Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas valdes locekli dr. Viktoru Kozirovski

Rīta Panorāma

Intervija ar RD Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāju Viesturu Kleinbergu

Intervija ar SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" valdes locekli Grigoriju Semjonovu

Daugavpils slimnīcā katru dienu mirst 6–10 Covid-19 pacienti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Daugavpils reģionālajā slimnīcā katru dienu mirst seši līdz desmit Covid-19 pacienti, galvenokārt seniori. Dažu slimnieku stāvoklis ir tik ielaists, ka viņi nomirst uzņemšanas nodaļā vai neatliekamās palīdzības automašīnā. Tā drūmo situāciju Daugavpils slimnīcā raksturoja tās vadītājs Grigorijs Semjonovs.

Daugavpils slimnīcas stacionārā atrodas 250 Covid-19 pacienti, no kuriem 19 ir ļoti smagā stāvoklī. No šiem pacientiem aptuveni 12% ir vakcinēti pret Covid-19, un tie pārsvarā ir gados veci cilvēki ar hroniskām slimībām.

“Ir arī ļoti izteikti liels letālu iznākumu skaits – dienā mirst no sešiem līdz desmit pacientiem tieši Covid-19 dēļ, nevis tie, kuriem tikai blakus saslimšana ir Covid-19,” pastāstīja Semjonovs.

Pārsvarā tie ir nedaudz pirmspensijas un pensijas vecuma pacienti. Turklāt viņi nereti slimnīcā nonāk jau ar ļoti ielaistu Covid-19. “Tik ielaistā stāvoklī, ka mēs jau viņiem vispār nevaram palīdzēt.

Viņi mirst uzņemšanas nodaļā vai mirst, braucot uz nodaļām,” atklāja slimnīcas vadītājs.

Tāpēc viņš mudināja tieši seniorus pasargāt sevi, vakcinējoties pret Covid-19.

Kopumā Daugavpils slimnīcā ir aizņemti vairāk nekā 90% Covid-19 slimniekiem atvēlēto gultasvietu. Covid-19 pacienti ir dažādās vecuma grupas, sākot no bērniem, kas nav sasnieguši viena gada vecumu, līdz pacientiem 93 gadu vecumā.

Lai atslogotu slimnīcas darbu, no novembra plāno sadarboties ar Preiļu un Kārsavas slimnīcām Covid-19 pacientu ārstēšanā. “Pagaidām esam uz izdegšanas robežas,” sacīja Semjonovs.

Viņš arī skaidroja – ja kādā reģionā slimnīcas paplašina Covid-19 nodaļas, tad aptur kādu citu pakalpojumu sniegšanu. Līdz ar to attiecīgo pacientu plūsma jāpārņem citai slimnīcai reģiona centrā.

“Līdz ar to jācīnās gan ar dubulto Covid-19 slimnieku plūsmu, gan ar trīskāršu akūtu, pārējo saslimšanu plūsmu,” norādīja Daugavpils slimnīcas vadītājs.

KONTEKSTS:

Aizvadītās nedēļas laikā par 32% pieaudzis stacionāros ievietoto Covid-19 pacientu skaits. Tāpat saglabājas pieaugums par 23% pacientiem ar smagu slimības gaitu.

Vislielākā slimnīcu gultu noslodze ir Latgalē. Tur aizņemti 93% Covid-19 gultu. Zemgalē aizņemti 90%, Rīgas reģionā – 85%, Kurzemē 80%, bet Vidzemē – 66%.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti