Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Kā attālināti mācās Žila Verna Rīgas Franču skolā?

REPORTĀŽA: Kā attālināti mācās Žila Verna Rīgas Franču skolā

Galvenais ir saglabāt skaidru darba režīmu un stundu plānu. Tāds ir privātās Žila Verna Rīgas Franču skolas ieteikums visām Latvijas skolām, kas no pirmdienas īstenos mācības attālināti. Starptautiskajā privātskolā šonedēļ nebija skolēnu brīvlaika, un tā jau piecas dienas izmēģinājusi tālmācības metodes.

Kamēr Latvijas skolas vēl tikai plāno un gaida, kad varēs sākt mācības attālināti, to šonedēļ jau dara Žila Verna Rīgas Franču skola. Skolā uz vietas atrodas tikai administrācija, bet pedagogi un bērni strādā no mājām.

Attālināti mācās arī 9. klases skolniece Ellea Stinge. Viņas darba vieta katru dienu no astoņiem rītā līdz četriem pēcpusdienā ir sava istaba.

“Mēs esam mājās tagad. Mums nav jāiet uz skolu un jāsēž ar visiem klasē. Ir labi, ka var vilkt mājas drēbes un varam sēdēt ar kafiju, ar tēju arī. Tas ir ļoti labi,” atzīst Ellea.

Viņa un skolas biedri, arī viņas trīs gadus jaunākais brālis strādā ar daudz pieminēto e-klasi, uzdevumiem.lv, un veiksmīgs risinājums, ko iesaka arī citiem, ir bezmaksas programma “Microsoft Teams”.

“Te mums ir mājas darbi. Varam atvērt, piemēram, kas man tur ir. Man tagad nav mājas darbu, jo es esmu visus izpildījusi. Tā ir tā pati skola, bet vienkārši mājās,” smejas Ellea.

Ģeogrāfijas stundā runā skolotājs, tikmēr bērni klausās. Kad dod vārdu, tad savu atbildi saka Ellea un citi bērni. Neizpaliekot arī sports.

“Mums ir arī sports. Tad mēs sportojam vienkārši tepat, mājās, un skolotāja var mūs koriģēt, tā un tā, un tas ir ļoti labi,” stāsta Ellea.

Žila Verna Franču skola dienu pirms attālināto mācību uzsākšanas pedagogus apmācīja lietot izvēlēto programmu, kurā bērni var uzzināt un iesniegt mājas darbus, sazināties video un audio formā. Tāpat ir pārskatāms kalendārs, kurā skolotāji ieliek mācību stundu laikus un tēmas.

Pirmdien pedagogi vēl devušies uz darbu, lai cits citam palīdzētu, bet jau piektdien visi jutās gana droši par saviem spēkiem un palika mājās. Jaunie apstākļi likuši veikt izmaiņas stundu plānā.

“Ir lietas, ko attālināti nevar veikt. Tie ir, pieņemsim, eksperimenti ķīmijā. Šādi uzdevumi ir atlikti uz vēlāku laiku, un šobrīd uzmanību pievēršam citiem uzdevumiem. Skolotājiem būtu vērts padomāt un dažādot šīs metodes, lai tas nav tikai darbs pie datora dažādās platformās,” atzīst Žila Verna Rīgas Franču skolas administratore Agita Mākule.

Atskatoties uz savu nedēļu, skola iesaka arī praktiskus padomus bērnu vecākiem.

“Vajadzētu padomāt ģimenēs un iekārtot bērnam šo vietu, viņa darba vietu, kur viņš var netraucēti strādāt, mācīties. Katru dienu ir jāiemācās kaut kas no jauna. Ir svarīgi saglabāt dienas režīmu, stundu plānu,” iesaka Agita Mākule.

Dienas ritms īpaši svarīgs ir mazāko klašu bērniem, kuriem ir grūtāk izprast pārmaiņas. Palīgs ir gan vecāki, gan pieminētā datorprogramma, kurā mācību stundas saplānotas vismaz nedēļu uz priekšu.  

KONTEKSTS:

Mācīties attālināti skolēni būs spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību.  Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu.

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti