ar Covid-19 kāpumu. Tiek īstenots galvenais posms kampaņā, kurā bez maksas tiek veiktas obligātas koronavīrusa analīzes visiem valsts iedzīvotājiem. Tiem, kuri atteiksies, draud pašizolācija un liels naudassods. Kampaņā iesaistīta armija, vēsta Rus.lsm.lv
Covid-19 ietekme ir skarba; pieaug depresiju un pašnāvību skaits. Intervija ar psiholoģi Edīti Kalniņu
Saasinoties Covid-19 uzliesmojumam un pastiprinoties dažādiem ierobežojumiem, līdztekus  cilvēku fiziskajai veselībai īpaši aktuāla ir arī sabiedrības psihiskā veselība. Teju katrai sociālajai grupai šī krīze nesusi savas problēmas, un pētījumi liecina, ka pieaudzis depresiju un arī pašnāvību skaits. Kuras cilvēku grupas pakļautas lielākiem riskiem, kādi simptomi var liecināt par nepieciešamību pēc speciālistu palīdzības un vai tāda patlaban Latvijā ikvienam ir arī pieejama, par to Sintijas Ambotes sarunā ar Latvijas Psihologu biedrības padomes priekšsēdētāju Edīti Kalniņu.
Oktobris, 2020
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt