VM apkopojusi datus par saistībā ar Covid-19 dēļ prombūtnē esošajiem darbiniekiem no vairāk nekā 40 ārstniecības iestādēm. Dati liecina, ka šā gada februārī vienlaicīgi prombūtnē esošo darbinieku skaits ievērojami pārsniedzis to, kas bija pagājušā gada nogalē.
Piemēram, pērnā gada nogalē visvairāk vienlaicīgi prombūtnē esošo darbinieku skaits bija 628, bet 2020.gada nogalē – 1455. Savukārt šā gada februārī sasniegts augstākais darbinieku, kuri ir inficējušies ar Covid-19 vai atrodas karantīnā, skaits – 1593.
Kopumā slimnīcu noslodze pašlaik saglabājas augsta, jo ik dienu reģistrē vairākus tūkstošus inficēto, valdības sēdē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīsībai/Par").
Pagājušajā nedēļā, no 7. februāra līdz 13. februārim, Covid-19 pacientu skaits stacionāros pieaudzis par 15,9%, iepriekš informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Vidēji dienā slimnīcās nonāca 147 cilvēki, no tiem vidēji 7% pacientu ar smagu slimības gaitu.
Tomēr ministrs uzsvēra, ka “pozitīvs rādītājs” ir salīdzinoši nemainīgais ar smagu slimības gaitu stacionāros esošo pacientu skaits, kuriem Covid-19 ir pamatdiagnoze, kas svārstās ap 70.
“Noslodze slimnīcās ir liela, bet nav uzskatāma par katastrofālu,” situāciju ar Covid-19 slimniekiem stacionāros raksturoja Pavļuts.
KONTEKSTS:
Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdzās citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.
Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.
Kopš janvāra būtisks saslimstības vilnis novērots arī Latvijā, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai.
Valdība 8. februārī jau lēma atvieglot ierobežojumus skolās, kur nodarbinātie un audzēkņi pēc saskarsmes ar Covid-19 inficēto drīkst nedoties karantīnā, bet par plašākiem atvieglojumiem sabiedrībai politiķi plāno lemt tuvākajās valdības sēdēs.