Latvijā reģistrēti astoņi «Covid-19» saslimšanas gadījumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Reģistrēti vēl divi "Covid-19" saslimšanas gadījumi, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Tādējādi Latvijā saslimušo skaits sasniedzis astoņus.

SPKC savā tvitera kontā norādīja, ka abi saslimušie atgriezās Latvijā 7. martā un inficējušies Itālijas kalnu kūrortā Červinjā.

Pēdējās diennakts laikā veikti 30 izmeklējumi, no kuriem divi bija pozitīvi. Kopumā veikti 274 izmeklējumi.

SPKC informēja arī, ka šobrīd Latvijā netiek noteikti ierobežojumi koncertu, teātru izrāžu, izstāžu un citu publisko pasākumu rīkošanai. Tomēr, ņemot vērā, ka Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir novērtējusi "Covid-19" saslimstības globālās izplatības risku kā ļoti augstu, konferenču, semināru un citu līdzīgu

starptautiski apmeklētu pasākumu organizatoriem ieteicams rūpīgi izvērtēt pasākuma pamatotību, iespējamos ieguvumus un riskus.

Ja rīkotājs tomēr nolemj par pasākuma organizēšanu, SPKC lūdz iepazīties ar ieteikumiem centra mājaslapā.

KONTEKSTS:

8. martā Latvijā tika apstiprināts otrs saslimšanas gadījums ar "Covid-19". Saslimusī sieviete sestdien, 7. martā, bija atgriezusies no aptuveni nedēļu ilga slēpošanas brauciena Itālijā. Viņa kopā ar tūristu grupu uzturējusies Červinjas kalnu kūrortā Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Sieviete inficējusies Itālijā un mājās atgriezusies jau slima. Sieviete svētdien hospitalizēta – ārstējas Infektoloģijas centrā. Pēc tam tika ziņots, ka "Covid-19" konstatēts arī viņas ģimenes loceklim. Savukārt pirmdienas rītā tika ziņots, ka infekcija reģistrēta vēl trim cilvēkiem no lidojuma, kurā bija inficētā sieviete.

Kopumā reisā Milāna-Rīga (numurs BT630) lidoja 39 pasažieri. 25 pasažieri bija no Latvijas, pārējie – no citām valstīm. Visus 25 pasažierus no Latvijas SPKC epidemiologi atzinuši par tuvām kontaktpersonām, kam būtu jāievēro "mājas karantīna", jo reiss nebija pilns un sēdvietas lidmašīnā tika mainītas. SPKC neizslēdz, ka ar "Covid-19" varētu saslimt citi tūristi, kas ceļojumā atradās kopā ar saslimušo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti