VIDEO: Arī Austrumu slimnīcas mediķi aicina Covid-19 laikā palikt mājās

Arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) mediķi video klipā aicina katru ievērot ārstu norādījumus, jo tikai kopīgiem spēkiem var uzveikt Covid-19 vīrusinfekciju.

"Piesardzību zaudēt nedrīkst! Atceries, vīrusam nav brīvdienu un nav tautības! #Paliecmājās," sociālajos tīklos izplatītajā paziņojumā aicina RAKUS mediķi.

Video klipa autoru komanda: režisors – Arvīds Babris, operators – Jānis Šēnbergs, montāža – Mārtiņš Rudzītis, aizkadra balss – Gundars Āboliņš. Ideja un teksti – Ilga Namniece, Normunds Beļskis, Mārtiņs Vilcāns. 

Iepriekš ar emocionālu uzrunu pie sabiedrības vērsās arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsti un atbalsta personāls. Veselības ministrija ar īpašu Lieldienu svētkiem veidotu video atgādina, ka ārkārtējās situācijas laikā ciemošanās nav atļauta.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Līdz 9. aprīlim ir apstiprināti divi Codiv-19 pacientu nāves gadījumi, vēl par diviem gadījumiem gaida ārstu atzinumu.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, bet 7. aprīlī valdība nolēma ārkārtējo situāciju pagarināt vēl par mēnesi - līdz 12. maijam. 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti