Dienas ziņas

Meklē labāko Centrāltirgus attīstības modeli

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Daugavpilī medicīnas studenti sacenšas meistarībā

Medicīnas studenti Daugavpilī sacenšas starptautiskā meistarības konkursā

Topošie ārstu palīgi no piecām Latvijas un divām Lietuvas medicīnas koledžām sacentās par operatīvākās un prasmīgākās komandas titulu Daugavpils Medicīnas koledžas starptautiskajā studentu meistarības konkursā. Kaut arī liela daļa studējošo jau strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD), šāda pieredze imitētā ēkas sabrukšanas nelaimes gadījumā viņiem bija pirmo reizi.

Ēkas sagruvums, gāzes noplūde un vairāki cietušie ar nopietniem lūzumiem un brūcēm – šādi imitēts nelaimes gadījums tradicionālajā studentu meistarības konkursā Daugavpilī. Galvenais uzdevums komandām bija sniegt precīzu neatliekamo medicīnisko palīdzību ārkārtas situācijā.

"Jāsaka godīgi, ka visdažādākajām situācijām ir jāgatavojas dienestā. Mēs to arī darām – plūdi, ugunsgrēki. Esam piedzīvojuši Zolitūdes traģēdiju, tāpat ir transporta negadījumi ar daudziem iesaistītajiem," skaidroja NMPD direktore Liene Cipule. Arī Daugavpils Universitātes Daugavpils Medicīnas koledžas direktore Līvija Jankovska norādīja, ka sacensības ir pietuvinātas reāliem apstākļiem, jo NMPD darbinieki strādā dažādos apstākļos.

Septiņas komandas pierādīja stresa noturību, operativitāti, darbu komandā, orientēšanos traumās un tām atbilstošas medicīniskās palīdzības sniegšanā.

Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledžas studente Dajana: "Bija atvērti lūzumi, asiņošanas, zarnas arī kādam pat ārā patrāpījās. Ekstremitāšu traumas. Man personīgi grūtākais bija tas, ka braucot tu nezini, uz kādu izsaukumu tu brauc. Salīdzinot ar mūsu ikdienas darbu, mēs redzam izsaukuma iemeslu."

Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledžas studente Melisa: "Varbūt arī tieši tas bardaks, ka ieej un tev nav tas viens pacients, kas parasti ir."

Medicīnas studenti no Utenas Lietuvā Raimondas un Aiva: "Grūti bija komunicēt ar pārējiem, jo, piemēram, viņa runā krieviski, es nedaudz angliski. Bet domāju, ka tas bija kā labs treniņš. Ir bijušas avārijas, bet nekā tamlīdzīga iepriekš nav bijis."

Konkursa dalībniekiem un citiem interesentiem bija iespēja vērot arī Zemessardzes paraugdemonstrējumus – kā notiek neatliekamās palīdzības sniegšana militārajā jomā. Tāpat iepazīstināja ar mediķa zemessarga ekipējumu, piemēram, 20 kilogramus smagās somas saturu.

Daugavpils medicīnas koledžas starptautiskais studentu meistarības konkurss
Daugavpils medicīnas koledžas starptautiskais studentu meistarības konkurss

"Galvenais, ko mēs gribējām parādīt, ka civiliedzīvotāji, mediķi ļoti sadarbojas ar Zemessardzi, īpaši ar mediķu brigādēm.

Bez šaubām, tuvākajā nākotnē mūsu studenti apgūs militārās medicīnas elementus," sacīja koledžas direktore Jankovska.

Konkursa dalībnieku sadarbošanās spējas un precizitāti palīdzības sniegšanā vērtēja žūrija. Medicīnas iestādes darbinieki uzsvēra, ka meistarības konkurss noteikti notiks arī nākamgad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti