Panorāma

Mājās mācās arī Apvienotajā Karalistē

Panorāma

Latvijas valstspiederīgie atgriežas

Mediķi lūdz pacientus nemelot

Mediķi lūdz pacientus nemelot saistībā ar Covid-19

Visticamāk, Covid-19 vīrusa izplatība mediķu vidū turpināsies, jo tieši ārsti un medmāsas savas profesijas dēļ ir īpaši pakļauti inficēšanās riskam, atzīst epidemiologi. Lai to pēc iespējas mazinātu, ļoti svarīgi, ka pacienti godīgi atbild uz visiem uzdotajiem jautājumiem.

Diemžēl nu jau ik dienas mediķi signalizē, ka nereti notiek citādi. Un gan slimnīcu, gan neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi lūdz nemelot ārstiem - par ārzemju ceļojumu vai kontaktu ar saslimušajiem, jo šādi riskam inficēties tiek pakļauti tie cilvēki, kuri mūs visus ārstē.

"Dienestā noteikti ar atzinību novērtē to, ka mēs tiksim novērtēti ar piemaksām, un dienesta darbinieki ir gandarīti par valdības atbalstu, bet es droši varu teikt, ka vairāk smaidus mēs varētu saņemt no mediķiem, ja mēs nesaskartos ar sabiedrības meliem un Covid-19 slēpšanu. Arī mēs piedzīvojam katru dienu situācijas, kad šis jautājums, kas tiek uzdots operatīvās vadības centrā pie izsaukuma: vai jūs esat bijuši ārzemēs vai jums ir bijis kontakts -, pacients to noliedz.

Viņš turpina to noliegt arī brigādei, un tikai tad, kad uzņemšanas nodaļā pacients ir pavadījis zināmu laiku, ārsti uzzina, ka ir bijis kontakts vai ir bijis ceļojums.

Un tas ļoti apdraud mediķu darbu, un faktiski arī tās situācijas, kas var veidoties vienā vai otrā ārstniecības iestādē var nozīmēt, ka sabiedrībai būs ierobežotas iespējas saņemt palīdzību, ja mediķi sāks slimot lielā skaitā," brīdināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

25.martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanās gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem,  kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā, un pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Šajās dienās Covid-19 konstatēts trim medicīnas darbiniekiem Rēzeknes slimnīcā, tostarp bērnu ķirurģei. Tāpat saslimšana ar Covid-19 konstatēta trim stomatologiem Rīgā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti