Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Afganistānas sievietes protestē sociālajos tīklos

Panorāma

Pasūtītāji no iepirkumiem varētu izslēgt būvnieku karteļa uzņēmumus

Uz pusi samazina “MFD” laboratorijas testējamo skaitu

«MFD laboratorijai» kavēšanās dēļ uz pusi samazina testējamo skolēnu apmēru

Nacionālais veselības dienests (NVD) veicis izmaiņas līgumā ar "MFD laboratoriju" – tā ir viena no četrām laboratorijām, kas pašlaik veic skolēnu masveida testēšanu. Tieši par šo laboratoriju līdz šim saņemts visvairāk sūdzību. Izrādījies, ka tā nespēj tikt galā ar līguma saistībām un testu atbildes kavējās nesamērīgi ilgi vai tās nav pienākušas vispār.

Tāpēc NVD šai laboratorijai nolēmis uz pusi samazināt apjomu – no 76 tūkstošiem skolēnu uz 38 tūkstošiem skolēnu. Laboratorija esot informēta par pieņemto lēmumu.

NVD pārstāve Evija Štālberga teica: "Šo otru pusi apjoma, kas ir samazināts, nodrošinās citas laboratorijas, kuras jau arī šobrīd nodrošina skolēnu Covid-19 skrīninga testēšanu. Paredzams, ka šī samazinātā puse tiks nodota citām laboratorijām ar nākamo apli. Jo šobrīd "MFD laboratorija" testēšanas komplektus ir jau izsniegusi skolām, un pēc tam, kad tie tiks savākti, tad jau nākamajā aplī to nodrošinās citas laboratorijas."

"MFD laboratorija" aizvien tiks izmantota skolēnu pārbaudēs, jo arī citiem testēšanas pakalpojumu sniedzējiem trūkstot kapacitātes, tāpēc lauzt līgumu ar to pavisam valsts neplāno.

KONTEKSTS:

Nedēļu pirms 1. septembra pirmo reizi notika vēl nebijuša mēroga Covid-19 testēšana Latvijas skolās. Kopumā četras laboratorijas analizēja 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu.

Sākotnēji plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā. Tomēr process nevedās raiti un bija aizķeršanās. Vēlāk ministri vienojās par retāku skolēnu testēšanu - reizi divās nedēļās.

Testēšana notiek, jo iecerēts, ka šogad mācības varēs notikt klātienē, tomēr pret Covid-19 nevakcinētajiem vai vīrusu neizslimojušajiem pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem būs ik nedēļu jāveic valsts apmaksāti Covid-19 siekalu testi. Tāpat testē tos skolu audzēkņus, kuri nav potējušies vai izslimojuši vīrusu. Skolu regulārai testēšanai līdz gada beigām rezervēti 12,5 miljoni eiro. LSM.lv arī skaidrojis, kā notiek grupveida testēšana, aprakstīta arī jaunā testēšanas metode, kad testus veic tikai vienu reizi divās nedēļās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt