Panorāma

Igaunijā neizdodas ievēlēt jaunu valsts prezidentu

Panorāma

Panorāma

«MFD» aizvien nenovērš kļūdas skolēnu testēšanā

«MFD» laboratorija aizvien nenovērš kļūdas skolēnu testēšanā

Noslēdzoties pirmajai nedēļai, kurā pirmo reizi laboratorijas testējušas vēl nebijuša apmēra siekalu analīžu paraugu, Veselības ministrija izlēmusi mainīt sistēmu, kādā  veidā notiks testēto skolu darbinieku, skolēnu un viņu vecāku apziņošana par Covid-19 analīžu rezultātiem. Tas darīts tādēļ, ka visas nedēļas garumā nācies risināt dažādas kļūdas – sākot ar testu piegādi, beidzot ar atbilžu izsūtīšanu e-pastā. Pirmdien, 30. augustā, siekalu testus nodeva pēdējās skolas.

Redzot šo skolēnu rindu pie kādas no Rīgas skolām, var gūt vismaz aptuvenu priekšstatu par to, cik milzīgs siekalu paraugu apjoms laboratorijām turpmāk būs jāapstrādā katru nedēļu. Kopā aptuveni 200 000 paraugu. Sākotnēji kavējās testa komplektu piegādes, bet tagad ienākošās sūdzības pamatā saistītas ar to, ka veiktā testa atbildes kavējas ļoti ilgi.

Latvijas Televīzijai zināmi vairāki gadījumi, kad gan bērnu vecāki, gan dažādas skolas Rīgā Covid-19 testu rezultātus no "MFD" laboratorijas nav saņēmušas solītajā laikā.

Ir skolas, kas gaidījušas vairākas dienas, kā arī tādas skolas, kas atbildes nezina vēl šodien, lai gan 1. septembris gaidāms jau trešdien.

Rīgas Franču licejā skolēnu testēšana notika piektdien. To darīja laboratorija "MFD".

"Vecāki uzdod ļoti daudz jautājumus. Klašu audzinātāji šobrīd pat nav spējīgi pievērsties saviem tiešajiem darba uzdevumiem, jo ir jākoordinē testēšana, jākoordinē laboratoriju darbs," atzina Rīgas Franču liceja direktores vietniece Evi Daga-Krūmiņa.

Šodien skola atbildē saņēmusi vienu teikumu – ir viens Covid-19 pozitīvais.

"Mums ir nepieciešams, lai 1. septembrī mums ir droša skola, nu tādā ziņā, protams, rezultātus var atsūtīt arī 31. augustā. (..) Nu skolai vēlākais pirmdien no rīta ir jāsaņem informācija," teica Daga-Krūmiņa.

"MFD" vadība, aizbildinoties ar aizņemtību, piekrīt īsai sarunai pa telefonu.

"Mēs nododam testu rezultātus atbilstoši ministrijas izstrādātajām norādēm. Principā varētu arī būt kādas problēmas, kad nav norādījuši mums konkrētus e-pastus, pareizus, tad varētu šie rezultāti arī neaiziet," klāstīja "MFD veselības grupas" izpilddirektors Einārs Giels. Uz jautājumu, vai "MFD" savas saistības izpilda un nekādu problēmu nav, Giels atbildēja apstiprinoši.

Veselības ministrijas mājaslapā gan rakstīts, ka testu rezultāts būs dienā, kad tests nodots, vai nākamās dienas rītā. Arī līgums paredzot, ka testa rezultāts jāpaziņo ne vēlāk kā 24 stundu laikā no parauga saņemšanas brīža.

Tādēļ šodien pēcpusdienā mainīta kārtība, lai atvieglotu laboratorijas un tām nebūtu katram bērnam, vecākam un darbiniekam jāsūta atbildes rezultāts, bet tikai skolai.

"Tādējādi tas dod iespēju daudz ātrākā laikā apziņot. Un neveidojas situācija, ka tests ir pēc būtības ticis īstenots, bet nav bijis iespējams paziņot," skaidroja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Un ministrijā sola, ka līdz 1. septembrim visi būs lietas kursā par to, kas drīkstēs, bet kas nedrīkstēs ierasties uz Zinību dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt