Panorāma

Panorāma

Panorāma

Termiņuzturēšanās atļaujas kļūs dārgākas

Cimdos, maskā un maksimāli izolēti

VIDEO: Ieteikumi karantīnai inficētajiem un viņu tuviniekiem

Daudziem neizpratni raisa paziņojumi, ka saistībā ar koronavīrusu “Covid-19” karantīnu nu jau aptuveni 200 cilvēkiem Latvijā 14 dienas jāpavada izolēti. Ko viņi drīkst un ko nedrīkst? Bet, ja mājā ir arī pacients ar apstiprinātu “Covid-19” infekciju, neziņa ir vēl lielāka.

Epidemiologu ieteikumi ir apkopoti Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kur var iepazīties ar ieteikumiem iedzīvotājiem, ceļotājiem, izglītības iestādēm, darbadevējiem un arī uzzināt atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Kā mainās dzīve ģimenē ar šādu pacientu, un kas jāievēro obligāti:

  • Veikt telpu mitro uzkopšanu ar sadzīvē lietojamu tīrīšanas līdzekli un pēc tam dezinfekciju.
  • Dezinfekcijai var izmantot sadzīvē lietotus dezinfekcijas līdzekļus vai sagatavot 0,5% nātrija hipohlorīta šķīdumu. Lielākā daļa sadzīves balinātāju satur 5% nātrija hipohlorītu (balinātājs 1:9).  
  • Īpaši rūpīgi notīrīt priekšmetus un virsmas, kurām inficētais pacients ir pieskāries. Nelielu virsmu apstrādei var izmantot 70% etanola šķīdumu.
  • Mazgāt slimnieka apģērbu, veļu un gultas veļu veļas mazgājamā mašīnā ar mazgāšanas līdzekli  +60 - +90 grādu temperatūras režīmā (ieteicami +90 grādi).
  • Rūpīgi mazgāt slimnieka traukus ar mazgāšanas līdzekli vai mazgāt trauku mazgājamā mašīnā augstas temperatūras režīmā.
  • Izvēdināt telpu.

Uzkopjot telpas, savācot netīro veļu, atkritumus, jālieto maska, cimdi un vienreiz lietojams priekšauts.

Personai, kura veic pacienta aprūpi, rūpīgi jāuzliek ķirurģiska maska. Maskai lietošanas laikā labi jāpieguļ sejai un tai nedrīkst pieskarties. Ja maska paliek mitra vai netīra, tā jānomaina ar jaunu un lietotā jāizmet. Masku noņem no aizmugures uz priekšu, nepieskaroties maskas priekšpusei. Pēc maskas noņemšanas to izmet un veic roku higiēnu.

Ar pilnu  rekomendāciju sarakstu var iepazīties SPKC mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti