Latvijā nedēļas laikā saslimšana ar Covid-19 pieaugusi 1,7 reizes

Latvijā nedēļas laikā Covid-19 infekcijas izplatība pieaugusi 1,7 reizes, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Latvijas 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pieaudzis līdz 7,6. Ja valsts rādītājs sasniedz 16, tad tā tiek iekļauta dzeltenajā sarakstā ar valstīm, kuru saslimstības līmenis ir pietiekami augsts, lai atgriežoties no tas būtu jāievēro pašizolācija. 

Šonedēļ tikai divas valstis – Latvija un Vatikāns  – atrodas Eiropas baltajā sarakstā, kas nozīmē, ka saslimstības līmenis ir salīdzinoši zems.

Latvijā līdz šim spēja savaldīt Covid-19 izplatību, rādītājam saglabājoties nedaudz zem 5. Pagājušajā nedēļā Latvijas kumulatīvais rādītājs bija 4,4, izejot no tā brīža datiem, ka Latvijā kopumā veikti 290 907 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas 1498 personas, 1248 izveseļojušās, 36 mirušas.

Savukārt līdz 25. septembrim Latvijā kopā veikti 306 652 izmeklējumi, saslimušas 1625 personas, 1282 izveseļojušās, 36 mirušas.

Veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”) iepriekš stāstīja, ka, ja situācija pasliktināsies, ierobežojumus atkal ieviestu tāpat, kā tos mīkstināja, – pakāpeniski attiecinot tos uz pulcēšanos, izklaides un ēdināšanas vietu darba laiku un tml.

Pie šādiem soļiem gan būs jāķeras, ja saslimstības rādītāji Latvijā sasniegs 16 un tuvosies 20 gadījumiem uz 100 000.

KONTEKSTS:  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Kopš augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti