Prioritāri Covid-19 potes varēs saņemt 13 666 policisti, karavīri un KNAB darbinieki

Valdība apstiprinājusi vairākus rīkojumu projektus, kas nosaka prioritāri pret Covid-19 vakcinējamo sarakstu virknē valsts iestāžu un Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Finanšu ministrija paredzējusi, ka Valsts ieņēmumu dienestā (VID) prioritāri poti pret Covid-19 varēs saņemt darbinieki, kuri strādā ar muitas fizisko kontroli, kā arī izmeklēšanu.

Vakcinācija paredzēta arī uzņēmumos "Augstsprieguma tīkls” un "Conexus Baltic Grid”, lai nodrošinātu Latvijas energoapgādes drošumu, sniegtu nepārtrauktu un pieejamu energoapgādes pārvades pakalpojumu. Iekļauti arī Valsts akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi” amati, kā arī Finanšu ministrijas darbinieki, kuru pienākums ir pārbaudīt Eiropas Savieības (ES) fondu projektu īstenošanas vietās.

Iekšlietu ministrija iecerējusi prioritāro vakcināciju nodrošināt pašvaldības policijas darbiniekiem, jo darba specifikas dēļ viņiem nav iespējams uzdevumu veikšanu organizēt attālināti. Kopā plānots sapotēt 1807 likumsargus.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) nav iespējams visiem organizēt darbu attālināti, tāpēc prioritāri vakcīnas varēs saņemt 138 KNAB darbinieki, kuri veic izmeklēšanu, operatīvo darbību un iesniegumu pieņemšanu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) paredz prioritāri potes pret Covid-19 nodrošināt vides aizsardzības sektoram kritiski svarīgiem darbiniekiem.

Kopējo prioritāri vakcinējamos skaitu nemin ne VARAM, ne

Finanšu ministrija.

Tikmēr Nacionālajos bruņotajos spēkos, tajā skaitā Zemessardzē, paredzēts prioritāri pret Covid-19 vakcinēt 11 721 personu.

Iepriekš valdība apstiprināja arī Kultūras ministrijas (KM) iesniegto prioritāri vakcinējamo sarakstu, kurā iekļauti 423 kritiski svarīgie kultūras darbinieki un 1177 mediju nozarei kritiski svarīgi darbinieki, tostarp:

  • 444 ziņu dienestu darbinieki,
  • 148 ziņu un informatīvo raidījumu vadītāji,
  • 310 kritiski svarīgie tehniskie darbinieki,
  • 275 medija darbības nepārtrauktības nodrošināšanai nepieciešamie darbinieki.

Covid-19 vakcinācijas pārskats parāda, ka šobrīd no piegādātajiem mazliet vairāk nekā 300 000 vakcīnu devu izlietoti ir 240 000.

Viskūtrāk vakcinējušies latgalieši, bet vienlīdz aktīvi to darījuši kurzemnieki un vidzemnieki.

Šonedēļ četrās darba dienās Covid19 vakcīnu saņēmuši nepilni 28 000 iedzīvotāju. No tiem visvairāk cilvēku vecumā virs 60 gadiem, otrajā vietā ierindojas cilvēki ar hroniskām slimībām. Pirmo vakcīnas devu saņēmuši arī vismaz 3000 izglītības iestāžu darbinieku.

Vakcinācija paredzēta arī nedēļas nogalē. Taču šoreiz nevis dzīvajā rindā, bet gan atvērto prioritāro grupu pārstāvjiem piesakoties caur vietni manavakcina.lv. Cilvēkiem, kas sirgst ar hroniskām saslimšanām, joprojām nepieciešams ārsta nosūtījums, ja informācija par viņa saslimšanu nav pieejama kādā no slimību reģistriem vai izsekojama atbilstoši lietotajiem medikamentiem.

Savukārt visu pārējo vakcinācijai atvērto grupu pārstāvji sistēmā esot ievadīti atbilstoši darba vietas, piemēram, izglītības iestādes iesniegtajiem sarakstiem.

Ja vietnē manavakcīna.lv neuzrāda atvērtu grupu, vispirms jāsazinās ar savu darba devēju. Ja darba devējs nekonstatē kļūmi, tad nākamais solis ir saziņa, zvanot uz numuru 8989.

Vakcinācijai šajā nedēļas nogalē plānots izlietot aptuveni 7000 vakcīnu devu.

“Mēs zinām, ka šobrīd Ķīpsalā faktiski viss ir jau vairāk vai mazāk norezervēts, gaidām aktuālo informāciju par “Atta” centru Rīgā. Redzam, kā Daugavpils ļoti labi pildās. Cēsīs vēl ir brīvas vietas, bet faktiski vairāki tūkstoši iedzīvotāju šajā nedēļas nogalē šajos centros varēs saņemt savu Covid-19 vakcīnu,” stāstīja Vakcinācijas projekta komunikācijas konsultante Agnese Strazda.

KONTEKSTS:

Lai gan pagājušās nedēļas vakcinācijas rādītāji ir labāki nekā iepriekš, premjers jau otrdien valdības sēdē norādīja, ka tie ir tikai nedaudz labāki. Gan premjers, gan vairāki ministri rosināja kāpināt vakcinācijas apjomus, ļaujot vakcinēties arī tā sauktajā dzīvajā rindā. Tikmēr veselības ministrs uzsvēra – saslimstības pieauguma gadījumā visvairāk apdraudēti būs vecie un hroniski slimie cilvēki.

Līdz šim iespēja saņemt vakcīnu bija tikai cilvēkiem no 4 prioritārajām grupām – mediķiem, senioriem vecumā virs 60 gadiem, cilvēkiem ar hroniskām slimībām, cilvēkiem, kuri dzīvo ar smagi slimajiem bērniem un aprūpē smagi slimos cilvēkus, kā arī skolotājiem, kuri strādā klātienē. No 20. aprīļa sāka vakcinēt piekto no kopumā 8 valdības noteiktajām prioritārajām grupām – karavīrus, zemessargus, operatīvo dienestu darbiniekus un kritiski svarīgos energoapgādes komersantus. Tāpat 20. aprīlī  uzsākta plānotā izbraukuma vakcinācija mājās tiem iedzīvotājiem, kuri bija tam pieteikušies. 

Latvijā plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus sabiedrības locekļus, kas vakcīnu nav saņēmuši iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt