Lidojumi aizliegti uz 6 Eiropas valstīm; pašizolācijas sarakstā nav tikai 5 valstis, arī Igaunija

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis, ka turpmāk pašizolācija būs jāievēro, ieceļojot no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 61,9. Līdz ar to var bez pašizolācijas ieceļot no piecām Eiropas valstīm, tai skaitā no Igaunijas. Savukārt starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz sešām valstīm.

Lidojumi un citi starptautiskie pasažieru pārvādājumi aizliegti uz Vatikānu, Andoru, Čehiju, Beļģiju, Nīderlandi un Franciju.

Turpmāk ikvienam, kas ierodas Latvijā no valsts, kur saslimstības riska novērtējums ir augstāks par 61,9, ir jāievēro pašizolācija.

Taču SPKC speciālisti rekomendē rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot tos inficēšanās riskam.


“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt un uz kurām aizliegti pasažieru pārvadājumi  

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)


“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt:


Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)


Tāpat rekomendēts nebraukt uz Gruziju, Tunisiju, Kanādu un citām sarakstā neminētajām valstīm.

"Baltajā sarakstā" ar valstīm, atgriežoties no  kurām nav jāievēro 10 dienu pašizolācija, ir piecas  valstis. Pagājušajā piektdienā Latvijā vidēji uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā saslimstības rādītāji bija 40,4, savukārt šonedēļ šis rādītājs sasniedzis 61,9, attiecīgi baltajā sarakstā iekļautas valstis ar zemāko saslimstības rādītāju.

Prasība par pašizolāciju vairs netiek attiecināta uz  septiņām valstīm ārpus Eiropas.

SPKC sarakstā norādīts 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem. Šis saraksts attiecībā uz pašizolacijas prasībām ir spēkā no 17. oktobra līdz 25. oktobrim, bet attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem – no 19.oktobra.

Starptautiskie pasažieru pārvadājumi atļauti uz Eiropas valstīm, kur kumulatīvais saslimstības rādītājs nepārsniedz ES vidējo vairāk nekā divas reizes.

Tikmēr Baltijas valstu vadītāji kopīgajā paziņojumā Eiropadomes sanāksmē Briselē uzsvēra, ka “Covid-19 ir un paliek nopietna slimība ar potenciāli letālām sekām”.

“Mēs vēlamies stingri atgādināt, ka nav noteiktu sociālo vai vecuma grupu, kas varētu uzskatīt sevi par drošām. Tādēļ mēs aicinām ikvienu saglabāt modrību un veikt piesardzības pasākumus, piemēram, ievērot sociālo distancēšanos, lietot sejas maskas, veikt dezinfekciju, mazgāt rokas un ievērot citus higiēnas un drošības ieteikumus,” aicināja Baltijas valstu līderi.

Pirms nākamnedēļ gaidāmā skolēnu brīvlaika Veselības ministrija mudina vecākus būt atbildīgiem un Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai nedoties ar bērniem ārvalstu ceļojumos, kā arī izvērtēt bērnu un ģimenes brīvā laika pavadīšanas iespējas atbilstoši valstī esošajai epidemioloģiskajai situācijai, dodot priekšroku kopīgām aktivitātēm svaigā gaisā, nevis publisku vietu apmeklēšanai.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un cilvēki bez simptomiem ir aicināti uz pārbaudi nepieteikties.

Reaģējot uz slimības izplatīšanos, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13. oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā - 300.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt