RSU profesors: Valstij jādomā par karantīnas telpām Covid-19 pacientiem
Latvijas iedzīvotājiem ir grūtības Covid-19 karantīnas vai pašizolācijas laikā nodrošināt distancēšanos no pārējiem mājsaimniecības locekļiem, jo mājokļi ir nelieli, tāpēc valdībai būtu jādomā par iespēju palīdzēt iedzīvotajiem šādās situācijās, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” pauda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.
Kavējas portatīvo datoru iegāde skolām; skolas cer tos saņemt ātrāk
Izglītības un zinātnes ministrija vēl nav paguvusi iepirkt skolām portatīvos datorus, kurus bija plānots izmantot attālinātajām mācībām. Vairāku skolu direktori Latvijas Televīzijai norādīja, ka tie vajadzīgi skolēniem, kam mājās datoru nav. Tomēr ministrija atkārotu iepirkumu izsludinājusi tikai šonedēļ un, visticamāk, skolēni jaunos datorus varēs lietot tikai pēc Jaunā gada. 
Vienā dienā saņem pretējus Covid-19 analīžu rezultātus; atkārtotas analīzes nākas gaidīt karantīnā
Nododot jau trešās Covid-19 analīzes, kāda Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas audzēkņa tēvs cer beidzot iegūt skaidrību par pilnīgi pretējiem iepriekšējo analīžu rezultātiem. Pirmdien ar stundas starpību viņam “Centrālajā laboratorijā” koronavīrusa klātbūtne organismā gan apstiprināta, gan noliegta. Taču, tā kā vienas analīzes ir pozitīvas, Slimību profilakses un kontroles centrs noteicis karantīnu un ierobežojumus.
Viduskurzemes skolas skolēniem attālināto mācību laikā Kuldīgas novadā pārtikas piegādi uztic uzņēmējiem
Šobrīd Pelču pagastā esošajā Viduskurzemes pamatskolā–attīstības centrā Covid-19 izplatīšanās dēļ mācības visiem notiek attālināti. Te mācās skolēni ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem no dažādiem Latvijas novadiem. Lai nodrošinātu skolēniem valsts apmaksāto ēdināšanu, arī esot mājās, skola organizē pārtikas paku piegādi Kuldīgas novadā deklarētajiem bērniem, savukārt ar citām pašvaldībām par mērķdotācijas pārskaitīšanu tiek slēgti līgumi.   
Jauniešu sporta treneri cer uz ierobežojumu efektivitāti, drīzu atgriešanos ierastā ritmā
No sestdienas, 17. oktobra, jauniešu komandu treniņiem būs jānotiek individuāli, attālināti vai ārtelpās. Līdz ar to treneriem jābūt radošiem un jādomā, kā noturēt sportistu motivāciju, strādājot fiziskās sagatavotības uzlabošanai. Latvijas Radio uzrunātie komandu sporta treneri pastāstīja, ka pēc līdzīgas pieredzes pavasarī jaunieši biežāk guvuši traumas. Tāpēc treneri cer, ka valdības noteiktie ierobežojumi palīdzēs samazināt vīrusa izplatību un pēc trīs nedēļām darbs varēs atgriezties normālā režīmā. 
Rīgā valsts svētkus novembrī atzīmēs bez lieliem masu pasākumiem
Gan Lāčplēša dienu 11. novembrī, gan Latvijas Republikas proklamēšanas dienu 18. novembrī šogad Rīgā atzīmēs bez ierastajiem masu pasākumiem, tostarp bez tradicionālā svētku salūta. Vienlaikus pašvaldība meklē citus risinājumus, lai svētku svinīgā un patriotiskā sajūta pilsētā saglabātos, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Covid-19 izplatības laikā NA aicina uz lāpu gājienu; sola ievērot noteiktos ierobežojumus
Neskatoties uz Covid-19 izplatīšanos un ieviestajiem pulcēšanās ierobežojumiem, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (NA) aicina pieteikties 18. novembra lāpu gājienam, kas parasti pulcē vairākus tūkstošus cilvēku. NA līderis Raivis Dzintars skaidroja, ka lāpu gājiens šoreiz atšķirsies no citiem gadiem, un solīja ievērot valstī noteiktos ierobežojumus.
Ministre Šuplinska aicina ierobežojumiem pakļautos sportotājus uzlabot fizisko formu
Cīņā pret Covid-19 papildus ieviestie pagaidu ierobežojumi neliedz sportistiem darboties fiziskās formas uzlabošanai, kā arī pievērsties vairākiem citiem nepieciešamajiem sagatavotības elementiem, ceturtdien žurnālistiem teica par sporta nozari atbildīgā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).
Oktobris, 2020
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8