Panorāma

Mājās mācās arī Apvienotajā Karalistē

Panorāma

Latvijas valstspiederīgie atgriežas

Covid-19 arī trim zobārstiem

Saslimšana ar Covid-19 konstatēta trim stomatologiem Rīgā

Pagājušajā nedēļā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 konstatēta trim stomatologiem, to preses konferencē piektdien, 27. martā, paziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš sacīja, ka saistībā ar šīm saslimšanām tika sākta epidemioloģiskā izmeklēšana. Stomatologi strādājuši divās privātpraksēs, kur strādā arī citi stomatologi. Abas klīnikas atrodas Rīgā.

SPKC epidemiologi ir apzinājuši saslimušo zobārstu kontaktpersonas, tāpat paņemti visi prakšu ieraksti, apzināti visi pacienti. Visas kontaktpersonas atrodas mājas karantīnā un saslimšanas gadījumā tiks izmeklētas uz Covid-19, teica Perevoščikovs.

KONTEKSTS:

Latvijā Covid-19 pirmoreiz konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Trešdien, 25. martā, pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem,  kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā, un pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Ceturtdien, 26. martā, kļuva zināms, ka Covid-19 konstatēts Rēzeknes slimnīcas bērnu ķirurģei. Pēc tam analīzes veiktas vairākiem darbiniekiem, kas strādājuši ar viņu kopā, un viens analīžu rezultāts bijis pozitīvs. Šī persona esot medicīnas darbinieks. Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar Covid-19, no piektdienas, 27. marta, Latvijā daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi.

Līdz piektdienai, 27. martam, Latvijā apstiprināti kopumā 280 Covid-19 saslimšanas gadījumi. Stacionārā ar vieglu slimības gaitu atrodas 21 pacients.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti