Sadaļas Sadaļas

Lidojumi aizliegti uz četrām Eiropas valstīm; pašizolācija jāievēro visiem ieceļotājiem

Vienīgā Eiropas valsts, no kuras atgriežoties Latvijā nav jāievēro 10 dienu pašizolācija, ir Vatikāns, bet no pundurvalsts tiešu lidojumu nav. Savukārt lidojumu un citu starptautisko pasažieru pārvadājumu ierobežojumi no nākamās nedēļas skars četras Eiropas valstis, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Ņemot vērā epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātus, SPKC speciālisti rekomendē rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot tos inficēšanās riskam.

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt un uz kurām aizliegti pasažieru pārvadājumi (klikšķiniet, lai palielinātu):

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt (klikšķiniet, lai palielinātu):

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

“Dzeltenajā sarakstā” ar valstīm, kur ir vidējs veselības apdraudējums, bet, atgriežoties no kurām ir jāievēro pašizolācija, iekļautas trīs valstis – Lihtenšteina, Kipra un Somija.

“Dzeltenā saraksta” valstis, kuru apmeklēšanas nepieciešamību iesaka rūpīgi izvērtēt (klikšķiniet, lai palielinātu):

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Tāpat rekomendēts nebraukt uz Krieviju, Baltkrieviju un citām sarakstā neminētajām valstīm.

"Baltajā sarakstā" ar valstīm, atgriežoties no  kurām nav jāievēro 10 dienu pašizolācija, ir tikai Vatikāns. Latvija arī ir šajā sarakstā, un tās Covid-19 slimnieku īpatsvars nedēļas laikā ir pieaudzis 1,7 reizes, bet joprojām ir salīdzinoši zems – 7,4.

Attiecībā uz valstīm, kas ir ārpus Eiropas, pašizolācija turpmāk būs jāievēro, ceļojot no Tunisijas, Gruzijas un Kanādas.

Prasība par pašizolāciju vairs netiek attiecināta uz Urugvaju, Japānu, Dienvidkoreju, Ruandu, Austrāliju, Jaunzēlandi un Taizemi.

Sarakstā norādīts 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem. Šis saraksts ir spēkā no 26. septembra līdz 2. oktobrim.

Starptautiskie pasažieru pārvadājumi atļauti uz Eiropas valstīm, kur kumulatīvais saslimstības rādītājs nepārsniedz ES vidējo vairāk nekā divas reizes.

Līdz ar to nākamnedēļ lidojumu un citu starptautisko pasažieru pārvadājumi ierobežojumi atteiksies uz četrām valstīm. Lidojumi aizliegti uz Franciju, Čehiju, Spāniju un Andoru.

KONTEKSTS:

Pēc valdības lēmuma atļauti avioceļojumi uz valstīm, kurās divkārtīgi pārsniegts vidējais 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs Eiropas Savienībā, vienlaikus nosakot, ka pēc atgriešanās no šīm valstīm būs obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Lietuvā un Igaunijā Covid-19 izplatība strauji pieaug. Tāpat arī Latvijā Covid-19 gadījumu skaits nedēļas laikā pieaudzis. Par plašākiem ierobežojumiem tiks runāts, ja saslimstības rādītāji Latvijā sasniegs 16 un tuvosies 20 gadījumiem uz 100 000.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt