Atsāksies pirmās palīdzības mācības

Īstenojot piesardzības pasākumus, īpaši attiecībā uz praktiskajām apmācībām, no rītdienas, 23. maija, varēs atsākties pirmās palīdzības mācības klātienē, paredz veselības ministres izdots rīkojums, informēja Veselības ministrija.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un mazinātu inficēšanās riskus, uz laiku bija apturētas pirmās palīdzības apmācības, kas ir nepieciešamas, lai varētu iegūt, piemēram, autovadītāja apliecību.

Šobrīd kopā ar nozares speciālistiem ir izstrādāti nosacījumi, kurus stingri ievērojot ir iespējams atsākt mācības, tai skaitā praktiskās nodarbības, piemēram, dažādus paņēmienus rādot uz manekeniem vai video. Šāds regulējums pieņemts uz laiku, lai neierobežotu cilvēku iespējas iegūt autovadītāja apliecību.

Apmācības varēs piedalīties tikai tās personas, kurām nav akūtas elpceļu infekcijas pazīmju, kā arī rakstiski būs jāapliecina, ka pēdējo 14 dienu laikā nav būts ārpus Baltijas valstīm, kā arī cilvēkam nav noteikta karantīna vai stingrā izolācija Covid-19 dēļ.

Tāpat apmācību laikā būs jāievēro vairākas prasības: starp personām jānodrošina 2 metru distance, regulāri jāvēdina telpas, jādezinficē virsmas u.c. Savukārt praktiskajās apmācībās, ja nav iespējams ievērot 2 metru distanci, visām personām jālieto sejas maksas.

Izstrādāti arī specifiski nosacījumi, lai praktiskās apmācības īstenotu ar iespējami mazāku risku, piemēram, vairāki paņēmieni, kā palīdzēt cilvēkam, tiks demonstrēti video vai uz manekena, savukārt, mācoties atdzīvināšanas pasākumus, personas elpināšanu “mute-mutē” ar manekenu neveiks.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

 

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti