Sporta federāciju padome aicina nepakļaut nozari neproporcionāliem ierobežojumiem

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) valdības pēdējos lēmumus cīņā pret Covid-19 uzskata par nesamērīgi ierobežojošiem salīdzinājumā ar izklaides nozari. LSFP piektdien informēja, ka nekādi neapšauba ierobežojumu nepieciešamību sabiedrības veselības nodrošināšanai, tomēr aicina ievērot samērību, kas tiek attiecināta uz citām nozarēm.

LSFP piektdien nosūtīja valdībai vēstuli, kurā ierobežojumus sportošanai iekštelpās raksturoja kā nesamērīgus. Par vitāli svarīgu LSFP uzskata nepieciešamību nodrošināt ne vien iedzīvotāju drošību, bet profilaksei arī fizisko aktivitāti, lai stātos pretī Covid-19 saslimstības riskiem un iespēju robežās atbalstītu sporta nozari.

Lēmumu pieņemšanas procesā LSFP vēlas iesaistīties ciešāk, pārstāvot sporta federāciju kopīgās intereses. Federāciju padome aicināja valdības pārstāvjus uz tikšanos, lai diskutētu par iespējamajiem risinājumiem situācijas pilnveidošanai.

LSFP atgādināja, ka sportošana ir svarīga sabiedrības veselības un ekonomikas daļa, nevis izklaides produkts. Sports kā nozare ir nozīmīga Latvijas tautsaimniecības daļa, kas arī saistīta ar darbavietu saglabāšanu. LSFP ir gatava līdzdarboties turpmāko Covid-19 ierobežošanas nosacījumu izstrādē, pauda organizācijas prezidents Einars Fogelis.

Neproporcionāli ierobežojumi, LSFP ieskatā, pakļauj sporta sektoru ekonomiska kraha riskam un palielina valstij slogu, jo sociāli jāatbalsta sporta speciālisti, kā arī jārēķinās, ka mazkustīgāka sabiedrība vairāk slimo un rada papildu slogu veselības sistēmai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti