Nākamnedēļ pret Covid-19 sāks vakcinēt jauniešus no 16 gadiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nākamnedēļ, no 17. maija, vakcinācijai pret Covid-19 varēs pieteikties arī 16 gadus sasniegušie jaunieši, valdībā informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai”/”Par!”).

Jauniešus plāno vakcinēt ar “Pfizer”/”BioNTech” ražoto vakcīnu.

Vakcinācija personām no 16 gadiem sāksies no 17. maija. Pieteikties varēs vietnē www.manavakcina.lv (autentificēšanās caur "Latvija.lv", ja ir pieejama pilnā internetbankas vai "Smart-ID" versija) vai zvanot pa tālruni 8989, vai sazinoties ar vakcinācijas kabinetu.

Kopumā līdz šim Latvijā ir saņemti aptuveni 617 000 dažādu vakcīnu devu un izlietoti 422 000 devu.

Pašlaik Latvijā vakcinēti 22% iedzīvotāju, pirmo devu saņēma 16% iedzīvotāju, bet pilno vakcinācijas kursu pabeiguši 6% iedzīvotāju.

Līdz jūnija beigām plānots, ka vakcīnas saņems jau 53% pieaugušo iedzīvotāju.

Pašlaik ir plānotas lielas “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu piegādes, kā arī “Moderna” vakcīnu piegādes. Savukārt par “AstraZeneca” piegādēm lielas skaidrības nav, visas šīs vakcīnas tiek paturētas otrajām devām, un šobrīd “AstraZeneca” netiek piedāvāta pirmajām devām, stāstīja ministrs.

Pavļuts pēc valdības sēdes sacīja, ka hipotētiski, ja piegāžu neizpildes dēļ nonāks pie situācijas, ka brīdī, kad iedzīvotājiem pienākas 2. devas laiks,  Latvijā nav pieejamas “AstraZeneca” vakcīnas, tad “radīsim alternatīvu risinājumu”, bet šobrīd šo iespēju neaplūkojam, lai gan piegādes ir grūti paredzamas.

KONTEKSTS:

Aprīļa beigās atvēra pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām vakcinēšanai pret Covid-19. Līdz ar to visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem var kopš 3. maija vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.  

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas. Līdz tam bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti