Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Madaru Palameiku

Zoom intervija ar Krišjāni Kariņu

Premjers: Mērķis – iziet cauri krīzei arī garīgi un ekonomiski veselīgi

Pašlaik mērķis valsts darbam cīņā par Covid-19 ierobežošanu ir iziet cauri krīzei veselīgi, arī garīgi un ekonomiski veselīgi, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Kariņš norādīja, ka nepieciešamie ierobežojumi un atbalsts tiek vērtēts dinamiski. “Tas, kas mums visiem jāsaprot, arī par uzņēmēju atbalstu – tā ir dinamika. Arī ierobežojumi, kas ir vai varētu būt – tā ir dinamika. Un ar veselības aprūpes sistēmu, kā tā darbosies, arī ir dinamika,” sacīja premjers.

Viņš arī pauda pārliecību, ka tiksim cauri krīzei. Turklāt mērķis ir iziet tai cauri veselīgi, arī garīgi un ekonomiski veselīgi.

“Darīsim no valdības puses pilnīgi visu, kas nepieciešams, lai riskus sabalansētu un mēs ietu uz priekšu,” sacīja Kariņš.

Viņš sacīja, ka pašlaik būtiski Covid-19 saslimšanas vilni izstiept garākā laika posmā: “Tas nozīmē – būs kaut kāds brīdis, kad mēs to vilni būsim nospieduši. Vēl tas veļas. Tad tas ies uz leju. Kad tas ies uz leju, mēs sāksim atbrīvot vairāk cilvēku kustību, mūsu ekonomiku.”

Kariņš pieļauj, ka ar vīrusu Covid-19 nāksies vēl ilgi dzīvot, bet jāpanāk, lai turpmāk izplatība būtu minimāla un kontrolējama.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti