Visu interesentu vakcinēšanu pret Covid-19 plāno sākt 3. maijā (precizēts)

Aprīļa beigās plānots atvērt pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām vakcinēšanai pret Covid-19. Līdz ar to plānots, ka visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem varēs krietni ātrāk –  3.maijā.

Daniels Pavļuts: Par visas sabiedrības vakcināciju
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Tad Latvijā arī būs daudz lielākas vakcīnu piegādes, valdībās sēdē otrdien, 27. aprīlī, paziņoja veselības ministrs Daniels Pavļuts no “Attīstībai/Par!”.

“Par to nav vajadzīgs atsevišķs valdības lēmums, tas būs mans rīkojums. Indikatīvi šādu lēmumu paredzēts pieņemt ne vēlāk kā 10. maijā,” sacīja ministrs.

Valdība vienojās, ka visi interesenti varēs pieteikties vakcinācijai pret Covid-19 jau no 3.maija

“30. aprīlī iedarbināsim septīto un astoto prioritāro grupu – nozaru kritiskos darbiniekus un riskam pakļautos darbiniekus. Palaižot vakcinēties šīs grupas, mēs varam virzīties uz visas sabiedrības vakcināciju nevis augustā, jūlijā vai jūnijā, kā iepriekš runāts, bet faktiski no maija otrās nedēļas,” skaidroja ministrs.

Jau no 3. maija jebkurš cilvēks no jebkuras grupas varēs manavakcina.lv pieteikties un izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku.

No 1. līdz 4. maijam paredzēta vakcinācija 16 liela mēroga vakcinācijas centros, un vakcīnai varēs pieteikties vietnē manavakcina.lv. Kopā vietnē iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku no 1. līdz 4. maijam.  No 3. maija uz vakcīnas saņemšanu šajos centros varēs pieteikties jebkurš.

Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (“Attīstībai/Par!”) LTV raidījumā “Šodienas jautājums” skaidroja, ka vakcīnu varēs saņemt jebkurš, kurš reģistrējies manavakcina.lv vai pa tālruni, vai pie sava ģimenes ārsta, un kurš izvēlēsies konkrētu pieraksta laiku vakcinācijas iestādē.

Tajā pašā laikā viņš aicināja vakcinētājus, veidojot pierakstus, ņemt vērā arī prioritārās grupas un vispirms dot iespējas saņemt vakcīnas šiem cilvēkiem.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) preses konferencē pēc valdības sēdes atzina, ka iepriekš bija plānots, ka visi valsts iedzīvotāji pret Covid-19 varēs vakcinēties no maija vidus, taču saskaņā ar valdības otrdien lemto tas notiks no 3. maija, kad arī tiks uzsākta 7.–8. prioritāro grupu pārstāvju vakcinācija.

Ministrs klāstīja, ka no nākamās nedēļas lielie vakcinācijas centri Latvijā darbosies ar pilnu jaudu “katru dienu visu laiku”.

Darbu dažādās Latvijas vietās uzsāks mazākie vakcinācijas centri, kas līdz šim nav darbojušies. Tiks arī iedarbināts jauns vakcinācijas veids – izbraukuma vakcinācija. Tā tiks sākta šajā nedēļas nogalē ar izbraukumu Latgalē.

Trešdienas rītā Valsts prezidents Egils Levits intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” kā pareizu vērtēja lēmumu no 3.maija ļaut vakcinēties pret Covid-19 visiem interesentiem. “Tas paātrinās vakcinācijas procesu,” viņš piebilda.

KONTEKSTS:

Līdz šim Latvijā vismaz pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši vairāk nekā 12% iedzīvotāju. 

Pašlaik ir pieņemts lēmums atvērt 6. no kopumā  8 prioritārajām grupām – potes varēs saņemt ieslodzījuma vietu un patversmju klienti un darbinieki. Ņemot vērā riskus Covid-19 izplatībai slēgta tipa vietās ar lielu iemītnieku skaitu, šī iedzīvotāju grupa iekļauta sestajā prioritārajā vakcinējamo grupā. 

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus sabiedrības locekļus, kas vakcīnu nav saņēmuši iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti