Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē ar Covid-19 saslimst mediķi

Rēzeknes slimnīcā Covid-19 konstatē vēl diviem medicīnas darbiniekiem

Pēc pozitīvā Covid-19 testa rezultāta Rēzeknes slimnīcas bērnu ķirurģei tika veiktas analīzes vairākiem darbiniekiem, kas strādājuši ar viņu kopā, un divi analīžu rezultāti bija pozitīvi.

ĪSUMĀ:

  • Vakar SPKC ziņoja par Rēzeknes slimnīcas ārstes saslimšanu ar Covid-19.
  • Pēc tam paraugi noņemti 67 slimnīcas darbiniekiem; Covid-19 apstiprina vēl diviem darbiniekiem.
  • Apzinātas 26 ārstes kontaktpersonas, tostarp ir septiņi mediķi, bet pārējie ir pacienti.
  • Saslimušajiem un viņu kontaktpersonām 14 dienas jāievēro mājas karantīna.
  • Rēzeknes reģionā atsevišķas NMPD brigādes uz laiku noņemtas no līnijas.
  • Slimnīcas vadība uzrakstīja policijai iesniegumu par krimināllietas ierosināšanu.

Rēzeknes slimnīcā Covid-19 konstatē vēl diviem medicīnas darbiniekiemKarina Važnaja

Pirmās ziņas par Covid-19 saslimšanu Rēzeknes slimnīcas medicīnas personālā parādījās ceturtdien, 26. martā. Pozitīvus analīžu rezultātus saņēma slimnīcas bērnu ķirurģe. 

Reaģējot uz ārstes inficēšanos, analīzes veiktas 67 personām gan pacientu, gan ārstu vidū. Lai arī simptomu nebija, divi medicīnas darbinieki uzrādījuši pozitīvu rezultātu, atzina Slimību profilakses un kontroles centra  (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

"Šis darbs tomēr turpināsies, jo nepieciešams tālāk izsekot iespējamo transmisiju, kas varēja notikt šajā slimnīcā. Bija apturēti četri analīžu paraugi, kuri deva apšaubāmu reakciju, tāpēc šie paraugi tiks izmeklēti atkārtoti. Mēs ceram, ka saņemsim rezultātus rīt," sacīja SPKC pārstāvis.

Līdz šim ir noteiktas 26 ārstes kontaktpersonas, tostarp septiņi ir Rēzeknes slimnīcas mediķi, bet pārējie ir pacienti.

Personu, kas kontaktējušies ar inficēto ārstu, noteikšanai piesaistīta arī policija, pastāstīja Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ("Saskaņa").

Divi ar Covid-19 saslimušie medicīnas personāla darbinieki kontaktējušies ar sasirgušo slimnīcas ārsti. Visiem cilvēkiem, kam bijis kontakts ar saslimušo ārsti un diviem personāla darbiniekiem, jāievēro mājas karantīna, norādīja SPKC pārstāvis. 

"Prasības uz mājas karantīnu attiecas uz ikvienu kontaktpersonu – uz ārstiem, medmāsām, uz pacientiem, kuri bija kontaktā. 14 dienas mājas karantīna un veselības stāvokļa noteikšana. Attiecīgi pasākumi, kas sākotnēji noteikti vienai personai, šodien mēs strādājām līdzīgi – kontaktperonas apzinātas, brīdinātas un izolētas mājas karantīnā," sacīja Perevoščikovs.

Pārējie darbu turpinās. Rēzeknes slimnīcas valdes loceklis Ivars Zvīdris skaidroja: "Mums nebija iemesla šos cilvēkus likt karantīnā, jo viņiem nav simptomu. Viņi tika profilaktiski pārbaudīti tikai tāpēc, ka atradās vienlaikus darbā ar saslimušo kolēģi, bet viņiem nebija tieša kontakta."

Saslimusī ārste simptomus sajuta 19.-20. martā, kad aizdomu par Covid-19 vēl nebija, bet uz darbu viņa nenāca, atradās pašizolācijā. Viņa uz darbu atnāca tikai tāpēc, lai nodotu analīzes kā pie parastas saslimšanas, bet tad tika paņemtas analīzes arī uz Covid-19. Savukārt diviem saslimušajiem medicīnas personāla darbiniekiem nav izteiktu slimības simptomu.

Negatīvi situāciju vērtē Rēzeknes pilsētas vadība: jo vairāk kontaktpersonu – jo straujāk augs arī saslimšanas gadījumu skaits.

"Protams, tas ir ļoti nepatīkams gadījums. Jau vakar viņi sāka rīkoties, slimnīcas vadība uzrakstīja policijai iesniegumu par krimināllietas ierosināšanu.

Es uzskatu, ka tas ir pareizi, jo tas atvieglos ļoti stipri izmeklēšanas darbu, lai atklātu visus inficētos un tos cilvēkus, kuriem jāsēž karantīnā," sacīja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Bartaševičs.

Jau līdz šim slimnīcā noteikta virkne ierobežojošu pasākumu - aizliegta pacientu apmeklēšana, ieviesta obligāta pacientu anketēšana par kontaktu ar Covid-19 inficētu personu un ārzemju braucieniem.

"Neapšaubāmi, slimnīcas darbu apgrūtina aktuālās informācijas trūkums par slimnīcas apkalpes zonā ar Covid-19 inficētajiem iedzīvotājiem, pakļaujot nevajadzīgam riskam slimnīcas personālu," teica Zvīdris.

Tuvākajā laikā Covid-19 analīžu pieņemšanas punkts darbu uzsāks arī Rēzeknē. Pašvaldībā informēja, ka tas tiks izveidots 4. vidusskolas teritorijā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule preses konferencē arī norādīja, ka

Rēzeknes reģionā atsevišķas NMPD brigādes noņemtas no līnijas – līdz darbinieku analīžu uz Covid-19 rezultātu saņemšanai. 

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Bet 25.martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanās gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem,  kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā, un pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt