«Rīgas satiksme» strādā pie risinājuma biļetes atlaižu atcelšanai pret Covid-19 nepotētajiem

Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" patlaban strādā pie tehniskiem risinājumiem, lai varētu īstenot Ministru kabineta ieceri nepiešķirt braukšanas maksas atvieglojumu pret Covid-19 nevakcinētajiem, otrdien preses konferencē informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Viņa atgādināja, ka iepriekš saistībā ar Covid-19 izplatību braukšanas maksas atlaides tikušas atceltas pat uz vairākiem mēnešiem, taču šobrīd izaicinājumu rada nepieciešamība atrast risinājumu, lai no valsts institūcijām saņemtu datus par personu vakcinācijas statusu.

Innusa aicināja uz sapratni, norādot, ka šīs sistēmas realizācija varētu radīt neērtības arī pret Covid-19 potētajiem braukšanas atlaides saņēmējiem.

Viņa norādīja, ka uzņēmumā patlaban notiek priekšdarbi, lai līdz ar Ministru kabineta lēmuma stāšanās brīdī atlaižu atcelšanu nepotētajiem varētu realizēt.

Tiek izskatīti divi iespējamie risinājumi: pirmais paredz saņemt no valsts datus par vakcinētājiem un nepotētajiem nepiemērot atlaidi vai arī noteikt prasību uzrādīt sabiedriskā transporta kontrolei Covid-19 sertifikātu, lai apliecinātu, ka pasažieris drīkst izmantot braukšanas maksas atlaidi.

Uzņēmumā arī uzsvēra, ka visi vakcinētie atlaides turpinās saņemt.

Pašlaik dažādas atlaides "Rīgas satiksmes" transportā saņem 440 tūkstoši pilngadīgu cilvēku.

Tāpat "Rīgas satiksmē" norādīja, ka atlaides turpinās saņemt visi nepilngadīgie.

Kā ieganstu šādam solim piektdien, lemjot par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, Ministru kabinetā norādīja – ja cilvēks nevakcinējas pret Covid-19, pastāv lielāks risks saslimt un nonākt slimnīcā, kas valstij būs jāapmaksā, tāpēc nav lietderīgi apmaksāt atlaidi sabiedriskajā transportā, ņemot vērā, ka tur ir lielāki riski inficēties ar vīrusu.

Kamēr nav atrasts risinājums, kā noskaidrot nevakcinētos "Rīgas satiksmes" braukšanas maksas saņēmējus, lēmums par braukšanas maksas atlaides atcelšanu nepotētajiem pagaidām attiecas uz valsts un pašvaldību dotētajiem reģionālajiem maršrutiem.

Arī citām Latvijas pilsētām jādomā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija), tiekoties ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvjiem, uzsvēra, ka arī valstspilsētām ir apņēmīgi jāizmanto tām dotās tiesības un jālemj par dažādiem ierobežojumiem pārvadājumos, kas varētu būt gan pārvadājumu organizēšana "zaļajā režīmā", gan braukšanas maksas atvieglojumu samazināšana pilnībā vai transporta piepildījuma maksimuma stundās.

Pašvaldību pārstāvji savukārt norādīja, ka situācija dažādās pilsētās ir atšķirīga un tieši tādēļ lēmumu pieņemšana katrai pašvaldībai individuāli ir piemērotākais risinājums.

Viens no veidiem, kā to panākt, varētu būt atlaides atcelšana konkrētos diennakts laikos, piemēram, no rītiem un vakaros, kad nepieciešams nodrošināt skolēnu nokļūšanu skolās un strādājošo nokļūšanu darba vietās.

Satiksmes ministrijā informēja, ka sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtītājiem valstspilsētās – Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī – ir tiesības mainīt kārtību, kādā notiek pasažieru pārvadājumi, tai skaitā tiesības noteikt reisus, kuros pasažierus var uzņemt tikai ar Covid-19 sertifikātu, kā arī pārskatīt noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus dažādām personu grupām, vai nu tos atceļot, vai ierobežojot to izmantošanas laiku.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem pienākumu potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā.

Savukārt skolas var turpināt darbu klātienē, visiem bērniem valkājot maskas.

Latvijā pret Covid-19 vakcinēto Latvijas iedzīvotāju īpatsvars pārsniedzis 50% robežu. Savukārt vakcinācijas kursu pabeiguši 876 523 cilvēki, kas ir 46,57% no Latvijas iedzīvotāju kopskaita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt