Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pielāgojas situācijai un sāk sejas vairogu ražošanu

Kontrolē ierobežojumu ievērošanu

Visvairāk ierobežojumus ignorē jaunieši. Reidā ar Valmieras pašvaldības policiju

Kontrolējot ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanu, Valmieras pašvaldības policija dodas regulārās pārbaudēs un apseko iedzīvotāju iecienītākās atpūtas vietas. Visbiežāk pulcēšanās un sociālās distancēšanās noteikumus ignorē jaunieši. Šādu pārkāpēju brīdināšana šobrīd ir dienesta prioritāte, bet arvien biežāk inspektoru uzmanību pievērš arī alkohola lietotāji. 

Valmieras pašvaldības policijas inspektori vairākas reizes dienā dodas apsekot 15 sabiedriskās vietas pilsētā, kur visbiežāk mēdz pulcēties cilvēki. Sarakstā ir gan daudzdzīvokļu namu pagalmi un skolu futbola laukumi, kas ir iecienīta jauniešu pulcēšanās vieta, gan arī autobusu pieturas un Gaujmala.
 
“Bieži mums sanāk ar kājām pārvietoties patruļas laikā, lai piekļūtu vietām, kur nevar piebraukt ar automašīnu, un pārbaudīt tās vietas, lai cilvēki justu policijas klātbūtni vairāk,” stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības policijas inspektors Oskars Bērziņš. 

Gaujmala ir iecienīta pastaigu un atpūtas vieta ne tikai ģimenēm ar bērniem. Tur mēdz uzdzīvot gradīgo dzērienu cienītāji un pēc labākā vimbu loma kāro arī makšķernieki, kuri par sociālo distancēšanos visai bieži aizmirst. 

“Re, kur var redzēt pārkāpumu otrā krastā. Zvejnieki - trīs kopā stāv. Būs jābrauc, jārunājas. Netiek ievērota 2 metru distance,” norāda Bērziņš.

Pašvaldības policisti stāsta, ka sociālās distancēšanās un pulcēšanās noteikumus visbiežāk pārkāpj jaunieši. Lai arī viņi ir informēti par ierobežojumiem un apzinās, ka var tikt sodīti, tas neattur no kopīgām izklaidēm.  

Par sociālo distancēšanos aizmirst arī skolēni, kuri daudzdzīvokļu namu pagalmos gaida brīvpusdienas. 

“Valmieras iedzīvotāji ir apzinīgi. Nav nācies nevienam pielietot represīvas metodes kā administratīvais pārkāpums, protokola sastādīšana un naudas soda no 10 - 2000 eiro piemērošanu. Mēs esam iztikuši ar aizrādījumiem, profilaktiskām pārrunām,” uzsver Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Armands Miķelsons.

Tik viegli gan nesokas ar grādīgo dzērienu cienītājiem, kuri līdz ar silto laiku pilsētas ielās manāmi daudz biežāk. 

Par dzērušiem un aizmigušiem cilvēkiem iedzīvotāji pašvaldības policijai ziņo ik dienu. Tagad, kad daudzi strādā attālināti, ir dīkstāvē vai bez darba, izsaukumus, kas saistīti ar alkohola lietošanu, policisti saņem arvien biežāk. Stirpā alkohola reibumā pieķertie nonāk Valmieras atskurbtuvē. Martā atskurbšanas pakalpojums bijis nepieciešams 107 personām. 

“Tiklīdz parādās pirmās siltās dienas, tā jūtam, ka cilvēki atlaiduši rokas bremzi, nupat skrien dabā un lieto alkoholu. Ir arī bezdarbs palielinājies, laikam cits meklē glābiņu alkoholā,” norāda Miķelsons.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, pašvaldības policijā paredz, ka Lieldienu brīvdienās darba būs vēl vairāk, tāpēc šajās dienās inspektori sabiedriskās vietas apsekos biežāk. Kārtības sargi aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem, ievērot noteikumus un par pārkāpumiem ziņot.

KONTEKSTS:

Lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos Latvijā, no 12. marta līdz 12. maijam izsludināta ārkārtējā situācija. Cīņai ar vīrusu noteikti stingri ierobežojumi, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti