Koronavīruss «Covid-19» turpina izplatīties; valstīs arvien vairāk ierobežojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Koronavīruss “Covid-19” turpina izplatīties, un vismaz pagaidām nav drošu ziņu, ka tas grasītos apstāties.

Jaunākie dati liecina, ka patlaban pasaulē ir inficējušies vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet būtiski arī tas, ka vairāk nekā 60 000 ir izdevies atveseļoties.

No Eiropas valstīm visvairāk joprojām ir skarta Itālija. Tur ar “Covid-19” inficējušies vairāk nekā desmit tūkstoši, miruši vairāk nekā astoņi simti. Liegts ceļot starp pilsētām, un pārvietošanās jāpamato ar ārkārtas nepieciešamību. Atcelti masu pasākumi un ierobežota cilvēku pulcēšanās.

Lai uzzinātu, kāda ir atmosfēra Itālijas galvaspilsētā, LTV raidījums “Panorāma” sazinājās ar tur dzīvojošu sievieti, kura jau trešo nedēļu strādā no mājām un iziet vien pēc pārtikas. Piesardzības nolūkos viņa vēlējās palikt anonīma: "Atrodoties ārā, jāievēro drošs attālums starp cilvēkiem – vismaz viens metrs. Pārtikas preču veikalā vienlaicīgi var atrasties tikai noteikts cilvēku skaits, citi gaida rindā ārpusē, ievērojot attālumu. Bet īstenībā nekādas panikas nav. Vakar, piemēram, man rindā priekšā bija kādi pieci cilvēki, viss ritēja diezgan ātri."

Itālijas kaimiņvalsts Austrija uz robežas pieprasa medicīnisku apliecinājumu par to, ka cilvēks nav inficēts, bet Slovēnija Itālijas robežu slēgusi. Albānija pārtraukusi gaisa un jūras satiksmi uz Itāliju. Vairums lidsabiedrību arī atcēlušas lidojumus uz vīrusa skarto valsti.

Spānijā, kur inficēto ir vairāk nekā divi tūkstoši, cilvēki veikalos steidz izpirkt pārtiku, gatavojoties uz laiku palikt mājās. Valstī tiks slēgtas mācību iestādes. Līdzīgu lēmumu par skolu slēgšanu pieņēmušas vairāk nekā 14 valstis. Tas skars vairākus miljonu bērnu.

Polija un arī Ukraina jau ceturtdien, 12. martā, sola slēgt skolas un tāpat kā daudzas valstis atceļ masu pasākumus.

Trešdien, 11.martā, Zviedrija paziņoja par Ziemeļvalstīs pirmo nāves gadījumu no "Covid-19".

Upuris ir kāds gados vecs pacients, kurš pamatslimības dēļ atradies galvaspilsētas slimnīcas intensīvās aprūpes nodaļā, teikts Stokholmas reģiona veselības aizsardzības dienesta paziņojumā.

Par arvien lielākiem ierobežojumiem sāk domāt arī vairākos ASV štatos.

Tikmēr epidēmijas izcelsmes vietā Ķīnā inficēto skaits krītas, un Ķīna ir sākusi piedāvāt savu pieredzi un ekspertīzi arī citām pasaules valstīm, to skaitā arī Itālijai.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības Organizācija saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Marta sākumā Latvijas Tūrisma operatoru un aģentu asociācija informēja, ka puse jeb 50% visu marta ceļojumu ir atcelti cilvēku pārlieku lielas piesardzības dēļ, kas saistīta ar koronavīrusu "Covid-19".

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami Veselības ministrijas tīmekļvietnēSlimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē, kā arī IZM tīmekļvietnē.

 

Lai palielinātu bildi, noklikšķini uz tās.
Lai palielinātu bildi, noklikšķini uz tās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti