Panorāma

Ministrija sola skolas un skolēnus atbalstīt

Panorāma

Mūziķi "Facebook" sāk "Karantīnas izaicinājumu"

Rīgas Ukraiņu vidusskola gatava mācībām attālināti

Rīgas Ukraiņu vidusskolā gatavi mācībām attālināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No pirmdienas Latvijas skolēni sāks mācības attālināti. Ar cerību, ka viss izdosies un nelielām, bet pamatotām šaubām nākamo mācību nedēļu gaida skolas. Arī Rīgas Ukraiņu vidusskola, kurā mācās vairāk nekā 300 audzēkņi, nav izņēmums. Par skolas patieso gatavību jaunajam modelim gan varēšot pārliecināties vien praksē.  

Stundu saraksts vismaz pagaidām ir atcelts. Kādu laiku nebūs sporta stundu, un jārēķinās, ka arī kopumā mācību stundu skaits būs krietni mazāks, nekā ierasts, un bērni daudz vairāk mācīsies patstāvīgi. Rīgas Ukraiņu vidusskola izstrādājusi pati savu ārkārtējās situācijas rīcības plānu.

“Kā tas viss notiks? Tas ir galvenais jautājums - kā tas notiks. Esam skaidrojuši, ka izmantosim e-klasi, uzdevumi.lv, jo daudzi skolotāji līdz šim arī ir izmantojuši uzdevumi.lv,” stāstīja Rīgas Ukraiņu vidusskolas direktores vietniece Ināra Boka.

Tur arī daļēji meklējams metodiskais atbalsts, mācību materiāli, ņemot vērā, ka grāmatas un darba burtnīcas vismaz uz laiku neizmantos tik aktīvi kā līdz šim.

“Visi skolotāji piektdien iesūtīs savus materiālus, lai mēs apskatītos, kā tas notiks, kā viņi ir izstrādājuši materiālu, kā viņi domā pirmdien strādāt ar saviem bērniem,” stāstīja Boka.

Direktores vietniece Ināra Boka skolā ir arī sākumskolas skolotāja. Viņa stāstīja, ka patlaban vēl neesot skaidrs, cik daudzi pedagogi plāno stundas vadīt no mājām, bet cik daudziem būs vajadzīgs skolas materiāli tehniskais atbalsts. Viņa pati plāno strādāt skolā. Šajā skolā visu bērnu vecāki apliecinājuši, ka mājās ir dators ar interneta pieslēgumu, tāpēc par to galva nebūs jālauza.  

Ko darīs, ja sistēma uzkārsies, nav īsti skaidrs. “Labs jautājums. Nemāku teikt, ko mēs darīsim, kā tas būs. Mēs ticam, ka mums ir sistēma tādā līmenī, ka neuzkārsies. Bet, ja uzkārsies, tad... grūti pateikt. Patiešām grūti pateikt. Nu nav jau arī ko citu izmantot,” atzina Boka.

Apzinoties, ka tas būs arī emocionāli smags laiks un pārbaudījums visiem, skolā no astoņiem rītā klātienē strādās arī sociālais pedagogs. Viņš atbildēs arī uz vecāku telefona zvaniem un ziņām internetā. Esot vecāki, kas dodas uz darbu un uztraucas, vai viņu pusaudzis apzinīgi pildīs skolotāja uzdoto, nevis internetā spēlēs spēles vai skatīsies filmas.

“Tagad ir labs pārbaudes laiks skolai un visam personālam, kāda viņiem ir autoritāte skolēnu acīs. Ja skolēnam skolotājs ir autoritāte, es domāju, ka viņš mācīsies, jo viņam ir jāzina, ka viņam tas ir nepieciešams.

Vienīgi arī mēs paši esam tagad tādā situācijā, ka mēs mācīsimies un arī skolēni mācīsies šajā situācijā būt patstāvīgiem,” sacīja Rīgas Ukraiņu vidusskolas sociālais pedagogs Egils Vilkaušs.

Tāpat līdz galam nav skaidrs, kā notiks skolēnu novērtēšana un sagatavošana eksāmeniem.  

KONTEKSTS:

Mācīties attālināti skolēni būs spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību.  Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu.

Līdz trešdienai, 18. martam, Latvijā apstiprināts 71 "Covid-19" saslimšanas gadījums.

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti