Vismaz vienu poti pret Covid-19 saņēmusi puse Latvijas iedzīvotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Trešdien Latvijā vakcīnas pret Covid-19 pirmo, otro vai tā dēvēto trešo devu saņēmuši 6468 cilvēki, bet vakcinēto Latvijas iedzīvotāju īpatsvars pārsniedzis 50% robežu, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā jaunākā informācija, kas gan vēl neiekļauj visus datus par pēdējām dienām.

Līdz šim kopumā Latvijā pret Covid-19 vakcinētas 943 244 personas, kas atbilst 50,11% Latvijas iedzīvotāju, aprēķinos izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par provizorisko iedzīvotāju skaitu valstī 2021.gada jūlija sākumā.

Savukārt vakcinācijas kursu pabeiguši 876 523 cilvēki, kas ir 46,57% Latvijas iedzīvotāju kopskaita.

Savukārt, izdalot dažādas iedzīvotāju vecuma grupas, redzams, ka līdz trešdienai vakcinācijas procesu pabeiguši 54,51% Latvijas iedzīvotāju, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Šajos aprēķinos gan izmantoti citi aģentūrai LETA pieejamie CSP dati - par Latvijas iedzīvotāju skaitu 2021.gada sākumā.

No šiem pašiem datiem redzams, ka vakcinācijas kursu noslēguši 53,03% Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem. Par 12 gadiem jaunākus cilvēkus Eiropas Savienībā (ES) pret Covid-19 pagaidām vēl nepotē.

Trešdien Latvijā vakcinēto cilvēku skaits ir palielinājies - tas ir lielāks gan par pirmdien un otrdien vakcinētajiem, gan arī par pēdējo nedēļu vidējo vienā dienā vakcinēto cilvēku skaitu, turklāt paredzams, ka šis skaitlis vēl pieaugs, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām ievada vienotajā datubāzē tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts - bieži tas tiek darīts pat ar vairāku dienu nobīdi.

Saskaņā ar NVD datubāzē līdz trešdienai ievadīto informāciju, pirmdien un otrdien poti pret Covid-19 saņēmuši attiecīgi 5481 un 6464 cilvēki, pagājušajā nedēļā vidēji ik dienu pie vakcīnas devas tikuši 6144 cilvēki, bet šīs nedēļas vidējais dienā sapotēto skaits pagaidām ir 6138.

Vakcinācijas pret Covid-19 temps gan joprojām vairākas reizes atpaliek no maija beigām,

kad, uzstādot rekordus, vienā nedēļā vidēji dienā tika sapotēti vairāk nekā 16 700 cilvēku.

Trešdien Latvijā 2543 cilvēki saņēmuši pirmo poti pret Covid-19, 2132 - otro, bet 1772 sapotēti ar "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma ražoto vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva, savukārt vēl 21 cilvēks saņēmis papildvakcīnu jeb balstvakcīnu, liecina NVD dati.

Trešdien Latvijā vakcinēšanā pret Covid-19 iesaistījušās 250 ārstniecības iestādes. Visaktīvākie potētāji bijuši "Veselības centru apvienības", "Veselības centra 4" un "Rēzeknes slimnīcas" mediķi, sapotējot attiecīgi 995, 595 un 274 pacientus.

No visiem trešdien poti pret Covid-19 saņēmušajiem lielākā daļa bijuši cilvēki, kuri neietilpst nevienā prioritāri vakcinējamajā grupā. Sapotēts arī 1941 seniors vecumā virs 60 gadiem un 422 personas ar hroniskām slimībām.

Lietošanai ES līdz šim ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un J&J jeb "Janssen".

Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu.

Kopš 3.maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17.maija - arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2.jūnija - arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti