Latvijā pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši jau vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju

Latvijā pirmo vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 501 732 iedzīvotāji, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati. 

Savukārt abas vakcīnas devas Latvijā saņēmuši 258 679 cilvēki. 

Kopumā līdz šim gan pirmajai, gan otrajai potei izlietotas 760 411 vakcīnu devas.  

Aizvadītajā diennaktī, 1. jūnijā, pirmo vakcīnas devu saņēma 4665 cilvēki, savukārt otro – 9091.

Līdz šim kopš vakcinācijas procesa sākuma Latvijā vienas diennakts laikā lielākais pirmās vakcīnas devas saņēmušo skaits bija 12. maijā, kad pirmo poti saņēma 15 592 cilvēki. Tikmēr 27. maijā otro vakcīnas devu saņēma 16 030 iedzīvotāji, kas ir lielākais otrās vakcīnas devas saņēmušo cilvēku skaits diennaktī. 

100 tūkstošu ar pirmo devu vakcinēto iedzīvotāju slieksni Latvija sasniedza 25. martā, kad kopumā reģistrēti tika 102 063 pirmo poti saņēmušie. 

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) trešdien mikroblogošanas vietnē “Twitter” pauda gandarījumu par 500 tūkstošu vakcinēto cilvēku robežas pārsniegšanu. 

“Esam vakcinējuši pirmo pusmiljonu Latvijas iedzīvotāju. (..) Paldies visiem, kas darīja to iespējamu, un visiem, kas izmantojuši iespēju pasargāt sevi un citus,” norādīja Pavļuts.

 

Pēdējās dienās vakcinēto cilvēku skaits centralizēti apkopotajā statistikā gan vēl varētu pieaugt, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām dara zināmus NVD tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts.

2020. gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas.

Aprīļa beigās Latvijā atvēra pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām. Līdz ar to visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem var kopš 3. maija vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.

No 17.maija vakcinācijai var pieteikties arī 16 un 17 gadus vecie jaunieši. Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdienā” stāstīja, ka no aptuveni 36 000 jauniešu, kuriem ir 16 vai 17 gadi, vakcīnu pret Covid-19 saņēma jau aptuveni 10%. Viņa sprieda, ka jauniešu aktivitāte ir liela, un jaunieši aktīvi izmanto šo iespēju.

Tāpat iecerēts no 2. jūnija sākt 12–15 gadus vecu pusaudžu vakcināciju ar "Pfizer/BioNTech" vakcīnu "Comirnaty", informēja Veselības ministrijā.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

KONTEKSTS:

Latvijā izmantošanai reģistrētas 4 Covid-19 vakcīnas – "Pfizer/BioNTech", “Moderna”, “Janssen” un “AstraZeneca” vakcīnas. 

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti