Sadaļas Sadaļas

RSU uz nenoteiktu laiku pārtrauc klātienes lekcijas

“Covid-19” vīrusa izplatības riska dēļ Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) uz nenoteiktu laiku pārtrauc klātienes lekcijas; tās tiks nodrošinātas e-vidē. Tikmēr Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija uz laiku atcēlusi visus akadēmijā plānotos masu pasākumus.

Portāla LSM.lv rīcībā esošajā RSU rektora rīkojumā norādīts – lai mazinātu RSU studējošo, personāla un apmeklētāju veselības apdraudējumu, kā arī RSU studiju un zinātniskās darbības nepārtrauktības riskus, no  trešdienas, 11. marta, uz nenoteiktu laiku noteikti ierobežojumi arī attiecībā uz studiju procesa organizēšanu.

Klātienes lekciju īstenošana tiek pārtraukta. Vienlaikus saskaņā ar nodarbību sarakstu tiek turpināta klātienes nodarbību – praktisko lekciju un semināru – īstenošana.

Rīkojumā paredzēts, ka

pagaidām turpmākais studiju process notiks, izmantojot  e-studiju vidi, tai skaitā videolekciju formā.

RSU veselības studiju prorektors Guntis Bahs Latvijas Radio norādīja, ka šie noteikumi attiecas uz visām universitātes fakultātēm. Viņš skaidroja, ka klātienes praktiskās nodarbības turpinās, jo tajās piedalās krietni mazāks studējošo skaits.

RSU veselības studiju prorektors Guntis BahsKristaps Feldmanis

Tāpat izlemts – lielas izmaiņas plānotas arī RSU starptautiskās studentu konferences norisē. “Studentu zinātniskā konference, kura bija plānota marta beigās, arī notiks e-vidē, tātad interaktīvā veidā bez studentu fiziskas pulcēšanās. Tādā veidā mēs cenšamies diezgan droši novērst nevajadzīgus, izbēgamus kontaktus. Mēs atteiksimies no lieliem auditorijās paredzētiem pasākumiem un koncentrēsimies uz interaktīvu apmaiņu, uz interaktīviem „posteriem”, uz ziņojumiem „online”. Tāpat ierobežosim arī ārzemju viesu ierašanos konferencē. Tātad pielāgosim mūsu aktivitāti jaunajai, nelabvēlīgajai situācijai,” pastāstīja Bahs.

Savukārt studentiem, kuri būs atgriezušies no “Covid-19” visvairāk skartajām valstīm, 14 dienas būs jāatrodas pašizolācijā – mājas karantīnā. Vienlaikus šie studenti patstāvīgi uzņemas atbildību par jebkādām akadēmisko vai citu saistību savlaicīgas vai pilnīgas neizpildes sekām, norādīts rīkojumā. Turklāt, ja šie studenti mitinās dienesta viesnīcā, viņiem jāatrod sev cita dzīvesvieta uz 14 dienām.

Arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija lēma par ierobežojumiem saistībā ar "Covid-19". Līdz turpmākam rīkojumam atcelti visi akadēmijā gaidāmie masu pasākumus, tai skaitā 16. martā plānotā Studentu zinātniskās konferences plenārsēde, 19. marta seminārs sporta treneriem, kā arī 24. marta Atvērto durvju diena. Ievērojot piesardzības pasākumus, līdz turpmākam rīkojumam atcelti arī visi akadēmijas darbinieku komandējumi un darba braucieni, liecina akadēmijas izplatītā informācija.

KONTEKSTS:

RSU mācās aptuveni 9100 studenti, no kuriem 2200 ir ārvalstu studenti no 50 valstīm, liecina informācija RSU mājaslapā.

Latvijā līdz 11. martam bija reģistrēti kopumā 10 "Covid-19" saslimšanas gadījumi. Pirmajā gadījumā "Covid-19" konstatēts sievietei, kura neilgi pirms tam kopā ar ģimeni atgriezusies no ceļojuma Ziemeļitālijā. Savukārt pārējie septiņi saslimušie bija no tūristu grupas, kas no Červinjas kalnu kūrorta Itālijas ziemeļos Latvijā atgriezās pagājušajā sestdienā, 7. martā, ar reisu Milāna-Rīga.

11. martā paplašināts “Covid-19” skarto valstu saraksts, uz kurām ir attiecināti īpaši piesardzības pasākumi. Papildus Ķīnai, Dienvidkorejai, Irānai, Japānai, Singapūrai un Itālijai sarakstā iekļauta arī Spānija, Francija, Vācija, Austrija un Šveice.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt