Dienas ziņas

Valsts aizsardzības dienesta pirmā gadadiena

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pirmsskolas iestādē bērni attīsta zaļo domāšanu

Valmieras bērnudārzā attīsta zaļo domāšanu

Jau bērnudārzā pašiem komplektēt ēdiena porcijas, saprast, kā šķirot atkritumus un kā mazināt ūdens patēriņu – to visu mācās Valmieras Zaļajā skolā, kas ir viena no aptuveni 200 iestādēm Latvijā, kas iesaistījusies Ekoskolu programmā. Bērni kopā ar pedagogiem veic dažādus eksperimentus un piedalās spēlēs, lai to visu pēc tam atkārtotu mājās jau kopā ar ģimeni.  

Valmieras Zaļās skolas pirmsskolas bērnu grupiņā valda rosība – mazie meistari veido putnu būrīšus, kurus kārs pie skolas augošajos kokos. Tādas nodarbes ir šī bērnudārza ikdiena. 

"Izmēģinājām eksperimentu par zobu tīrīšanu – mēs mazgājām zobus, es atstāju visu laiku krānu ieslēgtu. Tas, kas mazgāja pie otras izlietnes, ielēja glāzītē ūdeni. Ja atstāj krānu vaļā, mazgājot zobus, sanāk, ka iztērē divus pilnu spaiņus ar ūdeni un vēl pusspaini," zināja stāstīt pirmsskolas audzēknis Miķelis.

Ja mēs darītu tikai to, ko mums paredz pirmsskolas izglītības programma, mums pašām ar laiku būtu sliktāk strādāt, atzīst skolotājas, kuras pašas izdomā visdažādākās nodarbības, lai būtu interesanti gan mazajiem, gan pašām. Šajā bērnudārzā ekoloģisko domāšanu mācās bērni no pusotra gada līdz skolas vecumam. 

"Bērni paši arī komplektē savas porcijas. Maziņajiem, protams, palīdz skolotājas un palīgi, bet lielie – 4, 5, 6 gadus vecie – paši komplektē savas porcijas. Viņi zina, ka nav labi izmest ēdienu atkritumos, jo mēs esam arī runājuši par pārtikas ieguves ciklu, pārstrādi. Viņi zina, ka tur ir ieguldīta milzīgi resursi, lai tiktu pie šī ēdiena," stāsta Zaļās skolas pirmsskolas skolotāja Ieva Mangule.

Zaļajā domāšanā tiek iesaistīti arī vecāki: lai arī mājās viņi kopā ar bērniem varētu turpināt dažādus eksperimentus, dažādas spēles, tādējādi iesaistoties visai ģimenei.

"Ar bērniem iestudējām teātra izrādi "Briesmīgā līdaka" – patiesībā tā līdaka nebija briesmīga, briesmīgi bija tas, kas bija nonācis ūdenī, tāpēc līdakai vēderā bija briesmīgas lietas – zābaki, ķemmes un tamlīdzīgi," turpina Mangule.

Bērnudārzā, atzīmējot silto džemperu dienu, pedagogiem radās ideja no mīļākajiem džemperiem sašūt skaistas kaķu gultiņas. Tās nodotas patversmēm.

Bērni kopā ar audzinātājiem ir izveidojuši arī apmaiņas plauktu lietām, kuras ikdienā netiek izmantotas, bet varbūt iepatīkas citam bērnam. 

Zaļajā skolā mācās 70 bērni, un tā ir viena no aptuveni 200 izglītības iestādēm Latvijā, kas darbojas Ekoskolu programmā. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti