1:1

1:1 Gundars Rēders: Anita Muižniece

1:1

1:1 Gundars Rēders: Juris Gaiķis

1:1 Gundars Rēders: Anita Muižniece

Vairākas skolas nav saņēmušas gaidītos Covid-19 siekalu testus

Vairākas izglītības iestādes Latvijā otrdien, 24. augustā, nav saņēmušas gaidītos siekalu testu paraugu komplektus Covid-19 pārbaudei. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija).

Starp šīm skolām, kurās nav nodrošināti nepieciešamie testi, ir arī Lapmežciema vidusskola.

Paraugu komplektus skolām neesot piegādājusi viena konkrēta laboratorija – "MFD veselības grupa", kas acīmredzot nav izvērtējusi savas iespējas, proti, nespēja tikt galā ar ieplānotajiem darbiem, atzīmēja ministre.

Pēc viņas teiktā, Veselības ministrija (VM) apņēmusies šo jautājumu operatīvi risināt – trešdien, 25. augustā, ministrijā plānota sanāksme, kurā tiks lemts, kā atrisināt problēmu. "MFD veselības grupas" nepiegādātos paraugu komplektus skolām varētu piegādāt cita laboratorija, vai arī tiks rasts cits risinājums.

VM ar ierakstu sociālajā tīklā "Twitter" apstiprināja, ka, sākoties skolēnu skrīninga testu veikšanai uz Covid-19, konstatētas problēmsituācijas, kad laboratorijas pakalpojumu sniedzēja dēļ testus nav bijis iespējams veikt.

Nacionālais veselības dienests ar "MFD veselības grupa" ir veicis pārrunas, un tiek sagaidīta skrīninga testēšanas organizācijas pilnveide no laboratorijas puses, lai līdzīgas situācijas nākotnē neatkārtotos.

VM atvainojas ikvienam, kuram šodien radās problēmas skrīninga testu veikšanas dēļ. "Aicinām skolēnus, vecākus un izglītības iestāžu darbiniekus būt saprotošiem – tik liela masveida testēšana Latvijā notiek pirmo reizi, tādēļ procesa sākumposmā ir iespējamas problēmas, kurām nākotnē vairs nevajadzētu atkārtoties," teikts VM paziņojumā "Twitter".

Dienu vēlāk, 25. augustā, VM vēstīja, ka tikšanās laikā ar "MFD veselības grupu" tās pārstāvji apliecināja, ka problēmu cēloņi ir apzināti, un informēja, ka laboratorija piesaistījusi papildu resursus. Laboratorijā plānoto testu apjomu skolām solīja izvadāt trešdien, 25. augustā.

Tanī pašā laikā tiek risināts jautājums par skolēnu nodrošināšanu ar sejas aizsargmaskām. Aplēsti pašreizējie krājumi – 300 000 sejas masku, tāpat notiek sarunas ar Aizsardzības ministriju par nepieciešamību sludināt iepirkumu sejas masku iegādei, sacīja Muižniece.

Izglītības un zinātnes ministre atzīmēja – ja valsts prasa skolēniem skolās nēsāt sejas aizsargmaskas, tad tās ir arī jānodrošina.

Muižniece atgādināja, ka saskaņā ar valdībā lemto 1.–3. klašu skolēni mācību telpā drīkstēs uzturēties bez maskas, tāpat kā citi skolēni ar Covid-19 sertifikātu. Tiesa, skola, konsultējoties ar skolu padomi, varēs noteikt stingrākas masku lietošanas prasības.

KONTEKSTS:

Pirmajās skolās jau sākusies šonedēļ paredzētā līdz šim apjomīgākā Covid-19 testēšana. Nedēļā plānots testēt pat 200 000 cilvēku – gan skolēnus, gan skolotājus, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19 vai nav izslimojuši to. Lielākoties gan testēšana norisināsies nedēļas otrajā pusē, tuvāk 1. septembrim.

Kopā skolu testēšanā plānots iesaistīt četras laboratorijas, kuras katra plānoja pārbaudīt aptuveni 75 000 cilvēku paraugu nedēļā. Siekalu testus skolēni un darbinieki nodos reizi nedēļā. No tiem būs atbrīvoti vienīgi vakcinētie un tie audzēkņi vai pedagogi, kuriem ir spēkā esošs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt