Dienas ziņas

Lietuvā svin neatkarības atjaunošanas 30. gadskārtu

Dienas ziņas

Īpašā kampaņā veicinās dzimumu līdztiesību

Papildina «Covid-19» skarto valstu sarakstu

«Covid-19» skarto valstu sarakstā iekļauj Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju un Šveici

No trešdienas, 11. marta, paplašināts “Covid-19” skarto valstu saraksts, uz kurām ir attiecināti īpaši piesardzības pasākumi. Ņemot vērā izmaiņas epidemioloģiskajā situācijā, sarakstā līdztekus piecām valstīm iekļautas vēl sešas valstis - Spānija, Francija, Vācija, Austrija un Šveice.

Šādu lēmumu šodien pieņēma Valsts operatīvā medicīniskā komisija  (VOMK), paziņojumā medijiem informēja Veselības ministrija.

Tas nozīmē, ka īpaši piesardzības pasākumi šobrīd ir attiecināti kopumā uz 11 valstīm: Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju un Šveici.

Pamatojums – šajās valstīs ir augsta saslimstība un infekcija sabiedrībā izplatās nekontrolēti. Cilvēki, kuri nesen atgriezušies no šīm valstīm, aicināti rūpīgi sekot savai veselībai.

Veselības ministrija stingri aicina uz šīm valstīm nedoties, jo pastāv liels inficēšanās risks. Jāņem vērā arī tas, ka pēc atgriešanās no minētajām valstīm bērnam 14 dienas būs jāpavada mājās karantīnā.

Paplašinot skarto valstu sarakstu, analīzes uz “Covid-19” veiks, ja cilvēks atgriezies no iepriekš minētajām valstīm un 14 dienu laikā kopš izbraukšanas no šīm valstīm, būs parādījušies gripai līdzīgi simptomi. Šādā gadījumā personai jāzvana 113.

Savukārt, ja ir radušies kādi jautājumi saistībā ar “Covid-19”, iedzīvotāji aicināti zvanīt Slimību profilakses un kontroles speciālistiem uz telefona numuru 67387661 (darba dienās, no 08:30 līdz 17:00).

Arī ģimenes ārsti, izrakstot darbnespējas lapas, ņems vērā paplašināto sarakstu ar valstīm, uz kurām ir attiecināti īpaši piesardzības pasākumi.

Tāpat atbilstoši aktuālajai informācijai saistībā ar "Covid-19" izplatību pasaulē ir atjaunoti ceļojuma brīdinājumi vēl vairākām citām valstīm.

Ārlietu ministrija (ĀM) aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot uz šādām valstīm: ASV,  Apvienotie Arābu Emirāti, Austrālija, Bahreina, Beļģija, Čehija, Dānija, Ēģipte, Grieķija, Indija, Irāka, Islande, Izraēla, Kanāda, Kuveita, Lielbritānija, Malaizija, Nīderlande,  NorvēģijaTaizeme, Zviedrija.

ĀM iesaka visiem ceļotājiem būt piesardzīgiem un rūpīgi izvērtēt konkrētā ceļojuma nepieciešamību. 

ĀM aicina iepazīties ar valstu sarakstu ministrijas mājaslapā, kas tiek atjaunots saskaņā ar aktuālo informāciju. Tāpat ĀM lūdz rūpīgi iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā ievietoto informāciju par koronavīrusu un ieteikumiem profilakses pasākumiem. Ja ir nepieciešama konsulārā palīdzība, ĀM aicina zvanīt uz Konsulārā departamenta tālruni ārkārtas situācijām: +371 26 33 77 11, vai rakstīt uz e-pastu "[email protected]".  

Kāda ir Latvijas slimnīcu kapacitāte uzņemt lielu saslimušo skaitu, ja gadījumā vīruss izplatītos? Par konkrētām aparatūras vienībām Katastrofu medicīnas centrs nerunā, lai gan tās esot uzskaitītas, bet to, cik gultasvietas varētu atvēlēt tieši “Covid-19” pacientiem ir zināms arī publiski. “Tūkstotis ir tas gultu kopskaits, kas būtu izvēršams pandēmijas gadījumā. Pārprofilējot citu profilu gultas būtībā, un šīm gultām līdzi ir jāseko personālam, aprīkojumam. Mēs pieprasījām pretinfekcijas līdzekļu iegādei, un slimnīcām un dienestiem bija svarīgi mākslīgie plaušu ventilācijas ierīces,” informēja NMPD Katastrofu medicīnas centra vadītāja Dita Heiberga.

Tāpat Latvijā atkārtoti lemts arī par to, vai valstī līdzīgi kā daudzviet citur būtu jāierobežo publiski pasākumi, tomēr nolemts, ka pagaidām tas nav nepieciešams. Tomēr epidemiologi aicina izvairīties no starptautisku pasākumu rīkošanas un apmeklēšanas, un, piemēram, kādās konferencēs piefiksēt visus dalībniekus, lai ar šiem cilvēkiem var operatīvi sazināties.

KONTEKSTS:

Latvijā līdz otrdienai, 10. martam, bija reģistrēti kopumā astoņi "Covid-19" saslimšanas gadījumi. Pirmajā gadījumā "Covid-19" konstatēts sievietei, kura neilgi pirms tam kopā ar ģimeni atgriezusies no ceļojuma Ziemeļitālijā. Savukārt pārējie septiņi saslimušie bija no tūristu grupas, kas no Červinjas kalnu kūrorta Itālijas ziemeļos Latvijā atgriezās pagājušajā sestdienā, 7. martā, ar reisu Milāna-Rīga.

Kopumā šajā aviokompānijas "airBaltic" reisā (numurs BT-630) lidoja 39 pasažieri. 25 pasažieri bija no Latvijas, pārējie – no citām valstīm. Visus 25 pasažierus no Latvijas SPKC epidemiologi atzina par tuvām kontaktpersonām, kam būtu jāievēro "mājas karantīna", jo reiss nebija pilns un sēdvietas lidmašīnā tika mainītas. SPKC iepriekš neizslēdza, ka ar "Covid-19" varētu saslimt citi tūristi no šīs grupas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt