Krustpunktā

Krustpunktā: Krīze samilst - cenas un izmaksas pieaug. Kādi risinājumi sekos?

Krustpunktā

Krustpunktā: dziesmu svētku biļešu tirdzniecība, TV "Dozdj" izteikumi

Krustpunktā izvaicājam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāju Lieni Cipuli

NMPD šoruden bija nonācis uz ārkārtējās situācijas robežas

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) šoruden bija nonācis uz ārkārtējās situācijas robežas darbinieku prombūtnes dēļ, kas savukārt saistīta ar Covid-19 pandēmijas saspringto darbu, neizņemtajiem atvaļinājumiem un uzkrātām hroniskām slimībām, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atklāja NMPD vadītāja Liene Cipule.

NMPD vadītāja Liene Cipule par cilvēkresursiem dienestā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Covid-19 pandēmijā mediķu uzkrātie atvaļinājumi, ko nu darbinieki izņēma, šoruden radīja NMPD būtiskus sarežģījumus ar resursiem.

"Mēs pieredzējām rudenī nu ļoti sarežģītu situāciju. Acīmredzot, ja nebūtu priekšvēlēšanu laiks, kad mūsu trauksmes zvanus varētu nepareizi iztulkot, mēs noteikti būtu daudz aktīvāk komunicējuši sabiedrībai. Mēs tiešām bijām uz robežas par jaunu ārkārtas situāciju pašā dienestā," atklāja Cipule.

Viņa skaidroja, ka dienestā vienlaikus ļoti daudz darbinieku bija prombūtnē – cilvēki bija gan plānotajos atvaļinājumos, gan arī sākās rudenim raksturīgās slimošanas. Turklāt NMPD pašlaik ir neaizpildītas 250 mediķu vakances.

Cipule stāstīja, ka NMPD darbiniekiem šajā laikā aktualizējās arī hroniskas problēmas.

"Adrenalīnā var strādāt, bet tad, kad notiek atplūde, tad cilvēki saprata, ka veselība ir cietusi.

Un mums bija apburtais loks – jo vairāk cilvēku bija prom, jo vairāk cieta tie, kuri bija darbā. Arī tur bija situācijas, kad vienkārši no dežūras aiziet, jo bija pārgurums, pārslodze un viss sakrājies."

Kopumā situācija bija ļoti sarežģīta. Lai grūtības pārvarētu, darbinieki no lauku reģioniem piesaistīti darbam Rīgā. "Nav patīkami pārdislocēties vairākas stundas dienā turp un atpakaļ, lai sniegtu palīdzību Rīgas pilsētā, kur arī izsaukumu skaits ir liels," sacīja Cipule.

Pašlaik gan situācija ir stabilizēta, un pēdējās nedēļās brigāžu iztrūkums ir normalizējies un nav vairs vajadzības pārdislocēt darbiniekus no reģioniem.

Dienesta vadītāja norādīja, ka, domājot par nākamajām krīzēm, ir jārēķinās ar periodu, kurā saasinās darbinieku izdegšana. Viņasprāt, arī kopumā veselības aprūpes sistēma nav uzelpojusi pēc Covid-19 pandēmijas un turpina strādāt lielā slodzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti