Ar Covid-19 inficējies ārsts Rēzeknes slimnīcā

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 apstiprināta kādam ārstam Rēzeknes slimnīcā, par to vietnē "Twitter" paziņojis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pēc šobrīd esošās informācijas saslimušais ārsts analīzes uz Covid - 19 nodevis pats pēc tam, kad sajutis slimībai raksturīgās pazīmes.

Saslimušajam ārstam sniegti ieteikumi tālākai rīcībai. Viņš ārstējas savās mājās ambulatori, Latvijas Radio sacīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

SPKC epidemiologi sazinājušies ar Rēzeknes slimnīcas vadību, lai sniegtu rekomendācijas slimnīcas turpmākai darbībai, sadarbībā ar slimnīcu apzināja kontaktpersonas, kam noteikta mājas karantīna. Šobrīd notiek epidemioloģiskā izmeklēšana, lai izsekotu infekcijas avotu un apzinātu pacientus.

"Šobrīd epidemiologi ir epidemioloģiskās izmeklēšanas sākumā, tādēļ šobrīd nav skaidras atbildes, lai noteiktu epidemioloģisko ķēdi, tieši kur pacients ir inficējies,

līdz ar to tā epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās," sacīja Arāja.

SPKC pārstāve Ilze Arāja Kristaps Feldmanis
Rēzeknes slimnīca turpina darbību. SPKC pārstāve Arāja aģentūrai LETA sacīja, ka riski ir izvērtēti un pamata slēgt slimnīcu pavisam patlaban nav. Plašāku informāciju centrā solīja sniegt piektdien.

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") sociālajā vietnē "Twitter" uzsver, ka ārstniecības iestādes ārkārtīgi svarīgi pasargāt no Covid-19 izplatības. "Mediķu un pacientu drošībai. Tieši tādēļ ierobežojām pakalpojumus, kas nav kritiski un neatliekami," viņa norādīja.

Pilsētas pašvaldības pārstāvis Kārlis Pozņakovs aģentūrai LETA pastāstīja, ka par notikušo darba dienas beigās informēta arī domes vadība.

Piektdienas rītā plānota pašvaldības un slimnīcas vadītāju tikšanās, lai lemtu par turpmākajām darbībām. Pozņakovs pieļāva, ka, visdrīzāk, slimnīcas apmeklētājus gaida vēl stingrāki ierobežojumi.

Sasirgušais ārsts ir izolēts, viņš ārstējas mājās, viņa veselības stāvoklis ir stabils.

Pozņakova rīcībā nav informācijas, vai mediķis ir kontaktējies ar kādu no Covid-19 slimniekiem iestādē vai arī inficējies citā veidā.

Uz šo brīdi Rēzeknes slimnīcā infekciju slimību nodaļā pilnā izolācijā ar Covid -19 ārstējas viens pacients, kura stāvoklis vērtējams kā stabils.

Rēzeknes slimnīcas kapitāldaļu turētājs ir pilsētas dome. Iestāde ir lielākais stacionārs un diagnostikas centrs Austrumlatvijā, kas sniedz daudzprofilu neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību.

Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”)  LTV “Rīta panorāma” sacīja, ka pacientiem nav jāuztraucas par slimnīcas darbību – tā turpinās darbu.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmais saslimšanas gadījums apstiprināts 2. martā. Līdz ceturtdienai, 26. martam, saslimšana ar Covid-19 apstiprināta kopumā 244 cilvēkiem. Slimības izplatības ierobežošanai Latvijā no 13. marta līdz 14. aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne dažādu ierobežojumu.

Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar Covid-19, no piektdienas, 27. marta, tiks daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs.

 

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti