Šuplinska par koncerta apmeklējumu: Drošības pasākumi tika ievēroti
Publiski pasākumi pagaidām aizvien ir atļauti, taču veselības ministre aicina rūpīgi pārdomāt, vai došanās uz tiem nav atliekama. Arī premjers aicina ievērot principu “darbs – mājas – svaigs gaiss”, un daudzi tagad spiesti strādāt un mācīties attālināti. LTV rīcībā nonākuši pirms nepilnām divām nedēļām filmēti video no grupas “Skyforger” koncerta, kuru apmeklēja arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).  
Plānveida medicīnas palīdzību pagaidām neierobežos
Ceturtdien Stradiņa slimnīcā bija 17 ar Covid-19 sasirguši medicīnas darbinieki, bet piektdien, 30. oktobrī, – jau 20. Līdzīgi arī Austrumu slimnīcas un citu medicīnas iestāžu mediķi inficējas un nonāk pašizolācijā. Pagaidām šie un citi objektīvi apstākļi ir galvenie iemesli, kāpēc pacientiem mēdz pārcelt plānveida operācijas vai konsultācijas, un centralizēti plānveida medicīnas pakalpojumus pagaidām neierobežos.  
Bērnu izklaides vietas Liepājā meklē atbalstu
Sporta un interešu izglītības pulciņu norise iekštelpās ir ierobežota, bet bērnu pieskatīšanas vietas lielveikalos un izklaides pasākumi uz noteiktu laiku slēgti. Šajā jomā strādājošajiem Liepājas uzņēmējiem ir dažāda pieeja, kā situāciju risināt. Vieni gaida valsts atbalstu, otri rast risinājumu ienākumu trūkumam cenšas paši. Ekonomikas ministrijā konkrēta atbalsta šāda tipa uzņēmumiem pašlaik vēl nav. 
Jaunie pulcēšanās ierobežojumi rada neskaidrību bēru organizēšanā
Turpinot ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā, no piektdienas, 30. oktobra, ieviesti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi gan privātos, gan publiskos pasākumos. Šīs izmaiņas skar arī bēru ceremonijas organizēšanu, nosakot, ka uz personas apglabāšanu drīkst ierasties vien 10 cilvēki. Tas izraisījis neskaidrības apbedīšanas pakalpojumu sniedzēju vidū, kuri nesaprot, vai noteiktajā skaitā ietilpst arī zārka nesēji un izvadītājs.
Lidojumi aizliegti uz 9 Eiropas valstīm; pašizolācijas sarakstā nav 4 valstis
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis, ka turpmāk pašizolācija būs jāievēro, ieceļojot no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 121,7 gadījumus. Līdz ar to var bez pašizolācijas ieceļot no četrām Eiropas valstīm. Savukārt starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz deviņām valstīm.
Eirozonas ekonomikas lejupslīde trešajā ceturksnī palēninājusies līdz 4,3%
Eirozonas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājies par 4,3%. Līdz ar to reģistrēta krietni mazāka lejupslīde nekā otrajā ceturksnī. Tiesa, Eiropā tagad ir liels Covid-19 uzliesmojums un vairākas valstis ir sākušas atjaunot dažādus ierobežojumus, kas atkal draud satricināt ekonomiku.
Oktobris, 2020
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt