Latvijā turpina samazināties gripas un kovida izplatība – nedēļas laikā miruši 9 cilvēki

Latvijā pagājušajā nedēļā turpināja samazināties gan gripas, gan Covid-19 izplatība, taču no šīm slimībām nedēļas laikā miruši kopumā 9 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 725 pacienti, no kuriem 137 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu, noteikta diagnoze "gripa" (nedēļu iepriekš – 180 pacienti, divas nedēļas iepriekš – 238 pacienti).

Grupas gadījumi reģistrēti Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Rīgā, Jelgavā, Jēkabpils novadā, Valmieras novadā un Liepājā. Tie reģistrēti visās vecuma grupās. Lielākā gripas intensitāte reģistrēta 0–4 gadu vecuma grupā.

Pagājušās nedēļas laikā no gripas miruši 6 cilvēki (no 2023. gada 40. nedēļas kopā 55 cilvēki). Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakus saslimšanas.  

Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci vai stabilizāciju. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars bijis līdz 15% (nedēļu iepriekš 13%).

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits turpina samazināties – laboratoriski apstiprināti 17 gadījumi (nedēļu iepriekš 22), kopumā veikti 660 (iepriekš 485) laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti 17 Covid-19 pacienti (nedēļu iepriekš 36, divas nedēļas iepriekš – 31).

Jau trešo nedēļu pēc kārtas stacionāros nav pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu, tomēr pagājušajā nedēļā reģistrēti 3 Covid-19 pacientu nāves gadījumi (nedēļu iepriekš – 6).  

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, t.sk. arī ārpus riska grupām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti